Arvizu në Kukës, kryebashkiaku: Noka krijon probleme me eskortën

Redaksia Online June 11, 2013 11:09

Arvizu në Kukës, kryebashkiaku: Noka krijon probleme me eskortën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Alexandër Arvizu, zhvilloi sot një takim me të rinjtë në qytetin e Kukësit. Arvizu u tha të rinjve se vizita e tij ka për qëllim njohjen nga afër të situatës ekonomike, politike dhe zgjedhore në këtë qytet.

Arvizu u shoqërua në takim nga kryetari i bashkisë së Kukësit, Hasan Halili, i cili i paraqiti diplomatit amerikan disa shqetësim në lidhje me fushatën elektorale dhe mungesën e përkrahjes nga qeverisja qendrore. Halili shprehu shqetësimin e tij në lidhje me ministrin e Brendshëm, Flamur Noka.
“Ministri i Brendshëm, Flamur Noka krijon probleme me eskortën e tij”, tha ai, duke theksuar se Noka duhet të distancohet nga veprimet e policisë.

“Niveli i ekonomisë është mjaft i ulët, mungojnë investimet. Gjatë 4 viteve asnjë investim në sektorin”, tha më tej Halilaj. Ndërsa Arvizu vuri në dukje se ‘Qytetarët dinë të zgjedhin vetë dhe se nuk kanë nevojë për shantazhe”.

Disa ditë më parë Halilaj deklaroi largimin nga PD për shkak të indiferencës së qeverisë në lidhje me investimet në Kukës. Ai i është bashkuar LSI-së.

Redaksia Online June 11, 2013 11:09
Komento

21 Komente

 1. klajdi June 11, 12:36

  mul noka eshte ministri me famekeq i qeverise berisha
  keto funderrina nuk do e kene te gjate
  diten i kane te numeruara
  do paguajne shtrenjte me 23 qershor!
  nuk mund te krahasohen dot me rilindjen!!!

  Reply to this comment
 2. Visi June 11, 12:36

  Muli ate pune ka tani, te trembi votuesit si te majte edhe te djathte. Vetem me sistemin e terrorrit mund te fitoje sala, dhe pikerisht per kete pune muli ka filluar te behet agresiv, se mendon se me dhune zgjidhte gjithcka.

  Reply to this comment
 3. dea June 11, 12:36

  Muli dhe te gjithe zyrtaret e tjere qe nga i pari dhe i fundit do te perbalen me ligjin pas 23 Qershorit, sepse askush nuk mund te dale mi ligjet e vendit qofte ne kohe fusahte apo jo.

  Reply to this comment
 4. borana June 11, 12:37

  Te gjithe shqiptaret i kane varur shpresat tek Rilindja sepse ajo eshte e vetmja parti qe me programin e saj do te Rilinde shqiperine per ta bere shtet ku shqiptaret ndjehen te barabarte perpara ligjit dhe ku Muli dhe kushdo tjeter eashte njesoj si me shqiptarin e vermoshit ashtu edhe me bujkun e komispolit…Rilindje

  Reply to this comment
 5. AMBRA June 11, 12:38

  Me 23 Qershor shqiptaret votojne partine socialiste per te ndertuar shtetin ligjore dhe per te nxjere perapra ligjit Mulin e kedo tjeter qe ka shkelur ligjin gjate kohes se fushates elektorale….Rilindje

  Reply to this comment
 6. Maksi June 11, 12:39

  Ti kishte ndodhur berishes kjo gje kam nje pershtypje qe do ishte i arrestuar dhe ne burgim te perjetshem sepse gjasme do ishin ne tentativ vrasje !!! Po meqe i ndodhi arvizus dhe nje partije tjeter e cila u be nga PD asnje se ven ujin ne zjarr nga institucionet gjasme te pavarura !! si psh policija ose gjykata ! Turp ti vi qe jan politizuar dhe ne krye berishen qe i komandon si dordoleca

  Reply to this comment
 7. shpendi June 11, 12:39

  Eshte rasti i pare, ne mos unikali, qe largimi i nje kryetari bashkie nga PD-ja nuk perben aspakt nje show politik. Perkundrazi, kalimi i tij me LSI- me shume e komprementon. Siç duket skandali i 700-mij eurove, qe u be nderkontinental, e ka joshur, e ka emocionuar. Edhe me naivi i Kuksit do ti bente kete pyetje Halilajt.: Si ka mundesi qe PD_ja qeverisese paska pergjegjesi,ndersa LSI-ja bashkeqeverisese nuk paska pergjegjesi. Tjeter: Me gjeni nje votues qe ta kete ndegjuar qofte vetem nje here Meten qe te thote qe une kam dashur te bej kete e ate, por Berisha kokembrapsht, nuk me ka lejuar mua kokembarin.Si votues jam i sigurte qe me LSI-ne do te ndertosh ura edhe atje ku nuk ka lumej. Z. Halilaj, vallen e Kukesit di me e kercyer edhe une, por politika nuk eshte daulle: dum,dum,dum-dum; dum,dum,dum-dum.

