Arti në 3D, vizatimet që luajnë me mendjen (FOTO)

Redaksia Online July 9, 2013 15:25

Arti në 3D, vizatimet që luajnë me mendjen (FOTO)

Alessandro Diddi u jep jetë krijimeve të tij në plot kuptimin e fjalës. Artisti përdor thjesht letër të bardhë dhe një laps karboni, por krijimet e tij janë një sfidë e vërtetë për syrin dhe mendjen e atyre që i sodisin. “Dua që nëpërmjet vizatimeve të mia të jap mesazhin se syri mund ta gënjejë mendjen dhe t’i bëjë njerëzit të besojnë se në krijimet e mia ka dimensione, që realisht nuk ekzistojnë”, thotë ai.

“Kur njerëzit i shohin vizatimet e mia, ata mbeten të habitur dhe nuk kuptojnë se si ia kam dalë të realizoj një pamje 3D. Kur kupton mekanizmin e një vizatimi anamorf, del në përfundimin se skica të tilla nuk janë dhe aq të vështira sa duken”, shpjegon ai.

snake 1234567891011

Redaksia Online July 9, 2013 15:25
Komento

2 Komente

  1. lulu July 9, 17:17

    gjithre sekreti eshte ke realizimi i hijes dhe kendi i shikimit. Bravo Italiano

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*