Artan Broci reagon pas shkarkimit: K.P.K, komisarët politikë të kryeministrit

July 31, 2018 15:31

Artan Broci reagon pas shkarkimit: K.P.K, komisarët politikë të kryeministrit

 

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) vendosi shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të lartë Artan Broci.

Pas shpalljes së vendimit Artan Broci, i cili nuk ishte i pranishëm në seancë, ka reaguar për mediat duke ngritur edhe akuzat se vendimi i marrë nga Komisioni Profesional i Kualifikimit është politik.

“K.P.K si komisarët politikë të kryeministrit nuk dolën dot nga urdhërat politik. U provova se të ardhurat e mia janë të ligjshme, të konfirmuara nga Tatimet, kalova ne pikëpamjen time të tre testet Pasuror, Profesional dhe Figurën, por nuk kalova dot testin e nënshtrimit për çështje të caktuara dhe atë të Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Beteja ime ligjore do vazhdojë deri në fund”, thuhet në reagimin e Artan Broci.

a.s/dita

July 31, 2018 15:31
Komento

10 Komente

 1. lexuesi July 31, 15:39

  Gjej nje avokat te zote, sepse nuk ke mbaruar ende, te duhet edhe nje rezerve sapunash.

  Reply to this comment
 2. Syri i Shkodres July 31, 15:39

  Patjeter sepse ti O Broci shkele ne gjakun e vllaut tat. U bane ma Sali kermen or shkadron! Vodhet dhe cfare nuk bete! Vettingu po behet! Presim radhen e sales dhe likes!

  Reply to this comment
 3. hUMOr kriminelesh e sharlatane qe mbanin te pushtuar Gjyqsorin Shqiptare July 31, 15:54

  Kjo bande pseudoGjyqtaresh ,
  qe jovetem degjeneroj Figuren e Juristit ne boten Shqiptare dhe abuzouan ne menyren me te paskrupullt ,
  njelloj si Talibanet ne Afganistan
  ,
  sabotuan nji vetem Drejtesine Shqiptare dhe Demokracine ne ate vend ,por u bene mbeshtetja
  me e forte e bandave te krimineleve ordinere te rrugeve dhe ata politike ,duke filluar nga ish prokurori Llalla e tipa si ky maskara qe ka abuzuar ne ate poste ,
  duke i shkaktuar shtetit e Drejtesise Shqiptare deme kolosale .

  Per kta maskarenje ,e sharlatane ,bashkpuntore te bandave kriminele e mbeshtetes te tyre e cdo trafikanti

  do donin sot vertete ata Komisare Politike ,
  qe ky turi mut terroristi Kerkon ,
  qe pasi t’ja kishi9n sekuestruar gjithe pronat
  e vjedhura shtetit e popullit Shqiptare ,
  ta fusnin disa meter ne dhe !

  Dhe nqs ,disa nga ata te djeshmit moren denimet
  kapitale pa te drejte ,

  ju sot mkjo bande e rrezikeshme sot qe kishte pushtetuar e ka akoma ne Drejtesine Shqiptare ,
  emeruar nga Kapobandat e tyre Politikane ,

  duhet te zhduken te gjithe nga jeta e shqiptareve mbasi ti Jet sekuestruar gjithcka ,
  e cila s’ka te bej aspak me Figuren e nji Juristi
  por eshte

  nji bande kriminelash te organizuar

  Reply to this comment
 4. TLN July 31, 15:54

  Shko ore bastard thyej qafen. Njeri qe i shite shpirtin dhe gjakun e vellait Sali Berishes. Ptuu llum.

  Reply to this comment
 5. Babalja July 31, 16:39

  Pirdh pirdh tani se lirohesh. Akuzo Sorosin dhe ti si kryeprokurori.
  Ik o hajdutet e kupoles se drejtesise. Sherbetoret e Saliut.

  Reply to this comment
 6. ??? July 31, 17:06

  Shite gjakun e Arbenit tek Saliu per leke e euro more qen dhe ke fytyre e ben deklarata politike kunder Rames. Po te kishte mundesi do ishte ngritur nga varri Arbeni dhe te kishte peshtyre ne surrat!

  Reply to this comment
 7. AM July 31, 17:10

  Po pse mor zoti prokuror politik. Ti s’je militant partie apo i afert me ndonje te tille dhe as ke te besh me to, apo gabohem?!

  Reply to this comment
 8. Martini July 31, 17:28

  Ik ore bajge ke lene dhe mjeker.Produkt tipik i guzhines se Sali Berishes.Fol ti fol se.nuk e di ne.se.do flasesh para prokurorit te FBI apo kur tearesh dieni per konfiskimin e pasurise se hallexhinjve.Me sa di do te konfiskojne edhe briskun e mjekres

  Reply to this comment
 9. Alban Dega July 31, 17:53

  E PSHURRE GJAKUN E VELLAIT TEND…

  ARBENIT TE VRARE ME PLUMBA SERBE
  ME URDHERA SERBE NGA SPIUNE
  SERBE NE KRYE TE POLITIKES QE
  VRAU MBI 13 HERE SHQIPERINE
  NE 13 VJET SALIKRACI !

  Hajdut i ndyre!
  Eshte vetem fillimi si I Adriatik Llalles !
  Dhe dite te veshtira pasketaj do vijne !
  E ka radhen Reci !
  E ka marre malli per krypeshq !
  Mezi po pret !

  Reply to this comment
 10. Lili July 31, 21:03

  Reforma ne Drejtesi eshte e do jete nje gje qe do permendet per mire sepse largoj shume horra.
  Po do te permendet edhe se nuk po i shkon puneve deri ne fund e nuk po denon asnje nga keta te ´refuzuarvé
  Shqiptaret kerkojne ma shume ´kurg e konfiskim pasurise qe eshte ba to vjedh taxpaguesit,qe t’i besojne drejtesise. Perndryshe eshte vetem nje rotacion,sikur ne politike e nuk na sherben per gje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin