Artan Shkëmbi: Nuk rikandidoj sërish, edhe po ma kërkoi PS

February 12, 2015 11:23

Artan Shkëmbi: Nuk rikandidoj sërish, edhe po ma kërkoi PS

Kreu i Bashkisë së Pogradecit, Artan Shkëmbi, thotë se nuk do të kandidojë për këtë bashki, edhe nëse ia kërkon Partia Socialiste.

“Nuk do të rikandidoj për një mandat të katërt edhe sikur të ma kërkojë forca ime politike apo kushdo tjetër”, ka thënë Shkëmbi për gazetën Sot.

Në fakt, Rama ka parlajmëruar se nuk do të rikandidohet asnjë kryebashkiak që ka dy apo më shumë mandate.

Por, ndërsa Shkëmbi thotë se nuk do të rikandidojë, një sinjal të tillë për momentin nuk e ka dhënë asnjë prej kryebashkiakëve të tjerë të majtë, shumica e të cilëve kanë të paktën dy mandate.

February 12, 2015 11:23
Komento

5 Komente

 1. brzh,brzhi February 12, 11:35

  sa burre i zgjuar, nuk do kandidojè dhe po ja kerkoj (Partia). po ky tani sa mandate ka ne krye te bashkise Pg. ku eshte prokuroria. ilkd, ky ka shkateruar pg me ndertimet,.. ka dhe dashnore qafiri, i pagu shkollen ne hollande…. respekte per doreheqjen e parakohshme.

  Reply to this comment
 2. ivani i madh February 12, 12:03

  pse te kanditosh pak ke vjedhur e pervetesuar gjate ketyre vjeteve. Apo se shkatrove Pogradecin e kethyer ne nje qytet te shekullit te 19 -te, kur ai ishte ne nje qytet turistik dhe te ishte ndertuar me projekt e ne menyre moderne e jo kuturu me pallate pa anje projekt arqitektural te ngjitur byth per bythe me njeri tjetrin pa parqe ,peme e gjelberim si i ben bota ,ruge te ngushtae te shtrembra e pa nje lloje estetike. Ti jo vetem qe sduhet te kandidosh po ti duhesh hetuar per gjate ketyre viteve per krimin urbanistik e e shkatrimin e qytetit si dhe per korupsion e vjedhje te pa llogaritshme qe ke bere . Ndertimet ne qytet u bene sipas deshires e jo sipas nje projekti te studiuar nga te gjithe prefosionistet me qe ishte nje qytet turistik dhe te behej model si gjithe qqytetet e tjere turistike te Europes .

  Reply to this comment
 3. Desert rose February 12, 13:14

  jo ,jo partia nuk te kerkon me asgje .e kenaqet partine juve nga 12 vjet .e nderuat !
  mandat i katert !!!!!!!!!!! zot na ruaj mendjen .duhet firmosur dhe tapia ketyre ,si ato qe firmoste Shaban Memia .
  po ndonje ligj per kufizim mandatesh nuk hartohet dot ???
  ligjet nuk i bejme dot neve ,se pastaj na del dhe kryetari i tepert ….i vjen radha dhe atij
  dhe ne nga udheheqesit …vec vdekja na ndan

  Reply to this comment
 4. lejleku February 12, 14:01

  Jo vetem shkembi por e gjithe ELITA e politikaneve te viteve te 90ta me 2018 me ndershmeri prej Burri duhet te largohen nga skena POLITIKE SHQIPTARE.
  Sepse ne kete nje çerek shekulli nuk kane treguar AFTESI menaxhuese e ndertuese per te çuar perpara zhvillimin e Vendit por as edhe nuk kane ndalur DENIGRIMIN E EKONOMISE dhe te reuseve duke i shfrytezuar ne menyre te çorganizuar duke i shkaterruar disa edhe te pariparueshme nder vite .
  Eshte ne nderin e parlamentit qe te nxjere LIGJ EDHE PER DEPUTETET ME MBI TRE MANDATE per ti larguar perfundimisht nga POLITIKE BERJA .
  SHQIPTARET NUK DUHET TE PRESIN QE TE VDSIN BREZAT SUNDUES PER TI ZEVENDESUAR ME TE RINJ.
  Por pa vdekur edhe te japin hesap per paudhesite ndaj POPULLIT.
  Rruspa e drejtesise te bjere mbi kedo qe ja ka me te pa drejte POPULLIT.
  Apo te degjojme e ndjekim KLLOUNE si Ai i Vlores te ri ne fytyre e femi nga mednja….TURP!

  Reply to this comment
 5. ben tironsi February 12, 14:11

  Skeni faj mor njerez e mori Pogradecin nje fshat me dy rruge dhe plasini syte apo skeni tani ju uroj ndonje si veten dhe te ktheheni ne provinc sic ishit profesori nuk mund te merret me ju.Hanit buke te bardhe vetem kur vinte Dulla ne vere qe i thoshit xhaxhi dhe tani qe Artani po iken filloni lefni , por nga ju poradecaret spret kush me shume jeni mesuar me spiunlliqe e shpifje .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim