Artisti që bën dollarët të flasin (FOTO)

Redaksia Online March 31, 2013 08:36

Artisti që bën dollarët të flasin (FOTO)

Duket diçka e lehtë, por nuk është aspak e tillë. Dan Tague, një artist amerikan i bën paratë të flasin. Arti i tij ka të bëjë me palosjen e kartëmonedhës amerikane në mënyrë të tillë që të krijojë fjalë apo edhe fraza të shkurtra. Duket si një mesazh i fshehur që ne nuk e shohim zakonisht në kartëmonedha, por Tague arrin të nxjerrë fraza të goditura nga përthyerja e dollarit.

 

Love and hate - Dashuri dhe urrejtje

Love and hate – Dashuri dhe urrejtje

Trust no one - Mos i beso askujt

Trust no one – Mos i beso askujt

 

State of fear - Shteti i frikes

State of fear – Shteti i frikes

Reality sucks - Realiteti te zhgenjen

Reality sucks – Realiteti te zhgenjen

Te endi is near - Fundi eshte afer

Te endi is near – Fundi eshte afer

Made in China

Made in China

Te american idol - Idhulli amerikan

Te american idol – Idhulli amerikan

 

Kids are alright - Femijet jane mire

Kids are alright – Femijet jane mire

Redaksia Online March 31, 2013 08:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim