SHËNIM: Lajthitja e Artanit

Nga Adrian Thano January 16, 2014 14:44

SHËNIM: Lajthitja e Artanit

 

Nga Adrian Thano

Kryeredaktor i gazetës

Kam patur disa telefonata sot lidhur me botimin e lajmit të mëposhtëm: Artan Hoxha një gazetar i njohur kryesisht për hetime mbi ngjarje dhe personazhe të botës së krimit ka folur në një intervistë radiofonike për një “profesionist” largimi i të cilit nga policia paska qenë një gabim.

Telefonuesit janë njerëz të cilët i vlerësoj si miq dhe mbështetës të përpjekjes time me Ditën, ndaj u detyrohem jo vetëm atyre, por edhe Artanit si edhe lexuesve një shënim të dytë, mbi pse-të e këtij botimi, por jo vetëm kaq.

Miqtë e mi mendojnë që më mirë të mos botohej ky lajm. Gabim. Unë jam kundër “injorimit” të sjelljeve dhe qëndrimeve me arsyetimin se ato venë apo heqin nga vëmendja X apo Y person. Kjo është e gabuar.

Gazetaria si e mendoj unë, mban shënime dhe raporton, por mban edhe qëndrime dhe i vë ato në dukje ndershmërisht. Të jemi të qartë për atë ka ndodhur: Kemi një gazetar emri i të cilit lidhet ngushtësisht me  21 janarin; kemi edhe një individ, ish-polic për turp, aktiviteti i të cilit gjithashtu është i lidhur me 21 janarin për shkak të sjelljes kriminale të hetuar, të provuar por të pandëshkuar.

Pikërisht ky gazetar, bën një deklarim ku konsideron “profesionist” individin në fjalë dhe madje e quan gabim vendimin për ta larguar këtë person nga policia (!)

Kush është Artani që njoh unë dhe kush është ky tjetri me uniformë policie që njohin të gjithë, por në mënyrë të vecantë e njohin protestuesit e arrestuar në 21 janar në bulevardin e Tiranës…

Unë dhe Artani jemi bashkëudhëtarë të një brezi në këtë profesion; ndoshta shumë lexues nuk e dinë por jemi ish-kolegë të hershëm, kemi punuar bashkë për vite të tërë, jo vetëm ai si gazetar e unë si redaktor i tij, por edhe si bashkëautorë të disa raportimeve; shkurt kemi punuar aq gjatë sa për të patur unë të drejtën t’i them sot Artanit që ka gabuar këtë herë dhe që u ka borxh lexuesve, një ndjesë publike.

Sa për personin që përmend Artani, nuk do harxhoj kohë duke renditur aktet e tij të militantizmit berishist që nuk kanë të bëjnë me asnjë kopsë të uniformës që ka mbajtur veshur. Artani i di, por ndoshta i ka harruar, lexuesit e informuar i dinë, ata të painformuarit le të vendosin emrin e tij në google dhe do ta krijojnë shpejt portretin. 

Po limitohem te 21 janari, më saktë te një pjesë e atij krimi egërsirash që ka mbetur pakëz në hije, për shkak të përqëndrimit tek 4 vrasjet. Bëhet fjalë për atë që ka ndodhur me protestues dhe qytetarë të Tiranës të arrestuar në rrugë pas vrasjeve.

Janë torturuar në qeli atë pasdite, mbrëmjen në vijim dhe ditët që erdhën pas. Dhunë fizike, poshtërim dhe denigrim personaliteti me “mënyra speciale” që ka lënë pasoja të rënda, madje në Fier ka një viktimë të mëpasme nga ky trajtim që kaloi pa vëmendje mediatike.

Një nga torturat, sa për të marrë një shembull ka qenë krijimi i rreshtave me policë, të cilët  pështynin mbi të arrestuarin që detyrohej të ecte mes tyre. Këto histori janë dëshmuar për ata që i kanë pyetur këto viktima por edhe nga një një ekip i KiE që ka hetuar posaçërisht aktet e torturës së orëve pas 21 janarit.

Ky “profesionisti” që përmend Artani, ka kryer këto arrestime dhe ka drejtuar këto tortura. Për profesionistin në fjalë, kriminelët që duhet të ndjekë e të arrestojë, janë ata qytetarë shqiptarë të cilëve nuk u pëlqen surrati i Saliut. Për të, ky është kuptimi i uniformës që ka mbajtur veshur e ndoshta do ta mbajë prapë kushedi.

Po për ty, Artan, ky është kuptimi që ke për profesionalizmin, identikiti yt për profesionistin, kjo është policia që dëshiron?

Lexuesit e Ditës mund ta kenë vënë re që Dita e ka parë edhe vetë me rezerva ndonjë veprim të fundit të policisë, por kjo që ka thënë Artani, tejkalon ku e ku rezerva të këtij niveli. Po e konsideroj me shumë dashamirësi thjesht LAJTHITJE dhe nuk dua të mendoj se ka arsye të tjera.

——

Befason gazetari Artan Hoxha: Erzen Breçanin nuk duhej ta largonin nga Policia

Artan Hoxha, gazetari investigativ i cili dekonspiroi profesionalisht planin ndyrësisht dhelpërak të Berishës për fajësimin e opozitës si vrasëse e protestuesve më 21 janar, – është shprehur kundër largimit të Erzen Breçanit nga rradhët e Policisë së Shtetit.

Njohës i mirë i çështjeve që kanë të bëjnë me Rendin, Artan Hoxha ka komentuar në një intervistë radiofonike për kolegun Franko Egro në Albania News 100-ditëshin e parë qeveritar në lëmën e sigurisë publike e të reformës në rradhët e Policisë.

Ai ka vlerësuar emërimet e reja në  zinxhirin komandues të Policisë së Shtetit, por tha se duhej të kishte patur një gradualitet në disa ndryshime, që edhe pse të nevojshme, sipas tij kanë sjellë një vakum në menaxhimin e situatës së sigurisë dhe ende nuk po japin efekte të dukshme në terren.

a-hoxhaE papritura në intervistë ishte kur gazetari u ndal tek figura e Erzen Breçanit, duke e vlerësuar atë si “një kuadër të kompletuar profesionalisht, paçka rreshtimit të tij politik, ose implikimeve me natyrë politike gjatë ushtrimit të detyrës”. Në gjykimin e Hoxhës, Breçanit duhej t`i jepej mundësia që të vijonte të kontribuonte në Policinë e Shtetit, ku do mund të dallohej qartë më pas nëse ai ka ndikime politike në ushtrimin e detyrës.

Sipas tij, ky akt, do ishte në nderin e qeverisë së re. Befasuese duke patur parasysh qëndrimet e mëparshme të gazetarit.

——–

Komenti i 3 korrikut në Facebook-un e Breçanit

Në 3 korrik, disa ditë pas votimeve të  23 qershorit Brecani publikoi një status në rrjetin social “Facebook”. Duke qenë zv/drejtor i policisë së Tiranës ai etiketonte kreun e PS njëherësh kryeministrin e sapozgjedhur si “Hitler dhe Enver Hoxha i dytë”.

Breçani u mbrojt duke deklaruar që “më sulmojnë qëllimisht unë vetëm bëj detyrën” dhe tha se statusin skandaloz ia ka shkruar dikush tjetër pa dijeninë e tij.

“Përshendetje liderit historik të shqipëtarëve Doktorr Sali Berishës e duam ndihmën tënde se jemi mësuar me ty që të na prish deri sa të largojmë pinjollët e komunistave me në krye Edvin Ramen ta largojmë këtë Enver të dytë ne që dikur studenta të ‘91 shembëm diktaturen Enveriste do gjejmë forcë dhe optimizem do të ngrihemi të tërë së bashku me rininë që të mos e lëmë këtë Hitler të gjunjëzojë shqiptarët” – shkruhej në mesazh.

35 status

 

 

Nga Adrian Thano January 16, 2014 14:44
Komento

106 Komente

 1. zeni July 2, 08:49

  O Z.Hoxha ja ke fut kot.Ky shpellari Brecani duhet te jete ne burg e jo ne policine e shtetit. Bindjet politike le ti mbaje per vete e jo te dhunoje njerez se mendojne ndryshe nga ai sidomos kur eshte i veshur me uniformen e policise se shtetit.

