Arta Marku nuk i shpëton Vettingut, përballë KPK më 3 Korrik

June 26, 2018 15:09

Arta Marku nuk i shpëton Vettingut, përballë KPK më 3 Korrik

Kryeprokurorja Arta Marku pritet t’i nënshtrohet Vettingut javën e ardhshme.

Lajmi është konfirmuar nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Trupa gjykuese do të përbëhet nga Genti Tafa, Pamela Qirko dhe Suela Zhegu.

Seanca dëgjimore është vendosur më datë 3 Korrik në orën 10:00.

l.h/ dita

June 26, 2018 15:09
Komento

4 Komente

 1. info analitike June 26, 15:49

  Duhej te ishte e para dhe jo te pritej deri me sot. Megjithate shoke mos kini merak se shoqja Arta do ta kaloje me sukses vettingun e partise ashtu sic e kaloi zgjedhjen e saj mes tym e flakesh 😛

  Reply to this comment
 2. Pse kryekrimineli salih berrisha lulzime basha e ilir meta i Shpeton zoti Lu ? June 26, 15:58

  cfar po ndodh ?
  Perse funxionon me disa Standarte Vetting-u

  Dhq perse nuk fillohet Vetting-u me Politikanet
  me te akuzuar te krime e korrupsion ???
  Perse i mbron Amerika dh BE-ja Politikanet Kriminela
  e te korruptuar ne Shqiperi ????????????????????

  Duam nji pergjigje nga Mister Lu dhe Vllahutin ?!

  Ju Gazetare e medie do duhej me kohe t’ja drejtonin
  nji Pyetje te tille ktyre Udhrrefyesve te Vetting-ut ,

  nqs doni qe ai vend te ndryshoje ,
  nqs e doni vendin tuaj ,te mos lengoje nen dhunen e bandave politie e krimineleve ,
  nqs e dono Shqiperine si Europa .

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic June 27, 02:01

  Kesaj i eshte bere vetingu qe kur u perzgjodh per ket vende pune.! Keto tani jan formalitete. Asgje nuk e pengon Arta Markun ne ket detyre.100 vetingje ti behenm ajo ja del me sukses.!
  Pore nje veting akoma nuk eshte bere.Vetingu kur do te fus ne burg keta pashqit e medhej qe vazhdojn edhe sote te notojn te qen ne detin dheoqeanin shqiptar.!

  Reply to this comment
 4. Servet June 27, 08:13

  Mos deshe te thuash per Xhafen,Tahirin,Spiropalin,Beqajn,Kodhelin apo per Ramen se nuk e kuotova?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*