Artan Didi, emërime të dyshimta para largimit?

April 8, 2015 09:57

Artan Didi, emërime të dyshimta para largimit?

Artan Didi duket se ka bërë disa emërime të dyshimta para se të largohej nga drejtimi i Policisë së Shtetit.

Gazeta “Shqip” shkruan se Didi ka emëruar 80 persona në forcat special gjatë muajve të fundit.

Por, ata janë miratuar në shkelje të ligjit, pasi nuk kanë arsimimin policor, që është kusht bazë, shkruan gazeta.

78 prej tyre janë bërë pjesë e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë dhe dy janë bërë pjesë e repartit RENEA.

Ata kanë kryer vetëm një kurs të përshpejtuar në Akademinë e Policisë dhe më pas kanë kapur detyrat e rëndësishme.

April 8, 2015 09:57
Komento

9 Komente

 1. labi April 8, 11:10

  Skishte si te ndodhte ndryshe

  Reply to this comment
  • nazim April 8, 14:55

   Ky me duket se ka luajtur nje rol qe i eshte dhene nga dikush ne te gjithe kete, dhe keto emrime duket sa ja ka bere dikujt per nder! ( nje cope byth vend jemi dhe ngaterrohemi edhe me poturet qe kemi veshur)

   Reply to this comment
 2. info analitike April 8, 12:42

  Prape me shkollen e plepave. Eh po keta jane plepa Rilindje!
  Po tallen njesoj e me keq se c’beri Berisha.

  Reply to this comment
 3. Pretoriani April 8, 13:18

  Pse s e thoni qe ata ishin ushtarake te forcave speciale?

  Reply to this comment
 4. Sapa April 8, 13:41

  Pse mos ti bej disa”ndere” shqiptari kur e din se do iki nga posti? prandaj nuk behemi kurre shtet!

  Reply to this comment
 5. Mark uk April 8, 14:14

  Po u ka marr paret more paret,ket e dijn edhe lopet.

  Reply to this comment
 6. Zorro April 8, 14:29

  Ky vetem Drejtor i Pergjithshem i Policise se Shtetit nuk duhet te ishte vene, do shikoni ne vazhdim xhevahiret qe ka bere ne emrime.
  Do bejne mire te mos e lene te largohet, te japi llogari per cdo shkelje sepse me vendime gjykate do ti paguaj shteti cdo shkelje te tij.

  Reply to this comment
 7. albi April 8, 14:47

  Brenda ligjit janë përzgjedhur forca komando të ushtrisë, pjesmarës në misionet paqeruajtse, me eksperiencë operacionale, të cilët trajnohen edhe tre muaj të tjera, për probleme të rendit, për tu emëruar inspektor në FNSH.

  Reply to this comment
 8. pro.... April 9, 13:30

  -ahahahahahahha..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Tirana Bank