Arsenali jep 142 milionë euro për Mbappe

July 3, 2017 13:32

Arsenali jep 142 milionë euro për Mbappe

Arsene Wenger kërkon me çdo kusht që të ketë në skuadër sulmuesin Kylian Mbappe dhe sipas “Daily Mirror”, trajneri francez i Arsenalit është i gatshëm të paguajë 142 milionë euro për lojtarin e Monaco.

Wenger ka biseduar me babanë dhe përfaqësuesin e futbollistit të talentuar, Wilfred Mbappe, të cilin po përpiqet që ta bindë se Londra është zgjedhja e duhur.

Trajneri francez i ka garantuar babait të sulmuesit se djali do të shndërrohet në yllin e madh të skuadrës, ndërkohë që kjo gjë nuk i garantohet dot te Reali i Madridit sipas tij.

Gjithsesi, nëse nuk blen dot Mbappe, Arsenali ka siguruar që tani shërbimet e një tjetër sulmuesi francez, Alexandre Lacazette. Sipas “The Telegraph”, lojtari është blerë nga Lyoni për 59 milionë euro.

July 3, 2017 13:32
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*