  Reply to this comment
 8. jonida June 11, 12:46

  po na beni fytyren sholle me keto te huajt, kudo saliu po ben skandale aman se u beme gazi i botes, ku shkoi shqiperia europiane qe derdellit ai hajvani apo kshu bejne dhe andej cenojne vullnetin e lire te kujtdo

  Reply to this comment
 9. arsi June 11, 12:48

  Me 23 Qershor shqiptaret votojne partine socialiste per te ndertuar shtetin ligjore dhe per te nxjere perapra ligjit Mulin e kedo tjeter qe ka shkelur ligjin gjate kohes se fushates elektorale….Rilindje

  Reply to this comment
 10. jon June 11, 12:48

  Niveli i ekonomisë është mjaft i ulët, mungojnë investimet. Gjatë 4 viteve asnjë investim në sektorin”, tha më tej Halilaj. Ndërsa Arvizu vuri në dukje se ‘Qytetarët dinë të zgjedhin vetë dhe se nuk kanë nevojë për shantazhe kjo eshte suksesi saliut

  Reply to this comment
 11. arbenita June 11, 12:49

  Muli eshte bere i plotfuqishem, por do ta mare pergjigjen me 23 Qershor kur te gjithe qytetaret ta votojne kundra…Rilindje per nje shtet demokratik. Ku cilido qe shkel ligjin te ndeshkohet me te gjithe forcen e ligjit. Rilindje voto numrin 29 ta Rilindim shqiperin.

  Reply to this comment
 12. vespa June 11, 12:49

  kjo ehste e patolerueshme , secili te shoh rrugene tij dhe mos te cenohet askush, askush mos te dhunoj qofte edhe psikologjikishte dike se jemi vend demokratik

  Reply to this comment
 13. vespa June 11, 12:53

  po nuk do zgjedhje te lira saliu ore se e di qe duke lexuar vullnetin e popullit ai do te kete nje humbje historike por do te shikoni se shume shpejt do te marre fund, kjo gje en nuk do te lejojme qe vota jone te cenohet

  Reply to this comment
 14. ela June 11, 13:19

  ambasada amerikane duhet te jete e vetedijshme per problemet qe po krijon partia demokratiek dhe ministrat e saj ne shqiperi,ndaj reagimi i ambasades amerikae duhet t ejete i madh dhe dueht t ebeje presion mbi qeverine

  Reply to this comment
 15. albana June 11, 13:20

  sali ebrisha dhe qeveria e tij po bjne presion ne kukes dhe ne cdo qytet pre te gjitha ata qe jane kudnra qeverise dhe kjo sduhet te tolerohet as nga prokuroria e sidomos qe pejse e kesaj ershte poliica e shtetit

  Reply to this comment
 16. elona June 11, 13:21

  eshte katastrofale qe ministri te arrije te beje veprime t etilla asa te kercenoje me eskorten e tij nejrezit dhe bashkiaket qe nuk jane pjese e qeverise kjo e ben ate dhe qeverine e sali ebrishes shume shume mjerane apra popullit

  Reply to this comment
 17. ergi June 11, 13:23

  reagimi me i madh deri tani duhet te ishte per keto raste i avokatit te popullit dhe plot organizatave jo qeveritare qe meren me te drejtat e nejriu sesi pranojne qe keto ekrcenime te kalojn si kshu pa te keq ne shqiperi en zjgehdje

  Reply to this comment
 18. arber June 11, 13:24

  kjo qeveri po perdor metoda diktatoriale per te dhunuar administraten dhe bashkine qe nuk i ka nen kontroll ne menyre qe nga frika te vtojne partien demorkatike dhe kjo situate tanime esht ekomplet e patoleruesheme dh ekoplet e pa negociushme sepse regimi kunder esht ei madh

  Reply to this comment
 19. bertin June 11, 13:26

  prandaj kjo qeveri eshte kaq me metoda te enver hoxhes sepse sali ebrisha si kryeminsiter ka marre komplet nga modeli i tij qeverises dhe ky model eshte per shakterimin dhe diskriminimin e popullit dhe nderkohe esht eper me teper trup qe ndodh ne nje vend anatre te natos

  Reply to this comment
 20. denari June 11, 13:28

  ky popull duhet te kete reagim te madh ndaj ketyre fenomeneve qe i ben qeveria aspirante per ne be qe keto gjera nuk behet fjale te ndodhin ne keto vende ndaj kjo duket komplet e pa kuptimte per te gjithe te huajt ky presion

  Reply to this comment
 21. eugen June 11, 13:30

  prandaj ne 23 qershor te gjithe kuksianet e shqiptaret anemabne duhet ti thote jo skaj shtypje e te mbeshtesin edi ramen e partine socialsite si e vetrmja alternative demokratike qe ka ngelur ne vendin tone per tu zgjedhur

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*