Artur Zheji: Nuk mund të zgjidhë hallet e popullit partia që djeg bunkerë

December 12, 2015 10:20

Artur Zheji: Nuk mund të zgjidhë hallet e popullit partia që djeg bunkerë

Drejtori i gazetës Mapo Artur Zheji mendon se protesta e PD më shumë e forcoi se e dobësoi mazhorancën qeverisëse. Ai thotë në një editorial se mazhoranca doli më e fortë pas protestës ndërsa opozita më e dobët.

“Shumica u bë edhe më homogjene. Zgjedhësit e saj, qofshin të zhgënjyer, qofshin të lëkundur, qofshin në pritje të diçkaje tjetër më të mirë, trokitën në zyrat e partive në pushtet, për të ripohuar besnikërinë e tyre. Simbas ekuacionit që thotë se: “nëse tanët që votuam nuk po na zgjidhin ndonjë punë të hajrit, këta të tjerët, që djegin edhe bunkerin, nuk do të na kenë fare nëpër listat e tyre…”, shkruan Zheji.

December 12, 2015 10:20
Komento

1 Koment

 1. intelektuali December 12, 12:15

  HALLET E POPULLIT NUK I ZGJIDH PARTIA QE DO TA BEJE VATANIN SI NJE CIFLIG FEUDAL TE MAFIES KOMUNISTE ME PUSHTET

  Keshtu ishte ne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes, keshtu ka mbetur deri me sot. Pse enveristi Artur Zheji dhe askush nga media shqyptare nuk lulumton biografine e Lulzim Bashes qe te mesoje se eshte kuader i krijuar ne bodrumet e Sigurimit te Shtetit me urdher nga Partia e Punes?

  sepse:

  Te flasesh per komunistin Sali Berisha eshte fare e tepert se i ka te shkruara ne balle te bemat e tij enveriste, prandaj edhe krimet e tij ngjajne kaqe shume me ato te Enver Hoxhes qe kjo maxhorance e mban me pekule si HERO kombetar me gjithe Piramiden e tij Famekeqe te mes te tiranes qe i kall friken edhe femijeve ne barkuna e nenes.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*