Artan Lame, mesazh të fortë sensibilizues, ja çfarë bën për gratë e ALUIZNI-t

October 11, 2017 12:08

Artan Lame, mesazh të fortë sensibilizues, ja çfarë bën për gratë e ALUIZNI-t

Me nje mesazh te forte sensibilizimi dhe me thirrje për gjithë ministrat dhe drejtoret, kreu i ALUIZNI-t Artan Lame kërkon solidaritet dhe vëmendje ne këtë muaj ndërgjegjësimi për kancerin e gjirit.

Me një postim ne faqen e tij ne FB, Lame kujton burrat ne pushtet te “vëne përpara në grup të gjitha gratë e vajzat e institucioneve tuaja dhe çojini të kryejnë ekzaminimet përkatëse. Keni gjithë vitin pastaj kohë t’u kërkoni llogari për punën”.

Postimi i Artan Lames 

MUAJI I NDERGJEGJESIMIT PER KANCERIN E GJIRIT

Ej, drejtorë, ministra, kryetarë, është muaji i luftës kundër kancerit të gjirit.
Vërini përpara në grup të gjitha gratë e vajzat e institucioneve tuaja dhe çojini të kryejnë egzaminimet përkatëse. Keni gjithë vitin pastaj kohë t’u kërkoni llogari për punën.
Është një moment ku ne meshkujt duhet të kujtohemi pa drojë për shenjtërinë e trupit femëror.
Në foto, sot në hyrjen e Spitalit Ushtarak, duke i dorëzuar drejtorit dr. Gjovalin Bushi dhe dr. Najada Kallashit, punonjëset e Aluizni-t për të kryer kontrollin.
A.

October 11, 2017 12:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*