Dy gazetarët e kronikës: Durim Bami dhe i zhdukuri Stafuka, u përgjuan për vrasjen e bankierit Santo

April 1, 2015 00:41

Dy gazetarët e kronikës: Durim Bami dhe i zhdukuri Stafuka, u përgjuan për vrasjen e bankierit Santo

Në emisionin “Opinion” gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se deri në muajin shtator të vitit 2014, shtetasi Durim Bami, i akuzuar kryesor në çështjen “Doshi” dhe personi i zhdukur, Enver Stafuka, janë mbajtur në përgjim nga policia si të dyshuar kryesorë për vrasjen e bankierit Artan Santo.

Gazetari tjetër, Spartak Koka, ka shtuar se janë edhe 6 persona të tjerë të mbajtur në përgjim policor.

Nuk dihet si administrohen këto informacione që bëhen publike e për të cilat prokuroria ka dijeni.

Sipas Hoxhës, përgjimi është ndërprerë sapo ka nisur aktivizimi i deputetit Doshi që dyshonte se po përpiqeshin ta vrisnin, çka i jep kuptim krejt tjetër qëndrimeve kontradiktore që kanë mbajtur për çështjen “Santo”, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ish-drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Artan Didi. Ky i fundit është shprehur së fundmi se ka përparime për çështjen “Santo”, kurse Tahiri është shprehur për “ngecje të hetimeve” – shkruan ResPublica.

Në 27 qershor 2014 po ky gazetar tha se në celularin e Santos ndodhej një video ku ish-kryeministri Sali Berisha i kishte sulmuar të dy në një konferencë me gazetarët.

Postimi i gazetarit Hoxha në Facebook:

Kjo është deklarata e shkëputur nga konferenca per median e Berishës me 13 maj 2014, dhe prokuroria e ka gjetur të regjistruar ne celularin me nr 0692023116 të cilin Artan Santo e mbante sot paradite në dorë, në momentin që u qellua barbarisht nga vrasës të paguar… E kam takuar Tan Santon të nesërmen e kësaj deklarate në zyrën e tij. Ishte tepër i zhgënjyer dhe njëkohësisht shumë i fyer… jo pse dikush, te cilin ai e kishte respektuar po e sulmonte politikisht, por sepse nuk kishte asgjë të vërtetë nga ajo që thuhej për të, në lidhje me rastin Riformato… Tani prehu i qetë, ata që guxuan të të sulmonin në mënyrë të paskrupullt dhe të ndyrë, sot së paku duhet të jenë ndjerë të turpëruar para trupit tënd të pajetë, që dergjej në zemër të Tiranës.

April 1, 2015 00:41
Komento

50 Komente

 1. Enkel June 26, 19:36

  Prokuroria ose te mbaje qendrim per deklaratat e ketij gazetarit qe ka mbire ne studion e Fevzollarit kohet e fundit ose te sqaroje tymnajen e re qe lidh Santon me Doshin

  Reply to this comment
  • Atdheu ne Rrezik June 26, 23:45

   O Fevzo bej ndonje emision si po ecen ekonomia dhe vendi, sa eshte borxhi dhe sa shanse kemi te ecim perpara si vend apo do mbetemi ne balte, pluhur dhe megallomani.
   Leri keto gazetarucet medioker qe fton ne studio dhe flasin brockulla kafenesh dhe vendos perballe ekspertet me politikanet qe te kuptojme gjerat qarte.
   Ngrijeni pak steken ju hengert dreqi se ngelet duke u marre me tthashetheme blloku

   Reply to this comment
  • LSIJA AMNEZIA April 1, 07:31

   Sju vjen turp ju freshista te sulmoni kete gazetar qe shpetoi Edi Ramen nga burgu ne 21 janar. Nuk ju mjafton juve qe ju ka kapur amnezia per Ilir Meten. Tani shani ata qe ju kane ndihmuar dhjetra vite me rradhe. Ky gazetar qe ju sulmoni sot ka bere me shume opozite kunder Sali Berishes sec ka bere Edi Rama qe sja mbante b.ytha. Ju jeni bere turpi i politikes. Ju jeni bere shpifes si Berisha prandaj duhet te largoheni nga qeveria nji ore e me pare. Duhet nje koalicion pa Berishen, Bashen, Ramen dhe Meten. Kete 4 musketiere po mbajne peng vendin dhe shpifin gjithe diten per te mbajtur karriget e tyre.

   Reply to this comment
 2. Jozi June 26, 19:54

  KY KORKODIL E KA VRAR

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi June 26, 20:30

  Në shumë krime të ndodhura në Shqipëri ,është e pamundur të mos gjenden gjurmët e sali berishës!? E pamundur!

  Reply to this comment
 4. . June 26, 20:55

  Nese vertete

  nuk arrestohet krimineli Sali Berisha vrasjet nuk do ndalen.

  Reply to this comment
 5. Losar Vjerdha June 26, 20:57

  Lerjani hetimit ta gjeje. Mos ecni me mllefe. Dyshimet majini per vehte. Me dyshime Enver Hoxha ka zhdukur shoket me te mire te Partise e te Byrose Politike.

  Reply to this comment
  • Lleshi June 26, 21:47

   Enver Hoxhes i vjen anash si ti dhe fashisti Berisha ! Koha ia vertetoi te gjitha ato qe thoshte dhe i dha te drejte per te gjitha ato qe beri !

   Por ti gjeja naive , duhet te kuptosh se kur Santo (fatekeqesisht ngjan me nje emer sicilian) , ishte i shqetesuar nga fjala e Berishoviçit (fatekeqesisht nje emer serb) se perkrahte Kasemin dhe shante Santon , ishte mesazhi do te thote se pas “grabitjes” Irfan – Kasem kunder Santos , qendronte Berishoviçi !

   Keshtu komunikon mafia ne publik ! Santo , pavaresisht nga kuptimi “i shenjte” qe ka mbiemri i tij , e njihte mire gjuhen e mafies !

   Reply to this comment
   • elio June 27, 02:25

    ngadale mer ti ngadale, qeke trim i modh tina…leje ate kermen (enverin) aty ku eshte edhe prit ta zbulojne(nese do ta zbulojne) kush e vrau. Santo ishte njeriu i Berishes, dhe banka e tij me paret dhe politikat e Berishes eshte mbajtur… eshte per tu pare si kane shkuar punet…

    Reply to this comment
   • Pëllumb zaimi June 27, 23:29

    Këto ditë nuk më është shkeputur nga koka mendimi për nevojën e “Rikthimit të Dënimit me vdekje”? Të paktën ky dënim të rikthehet për 1. Politikanët 2. Vrasësit me pagesë 3. Gjyqtarët dhe prokurorët. Mbase do të ndikojë në pakesimin e krimit dhe fshehjen e tij nga kjo kategori mutacionesh e popullit shqiptar ? Tung!

    Reply to this comment
  • edi June 27, 09:22

   Ah, s’ke faj ti, por s’te la Barisha te haje akoma fasule dite nate e te vazhdoje te ishe e trajtuar si kafshe edhe sot e kesaj dite. Po ata si puna jote qe s’dine c’eshte demokracia duhe te jetojne ne Kabul, jo 2 hapa larg Europes !