  Reply to this comment
  • arjan January 16, 01:26

   ketij i ka falur nje shtepi Irfani me kusht per 29 vjet per t’i sherbuer atyre qellimeve qe ka Irfani dhe tani ka filluar te leh ne favor te Saliut

   Reply to this comment
   • kris January 16, 01:27

    Artani ka te drejte si njohes i policise shqiptare.Brecani u ngaterua me politike,servil i Berishes.Policia ose polici i mire duhet te ndahet nga politika.

    Reply to this comment
    • xhonson January 16, 01:27

     I paska marre edhe ti nje GRUSHT PARE,o Artan!!!
     Edhe ti shkove per lesh!!!
     Ne se ti nuk e paske kuptuar BYTH-LEPIRJEN e ketij kelyshi te Berishes,pune per ty e jo per qeverine!!!

     Reply to this comment
     • . January 16, 01:28

      kisha sh respekt per kete djalin. Si ka mundesi?????

     • rebeli January 16, 08:14

      Eeeeeeeeeee.Fajin e ka paraja.Tani ata tallin b.then me te gjithe ne.

  • Devolliu January 16, 17:48

   Ky Breçani është një kokër injoranti që zor se ia gjen shokun, por ky është dhe një kriminel që meriton burgun.

   Reply to this comment
  • Al January 17, 09:38

   Keto o miku im mund te ja fusin kot por me qellim, te gjithe gazetaret ne Shqiperi perdorin punen e tyre per te arritur qellimet personale dhe per kete nuk ksm cfare t’u them por ata luajne me njerezit dhe hallet e tyre duke i c’orientuar ose duke u imponuar ide dhe fakte jo reale. Gazetari ne fjale ne momentet kur protestohej per dhunen e policise ( dhe me sakte nga Brecani) ndaj gazetareve perballe kryeministrise pinte kafe me Brecanin te Segafredo perballe protestes dhe tallnin trapin, shkeputej here pas here dhe shkonte ne proteste bente karagjozin. Se kush eshte Polici ne fjale edhte mekat eshte mekat te hargjosh kohe dhe shkrim por kete duhet ta beje MB qe t’i beje kallezim penal per shume gjera.
   Nderkohe ajo qe me shqeteson eshte pavaresia e pushtetit tr gjashte , Medias. Shumica e tyre po behen anetare bordesh duke humbur pavaresine, ca te tjere vazhdojne e mirren me beridhen nderkohe qe duhet te rrisin kerkesen dhe presionin ndaj qeverise. Mediat bejne evazionin fiskal me te madh duke qene se jane te paprekshem duke i ekspozuar ndaj kerkesave te qeveritareve per nevojat e tyre. Nje media qe paguan te gjithe detyrome ndaj shteti dhe qe ka ne gjak pasqyrimin e se vertetes kurre nuk do behej pjese e pazareve. Ky eshte problemi kryesor dhe ne duhet te shqetesohemi per kete fuhet te dhqetesohemi dhe jo per erzenin. Tung

   Reply to this comment
 2. jenc mbreti July 2, 08:54

  Ka dhe me shume per kete moster , qe eshte futur ne rrallet e policis si neri i Sali Berishes . Ketij plehres i kane dale gjurmet e gishtave ne dy grabitje me pasoja te renda. ja kane zhdukur per momentin , por do te shofim si do i shkoje puna.
  Me te tille njerez ka sunduar Sali Berisha dhe e mori pergjigjen nga sovrani . ky duhet ta kishte emrin Lane , se i piset si Lana eshte. Do japi llogari per te gjitha.

  Reply to this comment
 3. juhu July 2, 08:55

  Erzen Brecani eshte president i kompanise te sigurimit “Brecani Security”. Duke shfrytezuar postin e Zv Drejtorit per Tiranen Brecani u jep leje lokaleve te nates te bejne zhurme naten dhe te mos ngacmohen nga policia ne kembim qe sigurimin tjua beje kompania e tij.

  Reply to this comment
 4. tim July 2, 09:00

  Ku ka pasur polici e zyrtare shteti I kriminelit sali berisha…ku??? krimineli me djallezi e mbushi policine me idiote si ky erzeni, qe me vjen turp ti them bashkekombas dhe me llojlloj horrah de banditesh.
  polulli ia tregoi vendin dhe po t’a provoje te beje rremuje bashke me kriminelin Sali Berisha do te perfundoje si Kadafi ne kanal si qen I ngordhur

  Reply to this comment
 5. Eri M. July 2, 09:02

  Artan mos mbro plehrat e pushtetit te kalbezyer te nje shtetari primitiv si Berisha.

  Reply to this comment
 6. ildi July 2, 09:08

  E tmerrshme te keshe ne krye te policise njerez te tille si Erzeni

  Reply to this comment
  • skrapalliu January 16, 12:19

   Ildi, e tmerrshme ishte ( dhe kjo fjale eshte e pa plot) qeveria qe iku, apo dhe qeverite e tjera para asaj. Puna or miku im eshte se a do te vije era shtet apo era … ? Nje gje eshte e sigurte: ky vend, kjo qeveri prap me shqiptare po punon ( kete radhe nga krahu tjeter) dhe nese nuk ka vullnet te ndajme po ne shqiptaret shapin nga sheqerin ( dhe kjo ta garantoje une qe eshte shume e komplikuar), veshtire se rilindja do te triumfoje. Megjithate kohe ka, në prove eshte. Siç duruam keto 22 vjet dhe 4 nuk na prishin pune. Nese e ndryshojne eren ( ne te mire) lum si ne, nese ngelet kjo qe eshte ( ne mos me keq) mjere ne.

   Reply to this comment
 7. dita July 2, 09:22

  O zot po te kishin fituar keta mostar do na shkelnin me kembe , Populli shqiptare shume i zgjuar me date 23.06.2013.

  Cfare bene prokuroria pse nuk pret flete arresti ku nje ushtarak bene thirrje per lufte.

  Reply to this comment
 8. Ermal July 2, 09:24

  Qeveria e re i ka te gjitha aresyet qe te beje nje spastrim radikal te administrates shteterore te mbushur plot e perplot me maloke kafshe si puna e ketij Brecanit.Jo vetem kaq.Pasi te spastrohet ne fillim drejtesia nga Brecanet e saj,duhet qe soji i kesaj mostres nga shpella te pergjigjet nje me nje per ato qe i kane bere qytetareve ne gjithe keto vite.Ky kriminel dhe bashkemaloket e tij cfare nuk kane bere ne Tirane.Kane vene gjoba,kane lene te lire kriminele,kane marre tendera si polici private e plot te tjera qe ne si dime.

