Arvizu vizitë në selinë rozë: Për ne, KQZ mbetet shqetësim

Redaksia Online May 21, 2013 12:47

Arvizu vizitë në selinë rozë: Për ne, KQZ mbetet shqetësim

Mosfunksionimi i KQZ mbetet një shqetësim për ndërkombëtarët. Pas takimit me kreun e PS-së në selinë rozë, ambasadori amerikan, Aleksander Arvizu, tha se çështja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është shqetësim. Arvizu u shpreh se do të kontaktojë palët për të parë qëndrimet e tyre në lidhje me këtë fakt.

“Për ne mbetet shqetësim mosfunksionimi i plotë i KQZ”, tha Arvizu.

Ndërsa sekretari për Çështjet Zgjedhore në PS, Damian Gjiknuri, tha se çështja e KQZ-së duhet të zgjidhet në Parlament.

“Partia Socialiste ka pasur një qëndrim konstant. Jemi për çdo zgjidhje që sjell ligjshmërinë në KQZ. Shpresojmë që pala tjetër të dëgjojë. Deri më tani kemi dëgjuar një intrasigjencë nga shkelësi i ligjit, Sali Berisha. KQZ duhet të rikthehet në parlament, pasi parlamenti është vendi ku u cenua legjitimiteti i saj”, theksoi Gjiknuri.

Redaksia Online May 21, 2013 12:47
Komento

6 Komente

 1. keltis May 21, 12:26

  Pse nuk po e kuptoni pse eshte takimi? Po i thote Rames propzo antaret e KQZ se nuk te mbroj dot me budalleqet qe bene.Mos luaj me KQZ dhe dergo njerezit atje.Shifni kur Rama te kerkoje gjoja bisedime Ruci Patozi dhe te dergoje emrat ne KQZ.Do i thote se nuk do keshe mbeshtetje per kontestim resultati kot se koti.Asnje deklarate per dorzim pushteti paqsor sepse nuk ka shanc te fitoje Rama.Me 2011 thane duhet kalim paqsor i pushtetit pra behej fjale per bashkine Tirane.E hengri Rama edhe kesaje here.

  Reply to this comment
 2. Bardhi Tolabi May 21, 14:10

  Se pari dhe me i pari, do e haje Berisha dhe jo Rama.Pas tij, do e hash dhe ti.Vetem nje budalla si ti, nuk e kupton se te gjithe nderkombetaret, kane ndeshkuar Sali Berishen per katrahuren qe beri Saliu me KQZ-ne.Arvizu, ka shkuar te kembeje mendime,sikurse thote dhe vete.Do takoje edhe Saliun.Ne keto takime besoj, se ai ka dhe variantin e tij te zgjidhjes dhe ne fund, do te degjojme ate deklaraten “bombe” te tij,te cilen e ka paralajmeruar dite me pare.Prit e degjo more keltis.

  Reply to this comment
 3. kris May 21, 15:11

  Nderkombetaret do t’ia shohin shume shpejt sherrin,se eshte i marre, Berishes.Berisha, i ka bere demin me te madh shqiptareve, si brenda vendit ashtu dhe imazhin jashte Shqiperise.Katastrofe per Shqiperine neqoftese Berishes nuk i tregohet vendi si armiku me i terbuar i shqiptareve.Prisni dhe do te shihni se c’fare eshte ne gjendje dhe do te beje Berisha …!!!???

  Reply to this comment
 4. lini May 21, 16:09

  Lajmi i fundit;rihyne ne fushen e lojes “asi”i Berishes per te rimare rezultatin ne favor te tij!Shikoni e ndiqni tani protagonizmin e xhuxhmaxhuxhit se si do ta dredhe topin,duke i thene viktimes se radhes ose luaje topin siç dua une ose te nxorra jashte loje,siç e detyroi per kryebashkiakun, e ne vendin tend vendosa Meten.Se fundemi deri sa ne loje u rifut Arvizu ndeshjen e fiton Saliu .Lexoni me vemendje deklaratat e satrapit se E.Ramen do ta leme(me ke e ka fjalen?)edhe 12 vjete ne opozite.Pas shume perpjekjesh per ta nxjerre nga loja me K.Spahiun duke e bere edhe “qytetar nderi te NEWYORK-ut”njelloj si Saliun me epitetin Burre shteti,pasi nuk ia dolen tashti i jane futur te gjithe per ta nxjerre jashte loje pasi eshte rreziku per te gjithe.Mirpo harrtojne keta liliputer qe populli eshte ndezur aq keq sa s’ka force qe ta ndale ne zhdukjen nga politika te njeriut me te zi te ketij vendi .Le te shohim se si do vijojne levizjet e atij qe ka per mese kater muaj qe ra ne gjume,a thua se u haruan bemat e tij!

  Reply to this comment
 5. ismail islami May 21, 16:28

  kjo nuk eshte më seilia rozë po selia mavi
  nuk sheh asnjë gjurmë te rozes

  Reply to this comment
 6. keltis May 21, 16:53

  Nje takom Gjiknuri Bylykbashi dhe Rama propozon dy komuniste te devotcem ndersa Meta nje perdredhuc qe e perdredh kur ti thote Likja dhe u zgjidh problemi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?