   Reply to this comment
 6. tomi June 26, 20:59

  ko vampiri eka vrare ky kanceri

  Reply to this comment
 7. Luan June 26, 21:13

  Ky artani ka filluar ti mesoj gjerat para se te ndodhin 🙂

  Reply to this comment
 8. henri June 26, 21:43

  Nje fakt eshte i vertete, ky eshte fillimi i fundit te kesaj shoqerie…
  Sa per berishen ai di shume, dhe kjo e ben ate sot te paprekshem nga askush aq me pak nga ed rama…

  Reply to this comment
 9. adri June 26, 21:54

  artan hoxha te lumte pushka
  vetem dobesohu pak se t merret fryma kur flet

  Reply to this comment
 10. shqiptari June 26, 21:59

  Kur do t’i vije rradha te arrestohet ky perbindesh me 7 koka , kafshe gjakatare , kriminel i lindur , malok i trashe , plak i poshter , psikopat i pakuruar , kryebaloz i zi , se na lodhi shpirtin ne shqipetareve te ndershem !! Mallkimi ipopullit , rente se shpejti mbi koke e tij , qe te shpetojme njehere e mire , nga ky kancer me metastaza !!

  Reply to this comment
 11. Besa June 26, 22:20

  Ky monster e ka vrare, te shperqendroje vemendjen nga arritjet e fundit pozitive, si dhe te fuse friken ne vend. Ky ndyresire vampir i pashpirt, kriminel

  Reply to this comment
 12. rrot k..ri je. June 26, 22:23

  keto dy gazetaret jane ca llafazan qe para emisionit ishin ne lokalin e Tomes dhe mbanin shenime.
  tom doshi eshte nje viktime intrige e Dritan Priftit dhe Mark frrokut.
  Ky i fundit e nderseu kunder Eugen Becit sepse Beci i kopsiti dosjen te vellait.
  Eshte nje histori me kurtizane qe vetem Balzaku e shtjellon.
  Po nderkohe e gjithe rremuja erdhi nga deshtimi i Rames si lider

  Reply to this comment
 13. jetnori June 26, 22:29

  Sa me shume ulurin ky klysh kurve aq me shume i lyer ne gjak eshte. Kujtoni ate klyshin tjeter qe vrau A.Hajdarin kujtoni lotet tek Olldashi po Baxhanakun qe se kishte njohur edhe shume e shume raste te tjera.Ai eshte nje kriminel qe rrethohet vetem nga kriminel dhe nuk njeh gje tjeter vec krime.

  Reply to this comment
 14. Saimir June 27, 01:59

  Thuhet se i ndjeri ishte ne dijeni te pastrimit te gjithe parave te pista de Lazaratit, te cilat kalonin nepermjet bankes se tij.
  Filli i hetimeve mbi Lazaratin do te shkonte deri tek banka e tij… Berisha s humbi kohe dhe e eleminoi.

  Reply to this comment
 15. Longari June 27, 04:02

  Kush e ka radhen?

  Reply to this comment
 16. Drenicak June 27, 07:33

  Me gjas edhe Edi Rames po i konvenojn kto vrasje se po te donte ti nal kto vrasje burgos krye kriminelin vrasedin Sali Berisha.
  Berisha eshte vrasesi.

  Reply to this comment
 17. gjok June 27, 07:36

  UJKU PLAK PO DON TA MBAJE VENDIN NE TYMNAJE,THJESHTE PER INTERESAT E TIJE……SA ME PARE PARA DREJTESISE……PROKURORI ATE DOSJEN QE DO NDRYSHONTE FATIN E VENDIT KURE DO E BEJE PUPLIKE APO ISHTE SA PER TYMNAJE.

  Reply to this comment
 18. Meteh June 27, 07:42

  Vrasja e Santos tashme dihet.Eshte bere me vrases me pagese.Vrasesit kan levizur pa u shqeteuar ,sepse edhe po te kapeshin nuk do denoheshin nga drejtesia e korruptuar.Kjo vrasje eshte ne kundervenje te Lazaratit,marrjes te statusit dhe pozites nuk i interesonte nje njgjarje e tille,por opozites mjerane,e cila menjeher shpejtoi te bente deklaraten e radhes me kryehajdutin e votave-Ristan mavrin.Sa te jet gjall maloki i viçidolit ky vend nuk do te ket qetesi asnjeher.

