Arrestohet Vandami, djali i Gates së Lazaratit

June 19, 2014 15:38

Arrestohet Vandami, djali i Gates së Lazaratit

Policia e Shtetit vijon aksionin kundër drogës në Lazarat, fshati që prej pesë ditësh është shndërruar në zonë përplasjeje mes policisë dhe grupeve kriminale.

Pas dorëzimit dy ditë më parë të një prej krerëve të rezistencës ndaj policisë, Gate Mahmutaj, sot policia ka vënë në pranga edhe të birin, Vandam Mahmutaj, 19 vjeç, i cili gjithashtu dyshohet se ka qëlluar ndaj policisë.

Vandami i Lazaratit akuzohet për tentativë vrasjeje ndaj punonjësve të policisë, mbajtje pa leje të armëve dhe municionit luftarak si dhe kultivim të bimëve narkotike. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij janë sekuestruar 1363 kg hashash, 8500 rrënjë bimë narkotike, 1000 fishekë model 56, 225 gëzhoja model 56, 1 granatë dhe një armë pistoletë shenjëdhënëse, si dhe një sasi e konsiderueshme fishekësh të llojeve të ndryshme.

June 19, 2014 15:38
Komento

14 Komente

 1. edi June 19, 15:57

  Po KY eshte ‘VANDAM’ me, apo pa STERVITJE?

  Reply to this comment
 2. Naci June 19, 16:11

  Vandam sorry se je mesuar ne Hoolywood po lazarati ndryshon nje cike te keqen Gatja….po mos u merzit se besoj ta kalojme mire, thone qe se shpejti vjen dhe Berisha dallkauku qe na mori ne qafe…jo vetem ne po gjithe vendin.

  Reply to this comment
 3. adeci June 19, 16:24

  Vandam leshi.

  Reply to this comment
 4. Niko June 19, 17:51

  O Vandam, Vandami i Gates,

  Te beft mire qafa e Pates,

  Dje babes tend i u pre nafaka,

  Brenda ne byth i ngriu kaka.

  Ec aty……………. Do dilni kur te behet Bumci minister ose kur te qethen vicat

  Reply to this comment
 5. P.A.B June 19, 17:55

  Ja pse na a ngacmojne Vanin:

  ” … tentativë vrasjeje ndaj punonjësve të policisë,
  mbajtje pa leje të armëve dhe municionit luftarak
  kultivim të bimëve narkotike.
  sekuestruar 1363 kg hashash,
  8500 rrënjë bimë narkotike,
  1000 fishekë model 56,
  225 gëzhoja model 56,
  1 granatë
  një armë pistoletë shenjëdhënëse,

  Vogelsira.

  Chuck Norris akoma eshte ne Parlament.

  * 24 vjet baterdi ne politike
  * abuzim me asetet shteterore
  * Firmat Piramidale & Flaka e 1997 -tes.
  * ~ 4.000 te vrare/ te zhdukur
  * ushtria/ policia/ arsimi/ rendi ne gjendje te mjerueshme
  * Gerdeci
  * 21 Janari
  * Abuzimet me tendera
  * Humbje kolosale parash tek rruga e kombit.
  * Borxhi publik + shperdorimet per 8 vjet.
  * Papunesia esktreme
  * Varferia me e madhe ne Europe.
  etj-etj-etj

  ne merremi me Mace {Gato} e Vandemer … kur hijenat patrullojne neper Studio TV e Parlament, dhe e shqyejne Shqiperine dite per dite me nje brutalitet ekstreme.

  Reply to this comment
 6. sopiqoti June 19, 19:33

  Fytyre kriminili duket se ka ky Vandami i Gates se Lazaratit.Saktesoni faktet dhe coeni para ligjit.

  Reply to this comment
 7. Jozi June 19, 21:03

  PLERAT E LAZARATIT

  Reply to this comment
 8. shemshedini June 19, 21:55

  Sali Berisha dhe zhapiket qe e ndjekin pas, te shkojne ne burg te bejne vizite solidariteti ne favor te Gates dhe te birit. Propozioj qe para deres se burgut te mbaje nje fjalim te zjarrte Lulka duke denoncuar Edi Ramen se i “shkel syrin” droges. Po qe se nuk e perdor shprehjen “i shkel syrin” fjalimi do te quhet i pavlere.

  Reply to this comment
 9. edi June 19, 23:31

  o Vandamo e hongret : http://goo.gl/IoewTt

  Reply to this comment
 10. ladi June 20, 02:44

  Po c’kriminela Jane keta, ne Amerike shitet ne dyqan e ne Shqiperi eshte e rezikshme .
  Ajo nuk eshte e demshmme po u shit per interesa te Berishes apo Edvinit
  Po po te shitet pa fituar ata do ta djegin jo bimen e bekuar por edhe fshatarin qe e mbjell.

  Reply to this comment
 11. damiani June 20, 08:27

  Historia e hashashit ne Lazrat do te merrrte funde nje dite,Lazot hengren 23 vjet dhe mire bene,tani ta kishin bere si burrat te thernin 100 qingja per policin dhe ti prisnin me orkester,jo me plumba,ta kishin mbyllur me aheng……

  Reply to this comment
 12. Rebeli June 20, 09:31

  Per hir te se vertetes te gjithe keta jane viktima te nje sistemi te korruptuar e kriminal te konstruktuar nga Sali berisha.Te gjithe duhhet te falen dhe ne burg te shkoje Sala.Sala po te jete burre i ndershem,siç pretendon populli i djathte ne Shqiperi,(per mua ai vetem i ndershem nuk ka qene dhe nuk eshte) duhet tu kerkoje falje ketyre njerezve qe i ka futur ne kete rruge per interesat e tija familjare dhe ti marre vete te gjitha pergjegjesite.Ne se Sali Berisha ka nje gje per te bere te kujtohet per mire eshte kjo qe sa po thashe.Se ai do kujtohet por vetem si njeri i zi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*