  Reply to this comment
 9. Ura e Bunës July 2, 09:36

  Shpellar i berë tyryfyl nga humbja katastrofike qe vet Berisha nen vezhgimin nderkombetar e njohu! Sovrani triumfoi me në fund pas vjedhjeve skandaloze dhe blerjeve të votave nga Berisha! Shpellari i vogel qurravec me kapelen e nderuar të shtetit shqiptar,na jep të kuptojme mirë c’drejtues injorante,(nuk mund te quhet vagabond se vagabondet jane te zgjuar) dhe nga c’shpellë shekullore vjen! Natyrisht “trimi” komunist stalinist,si Saliu(sepse komunizmi stalinist varrosi Hitlerin) kerkon të kthejë kohën mbrapa,duke berë “luftë”,kur sot lufta bëhet vetem me vote të lirë në Europe ku ky dell shpelle me driten e pishës në tru,rritur me derrin në dhomen e ngrenies dhe një kercu per jastek tek koka(keto autentikisht i kam jetuar e parë vete, gjatë viteve që jetova në Tropoje,ku mes shumices se njerzve bujare e te beses,gjeje shkerdhata malokesh qe vet tropojanet i quanin karaduze.Dhe ky karaduz i karaduzit Sali,eshtë pjese e wc se njerzve qe pjell nga klasifikimi i lartë i injorances(krahasuar me Puken,pershembull,Kuksin,Tropoja eshtë vend totalisht i prapambetur dhe gazetaret e huaj qe kanë shkuar aty e kanë pasqyruar kete diferencë prapambetje edhe me fqinjet rrethanore,ku kuksianet,pukjanet,shkodranet,apo gjakovaret,jane teper më larte ne klasifikim kulturor e jetësor.Natyrisht nuk eshtë vetem faji i tropojanëve qe jane fundi dhe në hartë i cdo treguesi në Shqiperi,perjashto bukurite natyrore te mbrekullueshme,Valbonën kalteroshe,gështenjat,por dhe derrat(berrat-thi,ne gjuhen djalektore)e bëjnë atë vend parësor në Shqipëri.Dhe po tu shtosh këtyre derrave natyrore,jo pak derra(Berr-nga ka rrenjën toponimitike,mbiemri Berisha) me dy këmbë ku kryederri Berisha u varros nga sovrani,kupton se me kë ke të bësh!…Sherrxhinjte tropojane dhe grindavecet e pabindur,(jo gjithe Tropoja)jane dukuri shtetrore qe dihet si kane mbritur në Kupolë.Si bijë të Berrit,berricët si ky idjot i lindur e me kapele shtetrore ne kry,duhet të flaken nga rradhet e policise se shtetit dhe Rama nese ndjen nevojën për Rilindjen e shtetit shqiptar(koha e hajduterise se votes se Sovranit,mbaroi me “vdekjen” politike të Berishës) duhet të bëjë ripristinimin e “kompiuterit” Shtet shqiptar! Gjithe fijet”obsolet”,dyfijshit e ngaterruar në shtet,me politikën lokaliste berishjane dhe te tjere e te tjere fije,duhet te fshihen!Shteti tashme,si thotë Toni Bler,eshtë një kompiuter gjigand ku cdo kater vjet ka nevojë per “Riprishtin”…Dhe Sovrani me votë dha verdiktin për fshirje totale të epikës së pështire e shpesh tragjike të Berishës! Vemjet e tij,ne shtet si,ky berric me kapele shteti në koke,shpejt duhet të marrin përgjigje!Dhe nese nuk degjojnë voten e pakontestuar tashme të Sovranit,le të provojne dhe të shkelin ligjet!…Tropoja vet duhet të pastrohet nga këta vrases të pështire…!

  Reply to this comment
 10. al July 2, 09:46

  mos ia ka shkruar dhe Artanit ndonje tjeter kete dekllaraten 🙂 Si zotit Brecani ate statusin ne FB? 🙂

  Reply to this comment
 11. Kastrioti Shqiptar July 2, 09:55

  Ky subjekt i rendomte eshte turpi i Policise se Shtetit, turpi i Veriut te Shqiperise.

  Reply to this comment
 12. Tefa July 2, 10:01

  Ore zoti Artan cfar llomotite kesaj here???? Ky tip eshte vetem per dhune.Ata dhunen dhe sherin e ndjekin vete se e kane per bureri.
  Kete e them se me eshte dhene mundesia ne vitet ’70 te kem ne shkolle te mesme ne Tirane dy cope tropojane. Besoni, e sillnin verdalle jo vetem shkollen ,por edhe qytetin e nxenesve.Prej tyre c’fare nuk pret.Vazhdimisht kerkonin sherr,dhe atje kur nuk gjenin i drejtoheshin tjetrit: Pse me shikon. Nuk e ngrysnin pa grushta.
  Duke u nisur nga teksti i mesiperm, mendoni ne c’dore te mbrojtesit te rendit kemi qene.Ne kerkonim qetesi prej tij, ai i linte vete klubet e nates(kundrejt pageses) te benin c’fare te deshnin.
  Shpresojme qe ka ardhur dita qe edhe pse jemi fukarenj, te pakten te kemi qetesi e rend.

  Reply to this comment
 13. DADI July 2, 10:38

  o zot cfar po na shofin syte e na degjojne veshet,te dali zv/dretori i policis te shtetit akoma ne detyre me rroben e policise ne vitin 2013 e te shkruaj ato fjal kundrejte kryeministrit tani te ardhur ne etyre po nga vota plepishitare nga sovrani kjo eshte e papranushme .shpresoj ta ket marre vesh dhe kryeministri ne detyre dhe te pakten te dali e ti kerkoj keti populli te falur per keta njerrez qe ka pasur ne poste te renesishme .pra pervec qe ku i quajtur i foti i policis se shtetit te lele detyren dhe te shkoj e te japi dhoogari per gjithka qe ka ndollur tash 4 vite qe eshte ne ate detyre aksidentilsh ,uke filluar nga 21 janari e deli rrafja e kameramanit te toop chanel .edhe sot kerkoka qe te rrezoj qeverin e re akoma pa ardhe ne detyre .ppo cfar mundet te menojne keta dhoj kriminelash ne detyr me von turp i mall per ata horra .ZOTI E RUJTE SHQIPERIN NGA KETA TE PA FYTYR …..AMINNNNNN

  Reply to this comment
 14. ANALISTI TIRAN. July 2, 10:58

  shume kjarte e korrekt ka thene z-v drejtori i policise,por DALLIMI ne mes RAMES e HITLERIT eshte shume e madhe dhe radikale,sepse HITLERI ka pas ne shpirte e mbojture GJERMANET dhe per nje gjernani te FUQISHME te MADHE,e rama-meta sa i donje shqiptaret pergjegjeja eshte =X dhe jane per nje shqipri gjdoher me te VOGEL MINI-MINI dhe MINIMIZOHET si me marrjene e qindra km2 te DETIT nga GREKU.pra praseprap ka gabuar zv drejtori i policis se dallimi eshte i KUNDERTE.

  Reply to this comment
 15. Baro Liçaj July 2, 11:03

  Kur lexon nje postim shkruar ne faqen e tij nga nje zyrtar i larte i Policise se shtetit, ,per te bere grusht shteti,pa ardhur ne fuqi Qeveria e Re e dale nga populli, me shkon mendja dhe themi : Ku ka rritur ky shtet,me nje polici te tille, nen qeverisjen e Sali Berishes !!! Se pari ,duket se çfare polici eshte ky Breçani, qe i mungojne njohurite elementare te drejtshkrimit te gjuhes shqipe ! E dyta , me thirrjen e Tij per grusht shteti,duhet arrestuar si njeri i rrezikshem per shtetin shqiptar. Prandaj, Sali Berisha , si Kryeminister ne detyre dhe si njeri ” i ndershem ” qe e pranoi humbjen me lot ne sy,duhet ta pezulloje Erzen Breçanin dhe prokuroria te ndjeke procedurat per arrestimin e Tij ! Shkurt : Ky eshte nje polic me rrezikshmeri te larte shoqerore: Vendin e Tij e ka prapa hekurave te burgut .

  Reply to this comment
 16. . July 2, 11:43

  artan gabim shenjestra kesja rradhe

  Reply to this comment
 17. al July 2, 11:44

  mos mbro te pamborjtshmen o Artan. Kemi respekt…

  Reply to this comment
 18. BESNIK July 2, 11:45

  Erzenit mbasi ti behet “inventari” duhet izoluar si qenie me “rezikshmeri te larte shoqerore”

  Reply to this comment
 19. saja July 2, 12:00

  Artan degjoje Diten dhe reflekto. Ty dhe Diten ju kemi patur prane kur erresira berishiane zaptoi gjith mediat, mos u dorezo tani perballe se liges te veshur me ndonje kamuflazh trito-venesish ne shtyllat e tensionit

  Reply to this comment
 20. shqipfolësi July 2, 12:01

  Para së gjithash, kjo vërteton se sa të drejtë kishte populli me votën e tij!
  Së dyti, kush nga ne populli i paskemi kërkuar ndihmë këtij tropojani që të vijë e të na çlirojë?! Shqipëria nuk ka nevojë as për ty e as për injorantë e barbarë si puna jote! Përkundrazi, ne duhet ta pastrojmë vendin nga njerëz që ju punon mendja vetëm për së prapthi! Sepse trutë i keni në vend të keq! Po keni 20 vjet që u shkulët e erdhët në Tiranë e s’keni lënë gjë pa bërë! Kudo shihet vetëm vula juaj! Dihet se kush ju solli dhe përse ju solli! Nami juaj si TROPOJANË (më vjen keq se siç thotë dhe populli.. “digjet dhe i njomi bashkë me të thatin”!ndjesë tropojanëve të ndershëm) është reflektuar dhe në filmat e Hollivudit, ku ju tropojanët “trima”, nuk keni lënë gjë pa bërë në trafikun e femrave dhe drogës!!!
  Po nëse mendoni se me këto thirrje po nderoni komandantin tuaj, e keni gabim. Sepse kështu vetëm sa po nxirrni në dritë të diellit, se me çfarë lloj llumi e mbante pushtetin kryetari juaj. Kuptohet se çfarë vizioni mund të keni ju për një Shqipëri të vërtetë demokratike dhe të lirë! Njerëz si ju nuk kanë asgjë të përbashkët me qytetarinë e vërtetë!