  Reply to this comment
 19. Vlora June 27, 08:08

  Ky tan hoxha nuk di cflet, mos u merrni me te.
  e fton Fevziu se e ka porosit doktori vet te nxjeri tipat qe kan oakenaqesi me Ramen.
  Rama nje deshtak esht, po keta jane teresisht spekullant

  Reply to this comment
 20. Mehmed June 27, 09:54

  Artan Santo eshte nje financier bankier qe e ushtron aktivitetin e tij prej 23 vjetesh. Ai sic u tregua kishte hapur banken e pare shqiptare ne vend me kapitale plotesisht vendase. Gjithashtu si person ka patur marredhenie te mira me politikanet e kraheve te ndryshem politike dhe nuk ka patur konflikte te drejteperdrejta me persona apo grupe interesi te natyrave nga me te ndryshmet. Pra ai ka qene nje njeri me kulture dhe me vlera profesionale dhe njerezore. Kjo na ben te mendojme qe vrasja e tij perben nje akt mafioz dhe akoma me teper agjenturor qe godet Shqiperine ne radhe te pare menjehere pas marrjes se statusit te vendit kandidat. Zbulimi i ngjarjes kerkon qe strukturat shteterore te punojne me pergjegjesi dhe te reagojne brenda nje kohe te shkurter ne menyre qe kapja e autoreve te behet perpara se ata te largohen nga vendi ose te pakten nga qyteti i ngjarjes. Rasti i tanishem tregon dobesine e policise se shtetit qe nuk arriti te bllokonte dy kriminele qe vrasin dhe arratisen ne mes te dites dhe ne mes te Tiranes. Gjithashtu deklarimi i skenareve te paqena sikur bankieri Santo eshte vrare nga nje krah politik eshte shume i gabuar dhe qe e politizon dhe e fsheh krimin dhe kriminelet e vertete. Une dua te rikujtoj nje krim tjeter po aq te shemtur te mbetur ne tentative sic ishte ai i goditjes me antitank te baneses se kryetarit te komunes Farke dhe me pas goditja me arme e makines ku ndodheshin femijet e ketij funksionari vendor te opozites. A u zbulua gje per keto ngjarje ? Po per ngjarjen kur ju vendos lende plasese makines se kryetarit te komunes se opozites ne Vlore qe shpetoi fatmiresisht duke patur demtime te lehta. Si mendoni ju kush i ka kryer keto akte kriminale , Edi Rama ?

  Reply to this comment
 21. fundit June 27, 10:21

  Ceshte e verteta spo meret vesh gje. Ca thone qe ishte bashkepunues me giten ca thone jo po kshu jo po ashtu. E rendesishme eshte te dalin autoret.

  Reply to this comment
 22. ben June 27, 11:17

  Po mire o militante po per policine e paafte nuk e thate nje fjale ? Ne qender te bllokut qelluan pa silenciator, degjoi lagjja, jepet ne radio alarmi, bllokohen rruget, 2 unazat, autostrada…..
  Ata arriten deri ne Fushe Kruje pa problem.
  Pastaj ky shoferi i tij paska qene budalla, ata i rrinin 3 m. afer ne rruge e ky qorri nuk i shihte nje here pasqyrat ?

  Reply to this comment
 23. ridi June 27, 13:00

  Qe te vrasesh nje njeri elitar nje pronar banke dhe bisnesmen te njohur mendoj se eshte e veshtire aq me teper ne mes te metropolit tone TIRANES kjo vrasje veshtiresohet disa here me teper….ato kriminele qe e morren persiper krimin dhe e kryen ate
  duket qarte se jane perkrahur nga njerez me imfluence politike dhe eksperience mafiose…..

  Reply to this comment
 24. ALBANO June 27, 13:38

  SANTOSI ESHTE VIKTIME E SISTEMIT BERISHA RAMA BASHA META ///SA LEKE KANE FUTUR NE BANKEN E SANTOSIT KETO HAJDUTA //PO TI TREGONTE POPULLIT LEKET QE KANE VJEDHUR KETO MAFIOZA DO TE BENTE MIRE ////POR I MERRTE PERQINDJE LEKET QE I RRJEPNIN SHQIPTAREVE///DHE PERFITONTE NE KURRIZ TZ SHQIPATREVE TE VARFER ///PRANDAJ MOS E CANI KOKEN ///RAMA HUMBI META HUMBEN NJE BANKIER QE JA FSHIHTE VJEDHJET /////SHPRESOJ BANKIERET E TJERE TE INFORMOJNE GAZETAT PER SHUMAT E MEDHA QE VJEDHIN ////SE BANKAT NUK KANE TE DREJTE TE FSHEHIN HAJDUTA ////PERNDRYSHE TE GJITHE BANKIERET QE PUNOJNE ME MAFIOZE TE PERFUNDOJNE SI SANTOSI ////

  Reply to this comment
 25. Fari Balliu June 27, 14:39

  ……Po mire Azemin e vrane policet,Trebicken lepuri,Xhindin e vrane xhindet,Olldashin xhami i makines,as kete se merrni vesh se kush e vrau????

  Reply to this comment
 26. MARKO June 27, 20:04

  Po boll i njerez e ka vrar Rama e ka vrar Berisha?
  Me budallalliqet qe thuhen pernat te Fevziu merreni?
  Shkoni beni ndonje pune se po afron vera beni ndonje lek te ngrohni bythen ne diell.
  Nuk jan pun per gazetar dallkauk kto

  Reply to this comment
 27. koco June 27, 21:53

  nese esht e vertet kjo qe dy gazetaret e kronikes thon ateher kuptihet pse e paska dhen doreheqjen Didi

  Reply to this comment
 28. Pipi June 27, 22:34

  Si ka mundesi qe ky pisi Berisha te sillet keshtu, kaq i pacipe dhe kaq i pamoralshem me te ndjerin Artan Santo? Para disa ditesh e sulmoi duke shpifur per te, kurse, kur ai u qellua per vdekje, arriti ne kulmin e hipokrizise, duke e ngritur ne qiell Santon e shkrete, duke na zbuluar se na qenka edhe mik i familjes se tij te nderuar, qysh kur Tan Santo ka qene femije ne moshen 4-5 vjec! Po, a ka nje fare nderi, apo nje fare cipe burri kjo monster, ky perbindesh, qe, gabimisht eshte futur ne racen njerezore. A njihni njeri me te c’ekuilibruar menderisht dhe me te poshter se kjo fare e keqe qe na eshte ngjitur pas dhe nuk po na shqitet prej nje cerek shekulli? Po, a e mendon vetem nje here te vetme me mendje ate qe do te nxjerre me pas nga goja ky njeri. Po, a njihni nje te dyte, more njerez, si ky qe e kemi patur ne krye te qeverise e te shtetit,qe, ate qe e thote sot, e peshtyn neser si pa gje te keq, madje duke u shtremberuar si mos me keq para kamerave? Ptu-u, fare e keqe….

  Reply to this comment
 29. Pëllumb zaimi June 27, 23:32

  @@@ Këto ditë nuk më është shkeputur nga koka mendimi për nevojën e “Rikthimit të Dënimit me vdekje”? Të paktën ky dënim të rikthehet për 1. Politikanët 2. Vrasësit me pagesë 3. Gjyqtarët dhe prokurorët. Mbase do të ndikojë në pakesimin e krimit dhe fshehjen e tij nga kjo kategori mutacionesh e popullit shqiptar ? Tung!

  Reply to this comment
  • Patriot 3 June 27, 23:36

   Sakt pëllumb?

   Reply to this comment
  • info analitike April 1, 10:22

   Z. Zaimi,

   Me kete sistem drejtesie te kalbur qe ka Shqiperia eshte krim te mendohet per denimin me vdekje. Do ta pesonin shume te pafajshem qe do te sakrifikoheshin si koka turku ose njerez qe nuk kane mundesi financiare. Kriminelet do te vazhdonin te livadhisnin sipas qejfit te sigurte nga mbeshtetja e politikes dhe nga parate pafund.

