Artan Didi: Marrëdhënie të acaruara me Tahirin? S’ka lidhje me dorëheqjen

April 1, 2015 09:31

Artan Didi: Marrëdhënie të acaruara me Tahirin? S’ka lidhje me dorëheqjen

Pas dorëheqjes së drejtorit të Policisë së Shtetit, Artan Didi, qarkulluan edhe lajme se ai nuk kishte marrëdhënie të mira me ministrin Saimir Tahiri.

Didi është pyetur për këtë çështje nga “GSH”, dhe nëse dorëheqja kishte lidhje me pikërisht me Tahirin.

“Nuk ka lidhje me atë”, ka thënë shkurt Didi, duke mos dashur të bëjë komente të tjera.

Vetë Tahiri e vlerësoi Didin pas dorëheqjes, duke thënë se kanë pasur një bashkëpunim të suksesshëm.

Didi ndërkohë, thotë se nuk e ka detyruar askush që të japë dorëheqjen.

April 1, 2015 09:31
Komento

8 Komente

 1. Saliu i Tirons' April 1, 09:39

  Eh mor Did ? T’kan vu një kalama mbi kry e të tregon ku i ka babai arat !? Leni ato qi thua mo? Shnet!

  Reply to this comment
 2. info analitike April 1, 10:05

  Tahirin e karakterizon arroganca e te paaftit dhe e te paditurit dhe intaciut i cili gjen mbrojtje vetem tek propaganda dhe perseritja e shprehjeve si papagall.
  Tahiri e vleresoi Didin per doreheqjen por me sa duket Didi nuk e ka vleresuar Tahirin per sjelljen e tij e as nuk ka peergenjeshtruar situaten e tensionuar mes tyre.

  Reply to this comment
 3. metlaj April 1, 11:13

  KY PROBLEM ESHTE KREJTE NDRYSHE SE SI E PASQYRON DIDI KETU KEMI TE BEJME ME NJE PRESION TE RAMES DHE TAHIRIT SI DHE GRUPI I ORGANIZUARE NGA DYSHIJA RAMA META TE CILET DERI TANI JANE NE FAZEN E MBULLIMIT TE KRIMEVE KUR ATO I SHPERBLEJNE DHE PO VERTETOJNE SE NUK MUND TE PUNOJNE ME SPECIALISTE POR ME TE PA AFTE QE DUKE PATUR TE MBETA NE KARRAKTER U KRIJOHEN KUSHTE QE TE MBEJNE GABIME DHE KTHEHEN NE SKLEVER TE TYRE DHE PREZANTIMI ME FIGURA TE INKRININUARA PER TE TREGUAR QE KUR SKANE FUQI TA MBULOJNE ME LIGJE HEDHIN ATA NE AKTIVITE DHE ZDUKIN GJURMET E KRIMINELEVE SIC ESHTE RASTI I SANTOS MOS DENIMI I FULLANIT SEPSE DESHKIMI E KTHEN NE NJE DENONCUES I AFAREVE TE PISTA TE DYSHES DHE TREGON KU JANE TRASFERTAT ESHUME AFARE TE TJERA ZOTI E SHPETOFTE POULLI TONE NGA KUCEDRA EDI DHE ILIR

  Reply to this comment
 4. artan April 1, 13:10

  Ne nuk na vjen me nje person i tille me pak fjale e shume pune si Didi. Respekte per te dhe besoj eshte hera e pare ne kete vend qe drejtori policise percon dinjitet. Po kjp politika jone sharlatane thjesht i nxjerr jashte si centrifuge njerezit e tille. Ne fund na rrofshin mediokret dhe llafemedhenjt se ato i mbajme me se miri. Didi do mbahet mend ne kete vend dhe shpresoj te futet ne politike qe te bej ndryshim. Sa per Tahirin besoj se ka humbur shume pike ne jete mesele dhe tani qe i iku ai qe bente punen i kane mbetur vetem llafet.

  Reply to this comment
 5. SuloKapedani April 1, 15:48

  Didi meriton shpèrblimin e merituar pèr punèn qè ka bèrè ,respekte pèr te dhe kush pèrbalt mbi te e ka tè kotè.

  Reply to this comment
 6. sadik April 1, 17:47

  A ka njeri te me thote eksperiencat e meparshme te punes dhe borderot tek te cilat ka firmosur Tahiri? Shnet dhe lerini llafet gam gam kot.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim