Arrestohet për korrupsion ish-përgjegjësi i Drejtorisë së Shëndetit Publik në Korçë

December 11, 2015 09:14

Arrestohet për korrupsion ish-përgjegjësi i Drejtorisë së Shëndetit Publik në Korçë

Ish-përgjegjësi i Drejtorisë së Shëndetit Publik në Korçë ka përfunduar në prangat e policisë. Luan Bejko, 61-vjeç, u arrestua pasi ishte shpallur në kërkim.

Gjykata e Korçës e ka dënuar këtë shtetas me 3 vite burg e 900 000  lekë gjobë për veprat penale “Korrupsion pasiv nga persona që ushtrojnë funksione publike” si dhe “Shpërdorimi i detyrës”.

“Sqarojmë se ky shtetas, kur ka qenë me detyrë përgjegjës në Drejtorinë e Shëndetit Publik Korçë, në vitin 2012 rezulton se, gjatë ushtrimit të detyrës së tij, e ka shpërdoruar atë, pasi vendoste gjoba tek subjekte të ndryshme, e më pas i anulonte ato, në këmbim të ryshfetit”, sqaron policia lokale. /Dita/

 

December 11, 2015 09:14
Komento

6 Komente

 1. Barboon Bath're December 11, 09:23

  Bejkot Jane Skrapallinj,perhere kelusha te enverizmit qe Jane ne krah te Ilir Metes,babit te tyre shpirteror , kanceri LSI.

  Reply to this comment
 2. Lloji December 11, 09:48

  Me kete ilustrimin qe keni vene dollarin dhe prangat ate e nderoni, kur te dali nga burgu kete foton do ta kete bere poster te madh dhe do tju hapet byshesh komshive dhe shokeve se sa i rendesishem ka qene haha

  Reply to this comment
 3. Beni December 11, 10:00

  A eshte i LSI? Ata kane hyre ne qeveri per te vjedhur. Kete parim kane ata. E kane ne statut, prandaj jane grumbulluar gjithe llumi ne kete particke.

  Reply to this comment
 4. Landi December 11, 15:44

  Ai nuk eshte nga BEJKOT e Skraparit, te cilet jane nje fis shume i nderuar.Ti duhet te jesh nje injorant qe nuk i njeh

  Reply to this comment
 5. Baba Ali Tomorri December 11, 16:51

  Nuk ka rendesi nese eshte apo nuk eshte nga Skrapari. E rendesishme eshte tjetra, qe ky derdemen ka huqet e Like Floririt nga Skrapari, atij qe e frymezon te vjedhe. LSI sic edhe ekemi thene eshte kanceri i ketij vendi.

  Reply to this comment
 6. qiri December 11, 19:44

  Hahaha L. Bejko! Ky eshte nje cope idiot, kloun qe s’merr vesh nga zanati i mjekut, por vetem nga zanati i rryshfetit. Me ne fund ra ne cark, mbasi ka kaluar shume here larg tij qysh me 1994 kur ka filluar ate detyre. Pak qenka denuar!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*