   Reply to this comment
 30. Une June 29, 16:40

  Ai aiiii e ka vrare. Gjithmone e me shume me mbushet mendja qe AI (kam frike tja them emrin) jo vetem eshte i lidhur me Mafian, me serbet dhe greketkunder shqiperise por ai eshte vete kupola. vete kapua.

  e pate kur filloi historia e Lazaratit? U be bishe!!! Ju prish biznesi!! Ate fytyre te hakerryer e kam pare tre here ne jeten time: ne 97, pas 21 Janarit dhe per Lazaratin! U qetesua kur u sigurua qe sdo i hynte gjemb. Urdheroi Gaten te dorezohgej. Tghjesht duheshin prova publike qe u luftua droga!!! Cfare??????!!!! Drejtori i ri burri i mbeses se gruas!!!! Eccooo KA shume mundesi qe bashke-pronari i Credins te jete AI vete!!! Dhendri eshte per te pasur ne kontroll aktivitetin per llogari te tij atehere!!!!!Po Ai nuk eshte vetem. Ata jane bashke…i binden! Kryeministri nuk tha do ta shkund dheun dhe do ti gjejme vrasesit dhe urdheruesit…Tha vetem lamtumire cun Tirane! Thone qe 10 minuta para Santoja paska telefonuar Tahirin dhe ai si ka hapur telefonin! Mund te ndodhe sme duket cudi…po fakti qe su kapen, qe su perdoren helikoptere dhe postoblloqe!!!!!! Polici i shkrete qe ishte polic dhe bir nene i ndoqi po vetem skishte cbente,,,,,,,kur ai arrriti te ishte pas tyre deri ne Fushe-Kruje …fare mire me radio lidhej me policine dhe kjo ishte nje ndihme e madhe per pjesen tjeter te policise per ti ndjekur dhe kapur!

  Reply to this comment
 31. lis dushku April 1, 03:48

  Mire Berisha e vrau Santon,por Rama pse urdheroi mosbllokimin dhe fshehjen e atentatoreve!?Pse paralizoi ndjekjen e policise?Motoret,makinat,veturat fuoristradat,helikopteret e policise ate dite ose ishen te prishur,ose s`kishin karburant. A lidhet me kete ngjarje doreheqja e Didit?Durim Bamin e paralizoi Tom Doshi dhe e detyroi te kendoje per te.Perrallat per vrasjen e Tomes nuk i beson as vete Toma,por ky doli me i zgjuar se sa kujtojne gazetaret dhe politikanet bashke.Me ceshtjen Doshi u nxorr nga strofulla Mark Frroku,nje.Ju trondit siguria prej capofamiglia Ilir Metes,Bami sipas Doshit eshte dorasi i Metes;;Berishes i erdhi projekt mandati nga Kroacia,i ka hyre rreqethja qelise,te gjithe po e braktisin,sa ka hedhur te birin ne sulm(ate budallane).Ne keto momente teveshtira Meta fluturoi ne Zvicer.Cfare kerkonte ne Zvizer?A eshte Zvicra anetare e UE-se dhe sa ndikim ka?Sa banka,sa lope dhe sa futbolliste kosovare ka Zvicra.A eshte Meta menazher futbolli? Te shohim .Tom Doshi dhe ky gazetari Hoxha po heqin merimangat e vjetra qe kishin mbuluar shpellen e politikes shqiptare.

