Asambleja e PS, Arben Ahmetaj: Janë mbi 11 mijë vende të lira pune

April 28, 2018 11:09

Asambleja e PS, Arben Ahmetaj: Janë mbi 11 mijë vende të lira pune

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj deklaroi nga mbledhja e Asamblesë së PS se qeveria nuk krijon më borxhi të ri, ndërsa vijonin rritja ekonomike dhe numri i papunësisë është ulur.

“Në 4 vitet e para u krijuan mbi 200 mijë vende pune. Në vend janë deklaruar mbi 11 mijë vende të lira pune. Viti 2017 u mbyll me 3.84% rritje ekonomike. Përsa i përket biznesit, nuk do të ketë rritje të taksave, është një masë anti-informalitet’, tha ai.

o.j/dita

April 28, 2018 11:09
Komento

8 Komente

 1. info analitike April 28, 11:20

  He more shoke pse ankoheni kot! Vende te lira pune ka po nuk ka kerkesa per pune. Keshtu thote qy mesuesi i anglishtesh qe drejton ekonomine.

  Reply to this comment
 2. Gjon Bruçi April 28, 14:15

  Ç’mashtrime te neveritshme qeveritaresh!

  Reply to this comment
 3. A thua ia do zanati shifrat April 28, 14:19

  Rama thote njerezit nuk hane shifra
  Ky vazhdon

  Reply to this comment
 4. koment April 28, 14:27

  Ia dha Erjon Braces ky, infon mbi taksat e Arben Dukes, apo veshin shurdh

  Reply to this comment
 5. Kris 1 April 28, 15:10

  Pune ka por arsimi profesional eshte i pa zhvilluar.Duhet te krijohet akademia e sqiftereve .

  Reply to this comment
 6. tironc i vjeter April 28, 18:52

  MOS HAP AKOMA VENDE PUNE…….SE NUK KA ME SHQIPETAR.

  Reply to this comment
 7. Po,Po April 28, 20:32

  O Arben , te pame pergjate mandatit te kaluar , qe porsa u ule ne karrigen e ministrit , te paren pune qe bere , ishte vendosja neper vende kyce e me peshe , te fansave militante te PD-se , si dhe “mbulimi i diellit me shoshe ” , pra i aferave marramendese korruptive , duke u “fshehur” prapa gishtit , ne akord te plote me gangsteret mafjoze te PD-LSI-se Ndaj edhe kur perpiqesh te thuash ndonje te vertete , behesh i pa besueshem ! E Keqja me e madhe eshte , se Edi Rama nuk ka njeres te afte e besnike per te vene ne jete idete e tij brilante shtetformuese ! Ai kerkon te luftoje mafian , me mafjoze , qe nuk jane te pakte ne PS !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?