  Reply to this comment
 21. sali humbesi July 2, 12:08

  keta Erzenet po bejne krimet e fundit

  Reply to this comment
  • SHAMIKUQJA January 16, 09:57

   ky erzen breçani organizon maloket per rrezimin e shtyllave te tensionit fara u dalt se e qelben komplet shqiperine qysh se u ulen prej malit shumica jan druvar e çoban dhish erdhen ne tirane e u banen polica hajduta

   Reply to this comment
 22. ermiri July 2, 12:09

  artan, shteti nuk eshte prone private.

  Reply to this comment
 23. aqifi July 2, 13:05

  ne nje shtet normal ky polici duhet te ishte shkarku menjehere per shkelje te ligjit per policine i cili e depolitizon ate, por ne shtetin e mutit qe kemi duhet qe ky erzeni dhe i gjithe klani “çfiltelia” ne policine e shtetit jane te lire dhe bejne biznese

  Reply to this comment
 24. popull leshi July 2, 13:23

  Ore Artan, po te dija djale me mend.. Erzeni jo vetem duhej heq nga policia por duhet ti jepet prokurorise,,qofte edhe asaj ushatarake..

  Reply to this comment
 25. . July 2, 13:29

  Ky njeri ka torturuar njerez ne 21 janar si mund te flase keshtu ky Artani????????????????

  Reply to this comment
 26. nick July 2, 13:33

  Tulla e pare e shtetit qe do vije eshte t’u jape nje dru te mire ketyre qelbesirave,ndryshe qeveria do pesoje fundin e Fan Nolit.

  Reply to this comment
 27. kostandin July 2, 13:50

  gazetari i xhngles esht ky? Iku dhe ky per lesh

  Reply to this comment
 28. . July 2, 14:03

  Mbase shteti ketij e kulicit,Tonin Vocit,Nikolin Bales,Arjan Muces,djalit te Selim Muces,kryemyftiut qe e ka krushk Saliu,do u kerkohet hesap per rrahjet ne komisarjate me 21 janar,per mbulimin e vrasjes se Kosta Trebickes,Fatmir Xhindit e Aleks Kekes.

  Reply to this comment
 29. I drejti July 2, 15:08

  Te gjithe kete fitore te madhe te shqiptareve duhet ta kishim shoqeruar me shprehjen:
  E HODHEM QELBESIREN…….. dhe qelbesirat qe e ndjekin.

  Reply to this comment
 30. AGON July 2, 15:52

  Rrenje e dege mut!

  Reply to this comment
 31. enea July 2, 16:00

  Sipas kushtetutes ky duhet te denohet me burg per destabilizim te vendit.

  Poshte shpellaret, malokerit e ndyre dhe bandat e Berishes.

  Reply to this comment
 32. Gramoz July 2, 16:17

  O Artan… Berisha dhe gjykatesit e ketij vendi jane kriminele. Policet si Brecani jane rojet e krimit. Nese fatet e vendit tim mbeten ne dore te ketyre edhe pas 23 qershorit,vendi im mos u befte kurrrrrre

  Reply to this comment
 33. ILIRET July 2, 16:22

  Nuk thone kot. Trima si Erzeni nuk plaken kurre….. Ose plaken ne burg…ose i gjejne ne ndonje kanal…

  Reply to this comment
 34. Kavia July 2, 16:43

  Te kishte halla k..e. e te quhej lum e perrua Erzen 😛
  Keta jane “trimat” e sotem ,qe zbythen sapo nje mirditor ju ngre zerin…hahahahahahahh

  Reply to this comment
 35. bobi July 2, 16:55

  Erzeni të rikthehet ne shpellë,ose burg sepse ishte nenpunes i shtetit dhe taksapaguesit shqiptarë ushqyen këtë qenie dythundrake qe njeh “Liderrin” ne vend te ligjit

  Reply to this comment
 36. . July 2, 17:06

  ajo qe postoi ky legen ne FB per Ramen ishte parathenia e asaj qe po ndodh sot. Duhet te ishim pregatitur ne maksimum se nuk do kishim nje opozite konstruktive ,por do kishim nje opozite destruktive qe nuk nuk do reshte kure per te sabotuar. Kketa kane nje mision te vetem destabilizim te vendit ustallaret e tyre tanime te njohur bejne c mos qe vendi yne te mos shohe nje dite te bardhe .
  kurse ti Artan….

  Reply to this comment
 37. kardashi July 2, 22:34

  O ERZEN DO PERFUNDOSH TU RUAJ DHIT OSE TUJ RA FYELLIT ORE I URUAR OSE ROJE STALLASH SE KETE PUNE KE BA PERPARA MORE BARKDERR I QELBUR

  Reply to this comment
 38. mark July 3, 01:03

  Centauri neper gropa .
  karaduzi hopa -hopa .

  karaduz ne zonen “B”
  Harroi kmishen ne wc.

  karaduz ,shka kie aty
  hasha zoten , 5 leke buke dhe nje purri.

  E dhe garipi Brecani ,ben pjese ne kete plejade te fameshme .
  Budall e shkuar budalles , i pa bese njat tek ZOTI .

  Reply to this comment
 39. Studenti July 3, 07:21

  Se mos eshte vetem nje shpellar.Jane qindra, ne mos mijera nga lukunia e gjallesave te pyjeve dhe shpellave qe vrapojne pas salariut me ulerima.Disa te hane te gjalle, disa te kafshojne, te gjymtojne,disa te ndotin me jarget e tyre te pista qe mbajne ere kerme.Arinj, ujqer, çakenjj, dhelpra , minj , urithe,krimba e grereza gjinden qe nga kupola gjer ne vrimen e fundit te shtetit.Te çfrenuar,te leshuar ne korrupsion, me vjedhje, vrasje, trafikime jane bere te padurueshem.Me genjeshtra e lavderime, me sharje, shpifje, fyerje jane bere te neveritshem.Jane llumrat e nje populli qe nga furtuna i nxjerr ne krye dhe pret çastin per t’i flakur jashte trupit te tij siç i nxjerr deti ne breg funderrinat e veta.Vota e 23 qershorit tregoi vetepastrimin popullor nga kjo kerbule qe kishte infektuar çdo qelize te jetes.Qofte i bekuar dhe i perhershem mesim i vetevetes per vetesherim!Vesin e shemtuar te veteshurdhimit dhe te veteverbimit qe del nga lehjet e miaullimat e sahanlepiresve rreze kazaneve te plehrave do ta munde virtyti i mirekuptimit dhe i drejtesise qe vlon me kohe ne shpirtin e njerezve te thjeshte qe duan te gezojne ndershmerisht djeresen dhe mundin e vet.

  Reply to this comment
 40. Naftetar Vjeter July 3, 11:03

  O gazetari Artan Hoxha a je ne terezi???? Keta duhen fshir njeher e mire se bolle te keqe i kane ber ketij vendi qe nga Burgaj Kolici Brecani e kompani qe te marre fryme lirishte ky vend.

  Reply to this comment
 41. Hyseni July 3, 11:10

  e cuditshme!