  Reply to this comment
 32. shqip hesapi April 1, 03:56

  Pyesni Berishen se kush e ka radhen.Ose me mire pyetni Shkerdhenin se edhe ai po aktivizohet si shume tani ne shkrime publike.Ata i bejne planet familjarisht

  Reply to this comment
 33. antienveri April 1, 05:08

  FAMILJA MAFIOZE FRROKU ESHTE TURPI I RILINDJES SOCIALISTE, POR EDHE REZILI I GJITHE SHQYPTAREVE NE SYTE E BOTES

  Shikojni o milet enveristet dhe komunistet shqyptare si i kane dale ne mbrojtje kriminelit vrastar nderkombetar Mark Frroku, qe e ka vellane ne burg per vrasjen e komisarit te policise se Kombinatit, po shikoni se me cfare kriminelash ka bashkepunuar dhe i ka bere deputete politika jone kombetare me Edi Ramen ne krye dhe me Like Floririn pas tij per te vjedhur dhe grabitur popullin dhe asetet tona kombetare dhe tani po perpiqen me te gjitha forcat me avokate te DJALLIT dhe me finte enveriste t’i shpetojne Drejtesise duke u perpjekur ta dredhin BYTHEN si kurva bordellosh:

  FRROKU KESHTU DHE FRROKU ASHTU

  njesoj sic bente Enveri me vrasjet e tij kur ja hidhte fajin Mehmetit. E pame dhe degjuam edhe PULARINE kakaritese te Blendi Fevziut OPINION me avokatin e Frrokut si spiunet e Enver Hoxhes ne Kohen e tij te Qepes qe hodhi parrullen komuniste per koleget gazetare:

  TI A E KE PARE FRROKUN TE VRASE? PO MANDATIN BELG TE ARRESTIMIT?

  dhe kujtoi se e fshiu BLOZEN e krimit te Mark Frrokut me keto pyetje direkte enveriste ne OPINION qe ngjasonte me shume si nje forum ideollogjik i Partise se Punes sesa nje medie e pavarur investigative.

  Po ky seskser prostitutash dhe baron droge ne Belgjike, deputet famoz i edi Rames dhe Like Floririt po shet motrat dhe femrat shqyptare si mall i perdorur ne Bote more edepseze enveriste dhe ju jeni ata qe kritikoni kapitalizmin e keq dhe tani i keni dale ne mbrojtje te mafies komuniste, nderkohe qe te vjen cudi dhe Bota Demokratike e sheh e habitur qe Belgjika dhe gjykatat belge kane durimin dhe gjejne kohe te merren me PLEHRA albaneze per te vendosur Drejtesi ne pazaret e seksereve te kurvave, sepse mesiguri media ne Bruksel thote per sekserin e vrare nga Frroku:

  DAVA SHQYPTARESH, NJE KRIMINEL ME PAK, KUJT I PLAS!

  Ne kete situate ne vend qe politika dhe shoqeria jone civile t’ja dije per faleminderit gjykatave belge qe po perpiqet t’u tregoje shqyptareve se ne Kuvendin e Like Floririt gjendet nje kriminel i rrezikshem dhe Drejtesia shqyptare ta ndeshkoje menjehere kete vrastar gjakatar qe bredh ne mes te Tiranes dhe shoqeron me veturen e tij i paprekur kriminele me vule ne balle dhe kur vellai i tij gjendet ne burg per vrasje te komisiarit te policise se Kombinatit, pra ne kete situate krejt absurde shikojme ne emisionet TV pa piken e llogjikes te shtetit demokratik dhe te moralit qytetar llomotitje te peshtira amorale debilesh dhe dallkaukesh enveriste alla Andrea Stefani qe nuk dine t’i pergjigjen vetem nje pyetje:

  SI KA MUNDESI QE NJE KRIMINEL I TILLE TE JETE DEPUTET?

  dhe a mban pergjegjesi rilindasi Edi Rama per kete situate tragjike per kombin, te cilen e krijoi vete me duart e tij socialiste?

  Reply to this comment
 34. Mark uk April 1, 08:00

  Pellumb zaimi:Pse nuk po thuani edhe ish spinut e komunizmit,apo don me shpetue vehten.

