Artistët numërohen me gishta, deputetët e PD dhe LSI “pushtojnë” TK

May 7, 2018 20:55

Artistët numërohen me gishta, deputetët e PD dhe LSI “pushtojnë” TK

Sindikata e Artistëve të Skenës dhe të Ekranit kishin thirrur sot pasdite për një takim artistë dhe anëtarë të Këshillit Bashkiak të Tiranës në skenën e Teatrit Kombëtar.

Por ajo çka tërhoqi vëmendjen ishte se aktorët dhe regjisorët e pranishëm ishin të pakët në numër, ndërkohë që shumica përbëhej nga deputetët e PD-së, të LSI-së, si dhe nga këshilltarët e këtyre forcave politike në Këshillin Bashkiak të Tiranës.

Ndër radhët e tyre, në skenën e Teatrit Kombëtar ishin Petrit Vasili, Klajda Gjosha, Nora Malaj, Grida Duma, Tritan Shehu etj.

s.a/dita

May 7, 2018 20:55
Komento

6 Komente

 1. Aktruci May 7, 22:14

  Nje aktor e pashe una.

  Reply to this comment
 2. XXXL May 7, 22:53

  Pse habiteni Vasili dhe bythe qire te tjere aktore jane, se mos yu dhmbse teatri apo aktoret e saj.
  Po Dash Shehu ka ngaterruar rrugen per ne pijetore dhe ka hyre gabimisht ne thiatro.
  Oh sa kom qesh, cfare gallate.
  Deputet dhe ndonje koqe aktor te marrin e te rruajne plonca se gazerma e italise fashiste sic quhej “Doppo lavoro” e ka marre rrugen e mutit do te prishet, ne vend te saj do jete dicka shume me ndryshe madheshtore dhe moderne.
  Ikni tani e mos na cani trapin.

  Reply to this comment
 3. Taku May 7, 23:37

  Pse mashtroni ? Aty eshte aktori me i madh. Salihanj Bini. Nuk e keni pare mister Bin Salhanjin ne ate humorin me peshk ne b.. me falni ne dore shkalleve te parlamentttit.
  Hemo varja se mender muhabetit deputete jane.

  Reply to this comment
 4. Devolliu May 8, 02:53

  T”ëmën e s’ëmës ore….; po tërë lëta lolot e PeDe-së e të Le SHe Li-së qenkan bërë aktorë?

  Reply to this comment
 5. Kris 1 May 8, 04:14

  Ata jane aktore te vertete qe kane 26 vjet ne skene.Eshte i vonuar Floriri dhe Rama qe nuk u japin titullin mjeshte i madh

  Reply to this comment
 6. vasili May 8, 10:56

  Nuk e dinim,qe keta´´artiste´´,te loznin vetvehten,ne keto permasa te injorances dhe sharlatanizmit bajat.
  Paskan thirrur per ndihme dhe bandat e injorances dhe egersise katundare sali-meta.
  Rama duhet te mos bej aventure me parat e varferise shqiptare,qe tu ngreje godinen e re, prej miliona eurosh,kesaj shterpesie,ku vec kesaj,kesaj shume do ti shtohet gjate gjithe kohes subvencionet nga buxheti i shtetit.
  Zgjithja me e mire per te gjithe do te ish meremetimi i godines ekzistuese dhe pike.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*