Arta Marku kalon Vettingun, rikonfirmohet në detyrë

July 4, 2018 10:10

Arta Marku kalon Vettingun, rikonfirmohet në detyrë

Ashtu siç pritej, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e ka konfirmuar Arta Marku në detyrën e Prokurores së Përkohshme të Përgjithshme.

“Trupi gjykues shqyrtoi të gjitha dokumentacionet dhe zhvilloi një hetim të thellë administrativ në tre shtylla për subjektin e rivlerësimit.

Trupi gjykues pasi dëgjoi avokaten, në përputhje me pikën 6 të nenit 55 të ligjit 84 të vitit 2016 e konsideron të përfunduar seancën dëgjimore. Në përfundim të këtij procesi të rivlerësimit trupi gjykues nga Genta Tafa Bungo, Pamela Qirko dhe Suela Zhegu vendosi konfirmimin në detyrë të zonjës Arta Marku”, thuhet në vendim.

Edhe në dhënien e vendimit, Marku nuk ishte e pranishme në sallë, por u përfaqësua nga avokatja e saj.

o.j/dita

July 4, 2018 10:10
Komento

12 Komente

 1. anticensurë25642654 July 4, 10:27

  “Ashtu siç pritej, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e ka konfirmuar Arta Marku në detyrën e Prokurores së Përkohshme të Përgjithshme.”
  skishte si të ishte ndryshe!
  kështu e parashikova dhe unë!!
  e vuri K/ndershmëria në detyrë!?
  është e pastër!!bile doli aq e varfër sa duhet me mbledh ndonjë lek me i von një çati mbi kokë të shkretës!!
  sa kohë u bë që është K/prokurore e përkohëshme??
  dhe erdogani e hoqi gjëndjen e jashtëzakonshme,kurse K/palloshi nuk do me zgjedh një K/prokuror!pra jo të përkohshëm!!

  Reply to this comment
 2. info analitike July 4, 10:29

  Shoqja Arta po i sherben me devotshmeri partise ndaj nuk kishte te mos e meritonte besimin e partise e te trupi gjykues rezultat i nje procesi qe kryesoi Xhafaj.

  Reply to this comment
 3. Une July 4, 10:59

  Keta dy komentuesit me lart jane medioker! Rama mund te jete i keq,mafioz dhe gjithcka keta saliane thone per te! Por dihet qe kjo K/prokurore nuk u zgjodh nga ai! Por, po te mendosh se si i ka trajtuar saliu k/prokuroret, eshte infatilitet apo foshnjor komenti i tyre per kete grua Zonje!

  Reply to this comment
  • info analitike July 4, 12:22

   Qy komentuesi me siper qe therret veten, duket qe eshte super inteligjent e me kulture siperore. Lexoni shoke se cfare komenti ka bere! Vertet pertej cdo inteligjence normale. Nuk mund te them me inteligjent se lideri global se pastaj mund ti hap telashe. Te shkruash qe Arta Markun nuk e zgjodhi Rama duhet me te vertete nje inteligjence jashtetokesore e jo prej mediokri.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 July 4, 12:57

   ky tëndi po që është një koment që duhet lexuar e mësuar përmëndësh!!
   një nivel i jashtëzakonshëm i diturisë!!njeriu mëson më shumë nga këto dy reshta që ke shkruar ti se nga 200 vjet universitet!!
   të lumtë,e ke përqëndruar tërë dijen njerzore në dy rreshta!!
   i pa imagjinueshëm je!! IQ-në duhet ta kesh nga 500-4547!!
   dhe thonë që ajnshtajni e ka pasur më të lartën!?
   duhen 15 të tillë të arrijnë gjysmën tënde!!
   ik mor idiot e bëj çiçin se mos lagesh!!

   Reply to this comment
 4. ETHEM July 4, 11:55

  BRAVO..UNE..! EDHE NE KETE MENDIM KEMI.Z.MARKU NUK E “EMROJ”KM RAMA POR LIGJI I BERE NGA ND/KOMBETARET.BILEZ MESA KEMI LEXUARE…RAMA NUK KA QEN DAKORT NE TE.AJO ISHTE PREFERENCE E AMBASADORIT LU.PORSE KY KA NGEL I ZHGENJYER PREJ SAJ:
  1-SE DOSJET E KRIMIT PO FLEN NE SIRTARIN E SAJ.SI KA MUNDESI QE TAHIRI MBAHET I IZOLUAR NE SHTEPI PA PROVA ? ÇU BE ME 613 KG.DROGE TE KULIÇIT,ME 4.3 ML.EUROT E KAPURA,ME DISJEN HAJDARI,ME DOSJEN ÇEZ,ME LOBIMIN E LULIT NE SHBA KUNDER VENDIT,ME BABALEN.
  2-PSE NUK SHKOJ NE VETING.APO NDOQI METODEN E TIK LLALLES.
  3-PSE NUK JEPET KONFERENC SHTYPI PER PROBLEMET QE JANE BERE APO NE PROÇES.POR ME PARE JEP INFO NEDJA-KAZAN SE ÇFAR THOT OPOZITA.BILE KJO DEL E PARA.
  4-PSE SHPIFJA NUK NDESHKOHET SIPAS LIGJIT.SA DO DUROJ POPULLI SHPIFJET E SAJESAT BERISHISTE..!

  Reply to this comment
 5. MH July 4, 14:05

  Me kete fjali shprehje te shkruar kuptohet se Arta Marku nuk asht paraqite para ekipit te Vettingut:

  “Edhe në dhënien e vendimit, Marku nuk ishte e pranishme në sallë, por u përfaqësua nga avokatja e saj.”

  Tashti vettingu i kryen detyrat me korespondence e perfaqesues.Apo duhet vete personi prezent.Ky stil te lene shije te keqe te corbes se prishur.

  Reply to this comment
 6. DALLTON July 4, 14:47

  Kur doli e paster Arta-Marku me 3-4 muaj dhe nuk u paraqet tek komisioni por dergoi avokaten e saj ,shikoni cfare drejtesie ,kemi ne SHqiptaret :Kjo te le te kuptosh se edhe Gjykatesi GJIN-GJONAJ,ka per te dale me I paster se zonja ne fjle se te mbrojne sekseret<>.Mjere ai popull.

  Reply to this comment
 7. Po , Po July 4, 18:00

  Bajgat e Sali Serb Karaxhicit , qe dine vetem te vjellin , ate qe njerezit jashteqitin nga poshte , nuk merr mundimin askush qe ti lexoje ! Le te vjellin deri sa te shkulin zorret , se nuk i ka kush ne llogarine e te gjalleve . Qendrimi i tyre eshte kriter i sakte , per te dalluar njerezit , nga shtazet e pyllit !

  Reply to this comment
 8. alphade July 4, 23:05

  Turime te perzemerta,zonja Arta Marku,PPP . Tash ka
  ardhur koha qe juve,zonja Marku si Prokurore e Pergji-
  theshme e Perkohshme te shkoni drejt Prokurores se
  Pergjitheshme,pa te Perkoheshmen.
  Nga Ju, Prokurorja e Pergjitheshme ……, shqiptaret e
  zakonshem, si une dhe miliona shqiptare qe presin me
  padurim sepse kane pritur me vite te tera, 28 vjet ,te sho-
  hin pak drite ne fund te tunelit te gjate 28 vjecar,lidhur me
  “peshkaqenet e Medhenj” ! Dhe keta “Peshkaqene” nu-
  murohen me gishtat e dores,bile edhe me pak se sa gish-
  ta ka dora. Jane nje trinom fillimisht qe duhet te kalojne
  ne siten e Byros se Hetimit per pasurine e plackitur
  shqiptareve dhe per krimet makabre qe kane kryer per-
  gjate 28 vjeteve. Te fillohet me Gerdecin, 21 Janarin, te
  investigohen vrasjet individuale, te investigohet pasuria ,
  ashtu sic ndodhi keto dite me kryeministrin e Malajzise,
  pasi e perzune nga pushteti. Investigimet e pasurise se
  tyre te shtrihet edhe jasht shtetit,ne bankat perendimore
  e lindore deri ne Ishujt Maldivias,ku djemt e pashallareve
  shqiptare bejne pushimet romantike. Cdo gje dhe ne cdo
  vend duhet te hetohen parate e fshehura. Deri ne Pana-
  ma eshte shtrire dora e zeze e delikuenteve shqiptare,te
  veshur me kollare,kemisha te bardha,benza fringo te rinj,
  qe jane kacavjerrur ne pushtet qysh prej 28 vjetesh dhe
  si Rakun kane ngulur dhembet mbi trupin skelet te popu-
  llit shqiptar. Mos kini meshire per ta ! Mos u trebni se po-
  pullin dhe nderkombetaret i keni me vete. Ju zonja Marku
  nese doni te beni histori,nese doni te mbaheni mend ne
  histori,me dore te hekurt lani hesapet me hajnat,vrasesit,
  bandat mafioze qe sot kane kapur per fyti shtetin shqiptar
  Ata qe sot jane ne pushtet kane vetem celsat e kashtes,
  pushtetin ne Shqiperi e ka mafia dhe ju duhet ta shkate-
  rroni ate per te hyre ne historine e shqioerise si “Dama e
  Hekurt” !!! Nese do ta arrini kete cdo shqiptar i zakon-
  shem do t’ju kujtoje dhe adhuroje. Eshte e veshtire do te
  thoni Ju ! Ashtu eshte ! Por pikerisht pse eshte e veshtire
  ju do te merrini mirenjohjen e popullit shqiptar. Deri tani,
  zonja Marku shqiptaret e zakonshem nuk kane pare ndo-
  nje aksion konkret tuajen: LLalla cau ferren….! Ky matra-
  paz delikuent as qe denjoi te perballohet me drejtesine,
  por si ky ka edhe te tjere qe qendrojne ne majen e pira-
  mides mafioze. Lufta kunder tyre do te jete e ashper per
  jete a vdekje por jo e pamundur duke patur parasysh
  fsktorin nderkombetar qe me siguri do ju mbeshtese fu-
  qishem: BE-ja dhe sidomos SHBA . Shumekush nga kjo
  banda mafioze jane gezuar pa mase se me ne fund,
  ambasadori Lu po iken dhe vendin e tij po e ze nje grua,
  si ambasadore e SHBA ne Shqiperi. Ardhjen e saj kjo
  bande e konsideron si shpetimin e tyre. Fillimisht do t’i
  lajkatosen,servilosen,do te shfaqin maksimalisht hipokri-
  zine por kur ta shohin se kane rene nga “nga shiu ne
  bresher”, do te thone ku je more LU- LU ?! Sa i mire qe
  ishe,te pakten nje here ne jave trokiste ne zyrat e kesaj
  bande dhe ne darken e lamtumires i ftoi per te krijuar
  harmoni,bile hodhi valle e kerceu dhe nuk di ne u “dogj”
  ne kete darke “shamia e beqarit” ! Dhe shqiptaret e pane
  te gjithe gostine dhe harene qe mbisundoje ne ate darke
  te fundit te lamtumires.
  Zonja Arta, kjo ishte kerkesa ime dhe ma do mendja se
  kete kerkojne 95 perqind e shqiptareve. Nese do te vini
  perbalke drejtesise banden mafioze do te hyni ne histori,
  ne se jo: Shqiptaret me te drejte do te thone se : “SHQI-
  PERIA VERTETE NUK MUND TE BEHET”

  Reply to this comment
 9. alphade July 4, 23:42

  Komenti im,please…..

  Reply to this comment
 10. alphade July 5, 01:31

  Komenti im……shikojeni,ju lutem…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*