  Reply to this comment
  • Saliu i Viçidolit April 1, 10:43

   Don me t’pshtue ty Mark. Ke kan pak spin ti Mark. Po dhe Po. M’ke spiunue dhe mu ke sigurimi. Ke pas pseudonimin “koçekandarit”. Po dhe Po. Ta them un ty. Po dhe jes Mark. Nigjo,mos baj si budallë se m’dukesh si komunist antikomunist koçekandarist. As si ai pllumba mos u baj se ai m’sulmon mue vazhdimisht.

   Reply to this comment
 35. Lomi April 1, 08:07

  Pse s’thoni ju mer jahu?! Meta i paska bo porosite e rradhes te grupi i gabuar. E ka marr ne qafe Mona me Tonin qe i kan gjet ushtaret e miqve te Doshit ose vete Doshit per te hequr qafe… Doshin! Kur e lajmeroi Llalla, Meta filloi te heqe qafe ushtaret po i ngeci sharra me Doshin.
  Pyetja eshte ne ka lidhje Bami me Santon (mund te jete nje nga vrasesit) dhe kush e porositi kete – nga reagimet me rezulton qe as Berisha si dhe Meta nuk meren me kete pjese te historise dhe mund te kete pasur nje joint-venture per kete vrasje…por dhe Doshi ne lidhje biznesi ka qene me Santon dhe s’mund te perjashtohet.

  Koincidence e vogel qe po i nxjerr zbuluar te gjithe!

  Sidoqofte, krime te tilla veshtire se zbardhen ne Shqiperi por te pakten shanset qe tere keta mafioze te hane kokat e njeri tjetrit jane rritur tashme.
  Te shpresojme…

  Reply to this comment
 36. Endri April 1, 08:21

  Ndonjehere nuk di te qesh apo te qaj. Sa kollaj e hidhni gjithe fajin te Berisha o militante. Harroni se ne polici nuk eshte me Berisha dhe pushtetin nuk e ka me Berisha. Personalisht nuk e hedh poshte si mundesi as qe ta kete fajin Berisha, po ashtu sic mund ta kete Rama, Meta apo shume politikane te tjere. Por sa thjesht e keni krijuar djallin dhe fikur trurin ju. Ju kam zili

  Reply to this comment
 37. Patriote April 1, 08:21

  Banka Credins nje banke me kapital 100 perqind shqiptar , nderkohe qe pjesa me e madhe jane banka greke, italiane ,franceze , turke etj ! Nuk po i hyjme historikut te krijimit te kapitalit te kesaj banke sepse eshte subjekt per nje tjeter debat , por vete fakti qe te gjitha pagesat e faturave : duke filluar nga pagesat e studenteve , te spitaleve te aluiznit, etj . Etj , trgonte se kujt i interesonte ky fitim qe arrinte deri ne 10 milione euro ne vit !
  Artan Santo ishte nje nga tre aksioneret e Bankes ! Kuptohet dinte shume dhe si pronar dhe i medias duhej eleminuar per te mbyllur gojen dhe per te qene me te sigurte pa deshimtare kaq te rrezikshem kur vjen puna tek paraja apo tek krimet qe te dekonspirojne!
  Edhe Santo u eleminua , edhe burri i Elvana Hanes , (vajza e Astrit Hanes – djali i halles se Liri Berishes ) – Korkuti (Djali i Myzafer Korkutit , kryetarit te Akademise se shkencave – rastesi eshte kjo ????? ). U be Drejtor i Bankes Credins !
  Ndersa te tjerat jane llafe per konsum mediatik ! Nuk po flasim pastaj per pronarin e njuz – 24 qe eshte me pseudonimin – VINCIERI ! Jane Te thella GJERAT !
  PER SA KOHE NUK KA MACOK. – MINJTE DO TE HEDHIN VALLE !!!!!!!!

  Reply to this comment
 38. Saliu i Tirons' April 1, 10:47

  Lajm i keç! Mark Ukin e kan vra n’Londër sot. E ka vra nji prostitut’ . Dhimje e madhe për kombin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*