  Reply to this comment
 42. I drejti July 3, 11:28

  Ne mos gaboj ky Erzen Breçani u pezullua para disa kohesh per perdorim dhune ndaj gazetareve. Eshte po ky qe shfaqet kudo ku ka tejkalim te forces nga Policia e Shtetit ndaj qytetareve, si ne rastin e Kavajes, apo ne rastin e nxjerrjes nga shtepite te disa banoreve perballe gjimnazit Petro Nini. Sigurisht edhe ne shume raste te tjera, ku ky hapur u perfshi kunder simpatizanteve dhe anetareve te opozites gjate aktiviteteve te fushates elektorale. Ripezullimi nga ana e Drejtorit te Pergjithshem te Policise, ne fakt eshte nje shaka pa kripe, nje ofendim ndaj opinionit publik qe pret qe Erzen Breçani jo vetem te perjashtohet nga Policia por te mblidhen te gjitha provat dhe te dergohet per ndjekje penale. Ai duhet te shkoje atje ku ka vertet vendin. Prapa hekurave.
  Por Drejtori i Pergjithshem i Policise duke u tallur i jep nje muaj pezullim, dhe me pas ky Erzeni vazhdon perseri pune ne detyren e larte ne Policine e Shtetit.
  Hysni Burgaj e ben kete pasi vete eshte i inkriminuar deri ne fyt. Ai ka mbi supe nje sere çeshtjesh penale te hapura apo qe do te hapen. Ai eshte nje nga autoret e 21 Janarit, eshte autor i moszbatimit te urdherndalimeve te prokurorise per gardistet me 21 Janar, dhe eshte njekohesisht nje kukull e bindur e qorre ne zbatim te shume urdhrave antikushtetues e antiligjore te dhene ne menyre direkte e indirekte nga ish kryeministri.
  Keta jane te gjithe gjell qensh dhe duhet te largohen nje ore e me pare, per te mos vazhduar te ndotin me sjelljen e tyre çdo gje qe ka te beje me ta dhe me detyren e tyre, por mbi te gjitha per te mos vazhduar te shkelin ligjin dhe per te mos mbajtur me kete vend te pasigurte.

  Reply to this comment
 43. Ruxheli July 3, 11:41

  Se pari,sado emocionale qe te jemi nuk duhet te shkruajme jashte etike,Me ben pershtypje fjala malok ,e perdorur vend e pa vend.Shume veta me kete fjale perfshijne tere verioret,gje qe eshte shume shume e gabuar,sepse jo vetem nuk mund te behet kurresesi nje barazim i tille,por edhe pse nxit percarjen veri-jug dje qe eshte shume e papranueshme per nje popull si i yni qe une mendoj se e ka treguar veten se eshte kunder percarjes,por edhe sepse jemi ne shekullin e 21-te dhe po i kerkojme Europes te na pranoje ne mesin e saj ngaqe e meritojme. Se dyti, fjale te tjera banale nuk duhet t`i perdorim .Eshte ne nderin tuaj qe shkruani,por edhe tonin qe u lexojme te jemi sa me te kendshem nga kjo pikepamje. Se treti,po jap edhe une medimin tim per E Brecanin.Eshte turpi i policise qe prej shume kohesh i ka hipur kalit se prapthi qe me siduri nje dite do ta rrezoje,Kete gje ai nuk e din,pur ky nuk eshte faji yne.Eshte faji atyre qe e kane hipur ne kale

  Reply to this comment
 44. Njeriu realist. July 3, 13:00

  Artan te te vij turp per kete qe ke thene. Ai qe permend ti eshte vetem nje morr i felliqur ne bythen e Sali berishes.

  Reply to this comment
 45. geg hyseni July 3, 15:01

  Te ngaterrosh tropojanet me sjelljen e nje njeriu me mbiemrin Brecan apo dhe Berishe eshte nje gabim i rende, nje keqdashje e ulet dhe foshnjarake. A mund te etiketohet populli i Shkodres me Jozin,populli i Tiranes me Osman Kazazin, populli i Matit me Ahmet Zogun, populli i Krujes me Mustafa Krujen apo populli i Kosoves me Rexhep Mitrovicen???. Brecanet,Berishet,Islamet,Topallet,Sulajt, Gazidedet,Shehet, …. e shume te tjere mostra qe na kan qeverise keto vite le ti gjykoje ligji, drejtesia dhe historia. Populli jone ka mencuri sa ne asnje kohe nuk ka bere gabime te tilla qe per fat te keq manifestohen ne disa postime lexuesish

  Reply to this comment
 46. . July 3, 15:09

  e paske dhi ksaj here o Tani

  Reply to this comment
 47. genny January 16, 03:20

  Me shtetin nuk ka prova.c’fare te provojme se si trimat e saliut ti vene gure nen rota shtetit?

  Reply to this comment
 48. Qemal Elezi January 16, 04:21

  Artan Hoxha, tungatjeta!
  Vit i madh 17-ta,
  Fiton Fanja dhe Ciljeta!

  Reply to this comment
 49. sel dushku January 16, 08:12

  Ti Artan duhet ti kesh ndonje borxh ketij pleres dhe po ja lan me kete interviste

  Reply to this comment
 50. hosteni January 16, 09:04

  shtet leshi ; edhe punonjes i larte i policise edhe pronar i nje firme policie private,,,,,,konflikt interesi e din cfare do te thote o popull ??????????

  Reply to this comment
 51. hareku January 16, 09:05

  Turp per kete gazetar,si mund te mbahet ne pune nje ushtarak kur shprehet publikisht ne kete menyre per kryeministrin e sapo zgjedhur me 1,000,000.vota.Eshte absurde,por ne kete vend per kete aresy kane shkuar punet keq se te tille gazetare kemi si puna e keti lart. Turp dhe vetem turp.

  Reply to this comment
 52. ARGITA January 16, 09:10

  O POPULL PO PSE I JEPNI KAQ RENDESI ,NJE FJALE TE NJE GAZETARI TE THJESHTE. KUSH ESHTE KY ARTANI ,CFARE PERFAQESON NE MINISTRINE E BRENDESHME ,AI THOTE MENDIMIN E TIJ ,JUVE JENI TREMBUR SE CFARE THOT AI .NJE GAZETAR PO SA GAZETAR KA ?? QE JAPIN MENDIMIN E TURE ,DHE KUSH JANE KETA QE VENDOSIN SE KUSH DUHET TE RI DHE KUSH DUHET TE IKE NGA POLICIA ,ARTAN HOXHA PAGUHET PER GAZETAR JO PER MINISTER I BRENDESHEM

  Reply to this comment
 53. Agjenti turistik January 16, 09:13

  Ky zoti Artan Hoxha edhe në një emision të TV ORA për gjobat ishte shumë aktiv kundër rrugorëve të sotëm që sipas tij po e mbysnin popullin me gjoba. Kushedi si e ka punën, Ban devër dynjaja. Nuk ka gjë që nuk shitet e blihet, Edhe dinjiteti nganjëherë.

  Reply to this comment
 54. A.P. January 16, 09:14

  Asnje presje nuk mund ti hiqet asnje prej komenteve te mesiperme por jam kurioz te dijë a thua ka reflektu z. Artan per kete lajthitje te tij se nuk po e quaj kete gomarllek te tij qe merr nen mbrojtje nje moster te Sali Berri-shes.

  Reply to this comment
 55. erti January 16, 09:24

  O Tano je ke fut kot lale.Fillove dhe ti me keto gjona pa karakter fare lale.Ky Brecani eshte oficeri me plere dhe ordiner qe ka patur ndonjehere Policia e Shtetit.

  Reply to this comment
 56. top January 16, 09:42

  cfare ka bere ky erzeni qe shani kaq shume te dali nje e te flase se vetem kakofoni akuzash u hoq se pati debat ne krye te detyres me ministrin tahiri thjesht kur tahiri ishte deputet dhe bene debat per cunat e bales …..tani te jem si keta te pd deputet te zihen me policet kur bejne punen e shikojme pastaj si do dalin policet te majte apo te djathte erzeni ka kusure si cdo polic i ketij vendi origjina si shkonte per shtat se duhet tepelenas tani

  Reply to this comment
 57. tani January 16, 09:44

  Z.Artan te kam degjuar e lexuar me vemendje ne shume gjykime dhe perfundime tuaja per ngjarje e probleme te ndryshme dhe kam ndjer nje kenaqesi qe ne shume e shume probleme te trajtuara mendimi im rezononte me perfundimet tuaja. Tani shikoj qe paraja ose dicka tjeter ju ka tjetersuar gjykimin dhe arsyen tuaj. ??????????!!!!!!!!!
  Mos ja fal shpirtin djallit………….

