Arvizu në Presidencë, takim me Nishanin

April 25, 2014 12:11

Arvizu në Presidencë, takim me Nishanin

Ambasadori amerikan në Tiranë, Aleksander Arvizu, ka zhvilluar sot një takim me kreun e shtetit. Takimi ka nisur rreth orës 12:00 në Presidencë. Nuk dihet ende tema e bisedimeve mes Arvizusë dhe Nishanit. Takimi vjen në një kohë kur situata politike në vend karakterizohet nga konfliktualiteti pozitë-opozitë lidhur me një sërë cështjesh.

Një ditë më pare, Kuvendi miratoi vetëm me votat e mazhorancës pr/vendimin për ndryshimin e përbërjes së komisionit të reformës territoriale, si dhe ngritjen e komisionit hetimor për akuzat e përfshirjes së ushtrisë në trafik droge.

 

April 25, 2014 12:11
Komento

8 Komente

 1. leka April 25, 12:27

  Ndoshta pa dashje V.Ajazi me informacionin e “avionit te bardhe” ne Gjader ka ngateruar punet ne kohe e ne drejtim!Me siguri Jari pas ketij takimi do ti rregulloje punet!Rrofte miqesia “shqiptaro-kineze”!

  Reply to this comment
 2. renia e lire April 25, 13:29

  -..do te kisha dashur qe gjithmon te isha ne radhet e opozites,por opozita e sotme nuk e ka gjetur veten ne harten politike.Objektivi i deritanishem i saj ka qene mohimi…i realitetit natyrisht..dhe supozimet larg argumentit {qe do tregonte kulture .}-.nuk mendoj se i mungojne njerezit e pregatitur por i mungon liria e shprehjes se mendimit dhe po nuk dolen nga autotarizmi me te pa besueshem dhe me te ndare nga elektorati do jene ,me vjen keq..

  Reply to this comment
 3. Agim Hamiti April 25, 14:52

  Vetëm Amerika e rregullon Shqiperin,keshtu mendon Arvizu https://www.youtube.com/watch?v=WCQjZtU-iww

  Reply to this comment
 4. veronika April 25, 15:45

  ndoshta ka shkuar per xhin xhonin qe ta largojne nga rradhet e gjyqesorit, ne mbledhjen e rradhes se KLD

  Reply to this comment
 5. arben April 25, 17:49

  ai bashke me ata qe e kan derguar ne tirane per ambasador e kan shkatrruar demokracin dhe litit dhe te drejtat me themelore te njeriut ku nuk gezon mbrojtjen e jetes me kushtetut nga qeveria nuk gezon lirit ekonomik nuk gezon lirine e shprehjes , eshte me keq se ne kohen e xhaxhit situata pra ai qe ka ikur tek presidenit eshe perfaqsusi i podestave te amerikes qe me parat dhe pasurit e shqiptarve lobojne qe te rrine kriminelet e te dy partive qe e kan djegur ate vend per shum breza atje politikane dhe strukturat shteterore jane me keq se gestapo e nazizmit , te pakten ata kishin nje kauz qe te pushtonin boten dhe te kishte nje dominim gjerman ne bote kurse keta hora dhe bandita nuk kan as dhe nje kauz vetem te vjellin dhe te plackisin ate vend dhe tju sherbejne tutorve te tyre pertej atllntikut , pra kjo ishte endrra e shqiptareve per ameriken qe vendi i ture te katandisej me keq se vendet afrikan si somalia qe nuk ka shtet , me bekimin e tyre u vollen votat per 23 vjet rresht dhe pasurit e atij populli , po keshtu veprojne dhe ne kosove me keq se dashnori dashnore qe masi e shkerdhen e rreh si buc rrugesh kjo ishte emderra amerikane shkatrrimi i vendit dhe i popullates

  Reply to this comment
 6. Pipi April 25, 19:02

  O, Arben. Ka edhe pika e shkruara e shqipes.

  Reply to this comment
  • LORA April 26, 10:35

   Une ja bej hallall pikat komentit te “arbenit”,,,sepse cdo fjale e tij bart peshen e vertetesise.

   Reply to this comment
 7. Ti April 26, 21:50

  Something is cooking!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim