Arta Marku ngre strukturë për inspektimin e prokurorëve

January 19, 2018 16:37

Arta Marku ngre strukturë për inspektimin e prokurorëve

 

Kryeprokurorja Arta Marku ka urdhëruar ngritjen e Drejtorisë së Inspektimit të Prokurorëve.

Kjo strukturë e re do të funksionojë brenda Prokurorisë së Përgjithshme dhe objektiv do të jetë inspektimi i punës të prokurorëve.

Në argumentimin e këtij vendimi, thuhet se shkak është bërë mungesa prej disa muajsh e inspektimit të prokurorëve si pasojë e reformës në drejtësi.

January 19, 2018 16:37
Komento

1 Koment

 1. alphade January 19, 21:06

  Kur do na i nxirrni peshkaqenet e medhenj nga “Oqeani”,
  zonja Arta Marku,gjerat e tjera qe vijne pas jane shume te lehta ! Edhe nje here peshkaqenet e medhenj, KUR ?
  Megjithate,mrespekte per punet tuaj te sapo filluar ! Shy-
  qyr zotit qe na iku nje here e pergjithemone fantazma e
  Drejtesise shqiptare,i thencin Prokuror i Pergjitheshem ,
  emri i te cilit na ngjall vetem neveri dhe na vjen per te vje-
  llur …..Pershendetje,zonja PPP….! Ishalla vazhdon per 7
  vjetet e ardheshme ….!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*