  Reply to this comment
 58. arben January 16, 09:45

  Z. ARTAN, KE FILLUAR EDHE T I TE VESH PAK SI SHUME DHJAM. KIJ KUJDES SE TE RITET KOLESTEROLI DHE KJO NDIKON NE RENIEN E KTHJELLTESISE SE GJYKIMIT DHE MENDIMIT. TE KESHILLOJ TA PERMIRESOSH GJITHNJE “XHUNGLEN” POR ME NJE KUSHTE QE TE MOS FUTESH VETE NE “XHUNGEL”

  Reply to this comment
 59. SHAMIKUQJA January 16, 09:53

  o tano tani e dhjeve fare ku njeri i sales ky bark derr tu pi raki vriten policet ;mos ke marr ndonje lek nga xeni i babes ose ta kan çu ndonje leter nen dere aty ke te drejte se keshtu funksionon shteti i ndertuar prej malokut te tropojes rrugaqit ;

  Reply to this comment
 60. marina January 16, 10:15

  Kontrolloni ujin dhe ushqimin qe ka ngrene se ska mundesi?

  Reply to this comment
 61. nick January 16, 11:16

  Breqani polic dhe president i shoqerise private “Breqani Security” eshte ne konflikt interesi .kur paska pasur kohe te bente njeren prej detyrave?

  Reply to this comment
 62. lejleku January 16, 11:17

  E degjova pak me Gjiknurin .Tani o don te hape debat per te mire ,o eshte i shitur ,se nje intelektual i mirefillti Shqipetar jo sa here qe flet ka te drejte.

  Reply to this comment
 63. miri January 16, 11:45

  i kompletu zeni ahahahahahahah. o tan penthymi me knoqe sa kom qesh

  Reply to this comment
 64. prenge sherri January 16, 12:23

  o tano a e ke pa sjellen e ketij bandite ne shkollen B.Curri ku ne mes te dites donte te nderronte kutite e votimit me gjith respektin qe kam me duhet te them se ose ke marre para ose e ben per shou ose e harrove zanatin e gazetarit shume shpejtmos humb vlerat e tua me kesi artikujsh apo theniesh se pastaj nuk dote besoje njeri per ty pak rendesi kane komentet tona por duhet ti vleresosh ndyshe……….

  Reply to this comment
 65. ylviu January 16, 14:20

  Duhet te kesh moralin e Artan Hoxhen qe te arrish te justifikosh veprimet e policise se Sali Berishes e vecanerisht te Brecanit e kompani. A nuk arrijne ta kuptojne keta te ashtuquajtur analiste se prandaj populli e qeroi me vote qeverine e Sales pervec te tjerave edhe per ate palo polici qe kishte me tropojane e militante te rendomte si Brecanet. Por ti more zoteri nuk te ka rastisur te ndaloje ndonjehere ndonje polic i Sales sepse ti ishe beniamin i asaj qeverie, por ne qytetareve te thjeshte kush se di se sa here jemi ballafaquar me ta e dime se cfare lloj policie e cfare niveli e eduke tregonin.

  Reply to this comment
 66. Pëllumb zaimi January 16, 14:42

  Di të them vetëm kaq. Artanin e njoh personalisht dhe jané teprime ato që flasin për shitblerje te tij. Artani nuk i përket kësaj kategorie dhe e njeh policinë me mire se cdo komentues. Edhe erzenin. Madje ky diku ka shfaqur rezerva serioze për “frymen e keqperdorimit politik” viktime e se cilës ka qënë dhe ai vetë. Koka e falur nuk pritet dhe artani nuk e ka prerë por ka thenë ate qe mendonte. Ajo qe mendon artani është se “gazetari vdes kur i vdes integriteti”. Persònalisht jam i bindur se integriteti i artanit nuk do te vdese asnjehere qofte dhe nga milionat e hysenbelliut. Ketu do jemi dhe ju siguroj se do ta fitoj bastin me te gjithe!! Ju mund te mos kini fakte dhe eshte e natyrshme qe te keni kundershti. Une i kam ato por pengesa ime eshte se nuk mund ta nxjer koefidencialitetin ne pazar! Kaq!

  Reply to this comment
 67. i January 16, 16:08

  qeka per te ardhe keq dhe ky rreshqiti tani ne e dime qe çdo gje ka marre fund por nuk e di o ka marre shella ose e kane kecenuar dhe artani ka ul breket.
  kaqe kisha une per tanin qe di çdo gje dhe nuk vlen per asnji gje pik.

  Reply to this comment
 68. Pjetri January 16, 16:15

  Je vertet maja e gazetarise z.Thano.Aresyeja: Sepse zotrote mbart ne vehtvhte talentin gazetaresk te z.Baze,ndergjegjien e ndershmerine e nje populli te tere e profesionalizmin qe per mua e shume qe te lexojne duhesh te jesh “SHKOLLA E GAZETARISE SHIPETARE”.Pergezime e kesaj analize qe beni per kolegun e bashkepuntorin Tuaj do te doja ti shtoja ndose A.Hoxha eshte nisur nga fjala e ambasadorit “mik” qe nuk duhen prekur kuadrot e trajnuar nga “Ne”!E te gjithe e dime qe Ai eshte i trajnuar se bashku me 52 ne vendin qe ka trajnuar edhe Sali Ram Berishes!

  Reply to this comment
 69. Jashar kuca January 16, 16:35

  Nuk besoj se Artani duhet te jete shprehur keshtu,ndoshta jane shkeputur dhe montuar ndryshe fjalet e tij….Artanin e njohim shume mire dhe kurre sme besohet te kete thene keshtu. Ky gazetar ka dhene prove kunder te keqes dhe nuk mund te behet pale me te keqen,vetem te kete luajtur mendsh.!

  Reply to this comment
 70. AP January 16, 16:52

  Une nuk çuditem qe Artani mendon njelloj si Ristani.Pse çuditeni?Ne perceptimin tim njerezit më prostituta i gjen ose ne klubin e gazetareve, ose ne klubin e politikaneve. Akoma s’e di cili klub ze vendin e pare per prostitucion?! Fjala vjen, a ju kujtohet Frok Çupi?Per ilustrim po rendit nje koktejl nga te dy klubet:Froku, Çani,Fevziu, Çili,Fatos Nano,Koqe Islami, Beni, Arbeni,kryeprostituta Fahri Balliu,skuthi Artan Hoxha,Lubonja,Bushati,Imami,Ruli,Topalli,Halimi…………etj.
  S’duhet çuditur,kur edhe “patriarku,ikona,emblema e dëngëla te tjera” , Dritero Agolli, mendon e flet si Saliu!!!

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F. January 16, 17:19

   Keni gabuar zoteri! Artan hoxha nuk eshte ai te cilin ju e ngaterroni, me ate verdhacukun si zhapi i zi, qe hiqet si analist dhe avokat i be(dhi)shes dhe qe dontwe te behej president. Ai nuk eshte nje nje rang me sahanlepiresit e tipit Çupi, frangaj, Çani, Fevziu apo Lubonja dhe Çili.

   Reply to this comment
 71. Partizan Cene January 16, 16:55

  Je fenomen mor Adrijan . Një shtjellim model , duke i thënë gjërat tejet të kuptueshme e të sakta , duke mos i lenë shteg askujt të ” përdridhet” ..
  Unë Gazetarin Tan Hoxha e njh që herët , dhe u befasova nga ” ankesa ” e tij lidhur me atë njeri që ” asnjë kopsë e xhaketës së tij ” nuk e fshehte militantizmin e tij berishjan ( ashtu si e thua edhe ti .. !!
  Suksese “Ditës “, miku im !

  Reply to this comment
 72. LILOLABJA January 16, 17:10

  Zoti Thano me shume me shkon mendja qe zoti Hoxha do kete pasur ndonje tjeter problem ne kete prononcim ,per sa i perket pleres Breçani .Jemi ne vitin e trete te pervjetorit te krimit te 21 Janarit dhe urdherdhenesit dhe ekzekutoret akoma nuk ka fuqi drejtesia ti ule ne bangat e te akuzuarve, por ata kane tere pushtetin ti bejne karshillek drejtesise duke nxjerre nga burgu dhe ate fare mostre Mziun duke qene i sigurte nen proteksionin politik te krye/killerit BERISHA.Flasim per nje shtet paralel te ngritur me kujdes nga krye krimineli ku ka ne dore sistemin e drejtesise ka marr penge Presidencen, Prokurorine dhe perfaqesite diplomatike dhe nje qeveri te zgjedhur me vote peblishitare ,por qe nuk ka dot forcen te beje reforma urgjente ne drejtesi per te ndeshkuar te gjithe ata qe gjate ushtrimit te pushtetit te tyre kane bere krime ter renda ne kuriz te interesave te vendit dhe popullit te tyre.21 Janari mori gjithe driten e duhur, fale zotit Hoxha dhe do i jemi mirenjohes , eshte hera e pare qe gjate 23 vjeteve na e shfaqi killerin zyrtar te shqiptareve qe qellonte ” nga kulla e tij ” protestuesit ne mes te bulevardit , live ne tv.Eshte i vetmi krim i krye killerit ,qe ka patur fatin te jete i kapur nga nje kamerdhe te kete kaq shume deshmimtare okulare si protestuesit dhe ne teleshikuesit shqiptar te kudo ndodhur neper bote , eshter hera e pare qe ky krim nuk punoi per te .Jetojme ne vendin ku eshte i kapur peng nga familja kriminale e Berishes dhe nuk e dime akoma se kush eshte fati qe i kane siguruar dhe zotit Hoxha .Ju pershendes zoti Thano per inelektin ,trimerine qe i kerkon pa mase profesioni juaj dhe ju jeni rreshtuar ne rradhet e atyre gazetareve per ti dhene nje information te pa deformuar dhe per kete do mbaheni shume mend nga lexuesi shqiptar dhe nje here faleminderit -faleminderit – faleminderit per cilesine e shkeimeve tuaja .

  Reply to this comment
 73. Xhimi January 16, 17:10

  Mos ndoshta ka qene i detyruar Artani? Nuk i dihet ne cfar situate eshte ndodhur. Mos nxitohemi me konkluzione por le te presim ndonje zhvillim.

  Reply to this comment
 74. Vëzhguesi F. January 16, 17:13

  Zoti Thano, pershendetje!
  Si gjithmone i sakte dhe i perpikte deri ne shkallen siperore.
  I drejte, dashamires por dhe i rrepte ndaj cilitdo qe gabon, mik apo kundershtar..
  Keto jane cilesite qe i lypsen te kene gazetaret e sotem, qe fatkeqesisht mund te numurohen me gishtat e dores.
  Sepse shume pak gazetar te tile, ndaj dhe mediat serioze dhe me vlere per publikun e gjere jane jo vetem te rralla por dhe fragmentare.
  Ky nuk eshte vetem nje konstatim, por ky eshte nje realitet i dhimbshem shqiptar, qe jetegjateson mentalitetet arkaike te servilizmit, puthadoreve, peqe-lepeve, temenave ndaj pushtetit dhe pusht-etareve dhe “te forteve” te tyre.
  Gabimet jane per njerzit e gjalle, por deri ne nje fare caku ose kufiri.
  Gazetarin Artan Hoxha ( jo hoxhen berishtan bythelepires qe vuri kandidaturen per president) e kam ndejkur, pelqyer dhe vlersuar per gjithe vezhgimet, analizat dhe deduksionet e tij ne funksion te analizes se ngjarjeve te kronikes se zeze, qe nga emisonet “shenjestra X” dhe tash atij “Xhungel”.
  Eshte nje gazetar i guximshem qe nuk para bene gabime apo lapsuse, madje dhe per ngjarje teper pikante si ato te Tropojes.
  Por ne kete rast ka gabuar, madje shume rende dhe krejt te pafalshme.
  Nje pohim i tille i papergjegjshem, nuk eshte aspak fyerje nekete rast per ta krahasusr me lopen qe mbush kusine dhe i jep nje shqelm dhe e derdh te gjithe qumeshtin.
  Edhe i pire te ishte, dhe me temperature te larte deri ne perçartje nuk i lejohet nje gazetari si ai, te marre ne mbrojtje nje kriminel si Erzen Breçani, nje medioker injorant, i cili per krimet, hajduterite dhe debil-lleqet e tij ne favor te klanit te berishes, mbante uniformen e policit, madje dhe gradat e larta te policise se shtetit.
  Se ku fle lepuri per kete rast duhet te na e spjegoje Artani, i cili na ka zhgenjyer jasht çdo mase.

  Reply to this comment
 75. Petrit January 16, 17:15

  O MIQTE TANE ! TE MOS E PARAGJYKOJME TANIN! TAN HOXHA GJITHNJE KA QENE OBJEKTIV. EDHE UNE CUDITEM PER NJE CAST.NDOSHTA KA GABUAR SI SALA E IBRAHIM RUGOVA NE VITIN 1999, KUR SALIU DHE IBRAHIM RUGOVA QENE KUNDER RAMBUJESE.Z.TAN! TE LUTEM MOS U SHIT LIRE! MEGJITHESE TI NUK BESOJ AKOMA SE TI SHITESH.

  Reply to this comment
 76. Xhenis January 16, 17:56

  Amani more shok mos na zeni ne goje Tane Hoxhen nuk e patme fatin te na u bante President se e kishte rregulluar kete vend.Ky njeri na neveriti edhe televizorin,sa e shofim kete ndrojem stacionet,si nuk i vjen turp.Vetem vnere nxjerr nga goja.

  Reply to this comment
 77. jimi January 16, 18:55

  O Artan ti e di mir cfare thot nje fjale e urte popullore:Me mir djepja boshe se sa shejtani brenda:!!

  Reply to this comment
 78. dhori January 16, 19:17

  E lexova shenimin e djeshem qe permbante deklaraten e Artanit. Une e cmoj shume Aratn Hoxhen, e cmoj si shume te tjere per trimerine e tij per te denoncuar krimet e Sali Berishes dhe krimet e kryera ne rruge me apo pa mbeshtetjen e Saliut. Ky vleresim me pengoi te shenoja se nuk isha dakord me deklaraten e tij.
  Sot po shenoj se deklarata e Artanit me kujtoi deklaraten e Kac Islamit ne vitin 1998. Kaci, nga pozita e zv/kryeministri deklaronte me mburrje se polici qe e kishte rrahur ate vete ne sheshin Skenderbej ishte ende ne polici dhe do te vazhdonte te ishte ne polici. Me ate deklarate Kaci i thoshte opinionit: e shikoni kush jam une? Nuk jam aspak hakmarres, jam njeri i gjere e te tjera si keto.
  Por llogaria e pa likujduar nuk ishte midis qytetarit Kac Islami dhe nje qytetari x, por midis nje qytetari qe perfaqesonte shume qyetatetare dhe nje polici qe ushtronte dhune duke shkeluar ligjin. Dhe kush shkel ligjin nuk mund te falet nga Kacet. Kjo vlen per tu thene edhe per Artanin. Artani mund te falte Breshanin ne qoftese ai do te rrihte qytetarin Artan Hoxha, por nuk do te kishte te drejte ta falte nese Breshani do te rrihte gazetarin Artan Hoxha. Breshani ka shkelur ligjin dhe duhet te pergjigjej. Nuk besoj se Artani nuk i di shkeljet e renda te ligjit nga Breshani. Nuk besoj te mos e kete njohur deklaraten e tij ne facebook per te rrezuar me dhune qeverine qe doli nga zgjedhjet e qershorit. Edhe vetem ajo do ishte e mjaftueshem per te larguar nga policia, sepse eshte bere me shkelje te rende te ligjit.

