Artan Fuga: Ne mikpritësa? Shifeni more mirë veten!

February 28, 2016 14:03

Artan Fuga: Ne mikpritësa? Shifeni more mirë veten!

Kush? Ne mikpritësa?

Pickomëniiiii se mos jam në ëndërr!

Shifeni more mirë veten!

Uuuu pika ne!!! Ashtu na duket e i kemi mbush mendjen vetes nga përrallat që i tregojmë vetvetes që kur ishim bebe.

Na ishte njëherë një babë që kishte tre djem…

Ne rrjepim njeri tjetrin, jo më të huajt e varfër dhe të dobët që kalojnë poshtë ballkonit tonë e që i pështyjmë në kokë thjesht për zbavitje.

Provoni t’i hapni derën një lypësi dhe duroni të qendrojë në korridorin e kotecit tuaj vetëm një natë…

Provoni të përmbyteni, dhe shikoni sesa ata që janë në të thatë e nuk u janë lagur mbathjet akoma do t’u sjellin dele, djath, qumësht…

lesh sh sh sh !

Farë kosi!

Të fortit që kalon nga lagja jonë, qoftë alien-ufo, qoftë i huaj, qoftë kinez, turk, rus, pra dora jonë, i përulemi dhe i ofrojmë cigare, birra e çfarë të kemi në xhepa.

Po edhe atij me hilé po hë, i themi na jep ndonjë mendim si ta kemi drejtësinë, por sa për t’u tall me te e per te fituar kohe, sepse ne duam të vjedhim, zhvasim, piratojmë.

Drejtësi ne???

U pikaaaaaa ! Pickomëniiiii!

Ne jemi ose vjedhës ose të vjedhur.

February 28, 2016 14:03
Komento

5 Komente

 1. cojeni ne cmendine February 28, 14:41

  ky njeri duhet izoluar ne ndonje cmendine..

  ka dhe disa si puna ketij..lubonja,spartakngjala 3x artan hoxhet dreq zogaj….e deri te blendi fuckziu

  nuk e di kush i paguan keta qe jane vene ne gare kush te thote gjera me te forta per te terhequar vemendjen…pra thjesht frankeshtein monstra..
  …no coment

  Reply to this comment
 2. Astrit February 28, 14:59

  Ose maskarenj dhe hipokrita si puna jote o Fuga qe nga goja jote nxierr vetem vrere dhe helem per shqipetaret,çdo muaj na dilni me nga nji teori te re,po pse mor palo profesor se jeni ju nje grupe i peshtire demek profesora dhe te ditur e te lezuar, njeres te keq ne gen,dhe meqense keni tituj diturie (se si i keni marre e kush ka paguar duhet te shifet)juve ju duket sikur perfaqesoni gjithe popullin,po jo mo Tano jo,juve jeni DELJA E ZEZE E KOMBIT,JU DHE SOJI E SOROLLOPI JUAJ JENI ATA PERSONA QE NA BENI TE NDIHEMI KEQ NE QE JETOJME JASHTE VENDIT TONE. Nuk zgjatem pasi nuk dua te vazhdoj me fjale te tjera pasi kam frike se do bie ne nivelin e na nji tjetri duke ju ofenduar me fjale qe nuk mi lejon edukata dhe kultura ime dhe pse jam pa titull shkencor si juve.

  Reply to this comment
 3. A.K. February 28, 18:43

  Pak i ekzagjeruar, se ne kur te shohim keq edhe ndihmojme,sa per te vjedhur e kemi nga varferia dhe dembelizmi.Sa per keta qe shajne dua te them qe sharja nuk eshte argument perkundrazi shpreh te kunderten,paaftesi per te argumentuar.

  Reply to this comment
 4. Nik February 28, 22:18

  Tanua eshte “profesor” “doktor” dhe e fundit “akadhemyk” i partise! E bani Sali Pyka akadhemyk! Atehere ne qeverrisjen e rrumpalles akadhemyku yne i “ndritur” nuk bezante. Tash i ka ardh goja! Gjene mir, me vones!

  Nik

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim