Arvizu: Mbështesim nismën e guximshme të ministres Nikolla

August 6, 2014 19:29

Arvizu: Mbështesim nismën e guximshme të ministres Nikolla

Propozimet e ministres Lindita nikolla për pezullimin e disa universiteteve private, është përshëndetur edhe nga ambasadori amerikan, Aleksandër Arvizu.

Ai ka thënë se kjo nismë është shumë e guximshme.

Sipas Arvizu, do të duhen vite për të përmirësuar situatën e arsimit në Shqipëri.

Mbështesim nismën e guximshme të ministres Nikolla për reformën në arsimin e lartë.

Situata e tanishme është e pafat dhe do kërkojë vite përpjekjesh këmbëngulëse.

Reforma e universiteteve publike është edhe më kritike, por kjo nisëm është një fillim i mirë.

Shqipëria ka plotë ekspertizë ku mund të mbështetet. Shumë profesorë e studentë bëjnë punë të shkëlqyer në Shqipëri.

Ata meritojnë një sistem që të ketë reputacion që të përputhet me përkushtimin e tyre”, shprehet ambasadori amerikan./b.l

August 6, 2014 19:29
Komento

11 Komente

 1. gf August 6, 20:17

  Duhet verifikim i gjithe diplomave nga viti 1992-2014. Kjo eshte e vetmja menyre per te pastruar administraten dhe krejt shoqerine nga mashtruesit dhe hapjen e nje dritareje te re.

  Reply to this comment
 2. gjini August 6, 20:35

  Zoti Arvizu pse nuk e mbeshtesni dhe shkarkimin e Full-hanit apo e keni miq, dijeni zoti ambasador qe ju keni miq njjerezit me medioker, me te pamoralshmit, hajdute qe tallen dhe luajne me gjakun dhe djersen e shqiptareve, zoti ambasador a e di departamenti i shtetit qe ju keni miq nje nga njerezit me te felliqur te shqiperise. Cfare miqesie mund te lidhe nje amasador i nje shteti te madh demokratik nga kjo miqesi,kua ata njihen si njerez vulgar

  Reply to this comment
 3. pro dhe kunder August 6, 21:06

  -Arsimi!?..nje blasfemi qe shqeteson politikanet e pafe e te zene kos,pikerisht ne keto shkolla.
  ..te panivel,te paturpshem ,mashtrues dhe perfitues te neveritshem.Ekane kthyer kete vend ne pleh te interesave te tyre dhe kane deformuar shoqerinpor e domosdoshmee .
  -Kjo nisme eshte shume e vonuar,,por e domosdoshme.U desh rrotacioni politik..

  Reply to this comment
 4. pro dhe kunder August 6, 21:09

  -Arsimi!?..nje blasfemi qe shqeteson politikanet e pafe e te zene kos,pikerisht ne keto shkolla.
  ..te panivel,te paturpshem ,mashtrues dhe perfitues te neveritshem.Ekane kthyer kete vend ne pleh te interesave te tyre dhe kane deformuar shoqerine, .
  -Kjo nisme eshte shume e vonuar,,por e domosdoshme.U desh rrotacioni politik..

  Reply to this comment
 5. shefi August 6, 22:01

  na e keni mbeshtetur ca si shume zoti arvizu dhe ka filluar te na dhembi. mbeshtetja full hajnit sepse thone qe eshte marshallah dhe e mban mire?

  Reply to this comment
 6. panaoram August 6, 22:45

  FULLANI DHE BERISHA JAN MASONET ALBANEZ .CONTROL MIND ME ANE TE PARAVE.

  Reply to this comment
 7. Tralala kapa nje gale August 6, 23:36

  Ik o Avziiiiiii, shko mer edhe ti nje master tek ” UFO”!!!!!

  Reply to this comment
 8. Ersaersa August 6, 23:48

  Ik more Xhin Xhini,ke fytyre ti t’i besh jritika nje zoterie te vertete,sic eshte Ambasadori Arvizu!
  Thuaj shkurt,te oelqen apo nuk te pelqen mbeshtetja qe Ai i ben ministres se Arsimit!
  Sa per Fullhainin,nuk ka pse te deklarohet,fjalen e ka Drejtesia!
  Dakord?

  Reply to this comment
 9. alfade August 7, 03:25

  E ka zene me shqiptaret zotin Arvizu ! Thote ”burre shteti ” per kryeministrin , na del hajn ,
  kriminel, mafioz… etj.etj.
  Ben vleresime superlative per Full-hajnin dhe i del se edhe ky ben pjese ne kupolen mafiize
  te ish-kryeministrit , flet per zonjen Nikolla dhe nuk di se cdo na dali neser edhe per kete ?!.
  Mirpo edhe pa folur nuk mund te qendroje sepse populli shqiptar e pret qe c’mendon amba-
  sadori i nje vendi mik strategjik amerikan !
  Ne Shqiperi dy veteve eshte per t’ju qare hallin : Edi Rames dhe ambasadorit Arvizu sepse keta
  jane midis ” shpates dhe murit” ! Ky binom me gjithe mend kerkojne te bejne dicka te mire per
  Shqiperine dhe shqiptaret ,por nuk le mafia berishovicit ! Ajo cdo dite ve shkopinj nen rrota !
  Valle a do ta shkaterrojne mafian shqiptare keta dy vete ?! ‘

  Reply to this comment
 10. dd August 7, 04:22

  Po tjeter cfare mbeshtet ti Zoti ambassador? Ndonje dreke a darke me Fullanin, ndonje plan per te fundosur deri ne fund vendin tone nga kriminelet…. Pse gjithnje duhet te mbeshtesesh ti …. Perendia qe gjykon ne se bejme mire apo keq… S’kam pare e degjuar qe qeverite te marrin miratimin e ambasadoreve te huaj, qe hane e pijne me hajdute ordinere dhe kriminele! shume turp!!!

  Reply to this comment
 11. lori August 7, 13:04

  KETA VETE I HAPIN VETE FLASIN NDRYSHE https://www.youtube.com/watch?v=WCQjZtU-iww

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*