Arrestohet në Shqipëri muxhahedini, autor i sulmit me bombë në 1981

May 15, 2016 12:16

Arrestohet në Shqipëri muxhahedini, autor i sulmit me bombë në 1981

Policia iraniane thotë se një nga autorët e sulmit vdekjeprurës me bombë në selinë e Partisë së Republikës Islamike të Iranit, në vitin 1981 është arrestuar në Shqipëri, shkruajnë mediat iraniane

Mediat iraniane nuk bëjnë me dije identitetin e muxhahedinit të arrestuar në Shqipëri por duke cituar zëdhënësin e policisë iraniane Saeed Montazerolmahdi i cili ka dalë në një konferencë për shtyp të shtunën e 14 majit, thonë se arrestimi i tij është kryer në bashkëpunim me Interpol.

Gjithnjë sipas këtyre mediave personi i arrestuar është anëtar i organizatës Mujahedin-e Khalq (MKO) dhe se së shpejti do të ekstradohet në Teheran.

Nuk ka asnjë informacion nga policia shqiptare për arrestimin e muxhahedinit.

 

bombn

May 15, 2016 12:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*