Art me tulla (FOTO)

Redaksia Online January 10, 2013 10:52

Art me tulla (FOTO)

Një artist në Singapor ka hapur një ekspozitë krejt të veçantë. “The art of brick” sjell për vizitorët jetën, emocionet dhe pasionin njerëzor, të përcjellë përmes skulpturave të ndërtuara me tulla të vogla të llojit Lego. Nathan Sawaya është një 40-vjeçar ish-avokat  me shtetësi amerikane.

Ekspozita përfshin 52 vepra, që pasqyrojnë që nga dinozaurët e deri te trupat njerëzorë. Arti me tulla i Sawaya-s është ekspozuar në Muzeun e Artit dhe Shkencës, në Singapor.

Art of Brick Lego exhibition Art of Brick Lego exhibition

Art of Brick Lego exhibition

Art of Brick Lego exhibition

Art of Brick Lego exhibition

Art of Brick Lego exhibition

Art of Brick Lego exhibition

Art of Brick Lego exhibition

Redaksia Online January 10, 2013 10:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*