  Reply to this comment
 79. Nikolaj January 16, 19:19

  Dua ti kujtoj Z.Artan emisionet e tij nè T.V ,pèr dosjen e Tropojès.
  Personat me uniformè kamuflazhi,kush i drejtonte nè aksionin pèr tè zhdukur Haklajt?
  Ju qè atèhere e keni marr nè mbrojtje pèr deri sa nuk e keni çuar deri nè fund.
  Atè njèsit e ka udhèhequr Erzen Breçani,ky kriminel ordiner qè me urdhèr tè Saliut. udhèheqèsit nè botèn e krimit ka vrar shumè tè rinjè nga Tropoja dhe gjith Shqipèria.
  Erzen Breçani ka lidhje tè forta edhe me Laxaratin pèr tregtimin e Marijuanès.
  Nuk kam pik dyshimi se Artan Hoxha èshtè i financuar nga PD dhe kryesisht nga Sali Berisha.i cili èshtè aktivizuar me kontrabandèn e naftès qè edhe tani mer detyra nga mostra Sali.

  Reply to this comment
 80. Hesapxhiu January 16, 20:03

  Neser besoj qe Artani do shkruaj per Krenar Alimehmetin.

  Reply to this comment
 81. Denim me vdekje January 16, 20:43

  Kushedi si eshte puna, se, me sa di une, Tani perhere te bardhes te bardhe i ka thene, e te zezes te zeze.

  Por ja qe keto kohe te felliqura, na e ngaterruan dhe Tanin, dhe nuk po na i thote me te zezes e zeze, por po i thote “Brecan”..

  Reply to this comment
 82. SHAMIKUQJA January 16, 21:00

  MOS EKAN NGATERRU ME ATE ARTANIN QE DEL TE QIM PEKA QELBESIREN

  Reply to this comment
 83. hosteni January 16, 22:08

  ktu eshte ber si tek portokallia,,,,,,,,,,,,,,redaksia e boton artikullin e Artanit, pastaj Thano duke pare reagimin e te gjitheve fillon edhe qorton Artanin,,,,,,,,,,,po si more z,drejtor i gazetes redaktori po flinte gjume nuk e lexoi artikullin qe kishte shume kontradikta ?????????? moderatori i blogut nuk te le 1 shprehje te gabosh ne komente,,,,,,,e ben delete direkt,,,,,,,,mbase redaktori ka pire caj lazarati,,,,,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 84. Arjan January 16, 22:38

  Nuk eshte lajthitje, por eshte qendrim i mbajtur me koshience te plote ne mbrotje te krimineleve te PD. qendrimi i tij tregon se Artan Hoxha dhe ca mostra te reja mediatike te blera me dollaret e trafiqeve po zvendesojne dalengadal grupin mafioz mediatik te larove Zheji, Hoxha, Fevziu, Frangaj, Lubonja, Peka, Cupi, Cili, Vasjari, si çeta e re agjitatore e PD dhe Saliut qe paguhet dhe drejtohet nga klani i ri i sharlatanit Irfan kapteri.

  Reply to this comment
 85. Kris January 16, 23:16

  Nuk mendoj se Artan Hoxha bie kaq poshte te behet bythelepirsi i Berishes.Por nuk dihet Shqiperia dhe shqiptaret jane cudia me e madhe sot per sot.Kriminelet vazhdojne te bejne ligjin.Prisni lutuni Zotit dhe shpresoni per dite me te mira!Thanasi eshte gazetar i klasit te pare qe bashke me Mero Bazen bejne ajken e gazetarise .

  Reply to this comment
 86. tol francezi it January 16, 23:35

  Z THANO beni shume mire qe thoni te verteten pa devijime dhe shtremberime,KOMPLIMENTI,per mendimin tim lapsusi i gazetarit kurajoz investigativ TAN HOXHA mund te jete se vlerson si nje polic te afte ne profesion erzen brecanin ,por ben gabimin tjeter me dashje, apo pa dashje, se haron qe brecani ka simpati dhe admirim berishovicin ……

  Reply to this comment
 87. lad mezini January 17, 06:34

  KAM 23 vite qe i paguaj taksat shtetit shqiptar edhe per kete mostren kam paguar tani ju lutem shume me ktheni paret se nuk jam tu pagu ma boll ma me ksoj policesh injorante qe jane me te forte se vete ministri

  Reply to this comment
 88. i penduari. January 17, 08:06

  Duket se dhe Artanit i kane bere presion apo dhene dicka te vogel milioneshe ne duar.Boll i cajne koken ata te shtepise qe svuri e svuri dot leke,cfare kane me nder keta pederastet e tjere te shtypit qe kane miliona euro jo leke.

  Reply to this comment
 89. psy January 17, 10:08

  Brecani dhe kompania private e sigurimit ku jane te angazhuar dhe vellezerit e tij,jane ne sherbim te Klanit ULAJ dhe familjes Berisha.Kur Ulajt kishin probleme me pronaret.ai dergonte policet private te kompanise Brecani dhe ne ndihme te tyre vinte dhe Brecani i punesuar ne shtet.Por j’a beri mire nje firme tjeter ndertimi:e filmoi ne kohen qe Brecanet shtet dhe Brecanet private te bashkuar po rrihnin pronaret e nje trualli ku po ndertonin Ulajt.Kjo firme ndertimi j’a tund dhe sot e kesaj dite kete filmim ne surrat te gjithve,sa here qe kane ndonje konflikt.

  Reply to this comment
 90. Pëllumb zaimi January 17, 12:54

  Xhenis? Nuk bëhet fjalë pér artan hoxhën e piketuar për president nga saliu por për artan hoxhen e emisionit investigativ “xhungël” që transmetohet periodikisht ne “news-24”. Nderime!

  Reply to this comment
 91. pogradeci January 17, 13:03

  Gazetaret jane ata ushtaraket pa uniforme qe mbrojne interesat e nje kombi,frymezesit e reformave te medha historike,se misioni i tyre i shenjte eshte te zbardhin teresine e problemtatikave qe e kane traumarizuar shoqerine dhe ajo po vuan nga mungesa e ketyre penave qe jane shume te paketa se mungojne heronjte e dites,
  Gazetar qe u vrane ne mes te bulevardit nuk guzoj te deklaroj krimin etj,
  Autori i shkrimit po bene nje sherbim te madh gazetarise se jo vetem qe jep shembull kurajoz dhe bene me dije opinionin publik se jovetem ata qe keni votuar e kane rraskapitur kete vend qe nuk krahasohet me asnje vend ne rajon per qeverisjen skandaloze,,daljen jashte cdo logjike administrim ,ku pushteti publik eshte kthyer ne nje aventure private berishiste qe nuk kerkoj falje dhe su gjykua per shkaterrin e shtetit vjedhjen e parave te shqiptareve kurse tani i punesoj tek droga ,kriminaliteti sa jemi bere shqetesim per te fqinjet etjera.Mostart qe kerkon ky gazetar jo vetem qe sjane te nevojshem per policine por mos ki merak se do jene ne parlamet presidence tjera ……ka me ……………….

  Reply to this comment
 92. Dituria January 17, 15:12

  Brecanet, Kulicat e kopilat e sojit Sali jane fashiste. Ata vetem vrasin (mos harroni vitin 1997 ku banda e Saliut rrihte kundershtaret,duke mos kursyer dhe Femijet). Po’ je kunder tyre -ata njohin dhunen ndaj teje. Brecani e soji Tij te shkojne ne Tropoje-aty e kane VENDIN

  Reply to this comment
 93. I drejti January 17, 22:06

  O i drejti po gjej nje emer tjeter. Tani po thuaj e kemi nje profil tek DITA.
  Ad Thano nje sqarim i nevojshem. Ne dy drejtime. I pari, sepse tani, ne lexuesit e DITA-s jemi te qarte ne lidhje me publikimin e djeshem, dhe qendrimin e gazetes per kete publikim. Dhe e dyta, orientove te gjithe te interesuarit, Tanin, ne, vete ju, ne lidhje me fenomenin e shemtuar te jetes publike shqipetare, fenomen qe quhet Erzen dhe erzeneria qe rrjedh nga ai.
  Falenderime e Pergezime.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim