ASGJË

June 6, 2019 03:52

ASGJË

Nga Arkiva

Kot trazojmë rrjetin ne

prapë kur i terrim celularët

veten në heshtje e gjej

aty ku jam vetëm unë

në sfilitjen për të kuptuar

 

ikën ditët me ato shikime

që mi shëronin plagët e zemrës

ikën netët në përqafim,

zgjas dorën,

rrëshkas mbi çarçafë,

mbërrij në asgjë

 

kishim heshtje ne

nga ato ku kuptojmë njëri tjetrin

nga ajo për të cilën murgjit

luten që ta kenë me zotin

 

oh bre, ata sytë e tu

me një asgjë të përkryer

erresirë sa ka bota

që të mbështjell si nata

e parë kur kuptova

jam e lire

dhe asgjë

nuk më kufizon

asgjë

nuk është gabim

tek unë

 

syte e tu këtë e thoshin

syte e tu, oh bre, sytë e tu

*****

Jetë Zhitia

June 6, 2019 03:52
Komento

9 Komente

 1. eh ..mi goce "Ato Sy" brenda se ciles pash Auren time ,me braktisen pameshire June 6, 13:11

  Ato sy ,
  Ato s’jan me aty …!
  asgje s’ka mbetur me
  nga Ne te dy.

  oh ,c’etje marr
  per ato buz,
  si kurr me par,
  o embla muz 😉

  lerna ta prekim,
  padurimin o qejfi jon
  si ndizet ai zjarr
  qe kurr s’mbaron

  lerna ( mi goce) , ate pasion
  mbi deshirat e fshehta t’zvarritet si rrall
  you are my love (Comme On)
  hape ate port oh shpres, te perkedhel ai Mall…

  (ku ngel aj guximi jon bre ,
  a jena ne shqiptar ,
  deri ne vdekje ~ soll unsre Lieb & Treue,
  perqafuar i pandar )

  Reply to this comment
 2. Spass bei seite . (Baby ich liebe doich unendlich ). June 7, 15:13

  ja , le te jemi te sinqert .
  Nuk mundesh ti te ndertosh Poezi ne moment ,

  sado i pregatitur me qen .
  Poezia e vertet do frymezim ,
  eshte ndryshe nga bejdja .

  Dhe kur ti ke humbu cdo (blick kontakt me Muze-n )
  harroje ate …
  nuk krijon kurr nji poezi te vertete
  edhe pse ktu ne tentojm me sforco ti japim frym…

  Pershendetje Jeta . Du tust alles gut…

  Reply to this comment
 3. Spass bei seite . (Baby ich liebe dich unendlich ). June 7, 15:14

  ja , le te jemi te sinqert .
  Nuk mundesh ti te ndertosh Poezi ne moment ,

  sado i pregatitur me qen .
  Poezia e vertet do frymezim ,
  eshte ndryshe nga bejdja .

  Dhe kur ti ke humbu cdo (blick kontakt me Muze-n )
  harroje ate …
  nuk krijon kurr nji poezi te vertete
  edhe pse ktu ne tentojm me sforco ti japim frym…

  Pershendetje Jeta . Du tust alles gut…

  Reply to this comment
 4. dimer ne zagori June 7, 18:15

  Edhe vjershat e K.TH.Spirit jane erotike e gjalle, disa prej tyre jane recituar ne lidhjen e shkrimtareve ne vitin 1972, ne kohen kur KTH SPIRI, recitoi njeren prej tyre e nxoren me shqelma jashte rojet e kryetarit te lidhjes se shkrimtareve.
  -Dimer.
  -binte bora floqe floqe;
  -bora binte per mbi vidh
  -ulerin pidhi per loqe-
  -ulerin loqja per pidh

  Reply to this comment
  • krijimtari stallieresh ka pas ne cdo epoke edhe ate te Adhamudhit June 7, 19:18

   nga cili stacion i psiqiatrise shkruan mo
   dimer ne tru
   bajgat ne stalle jane shume erotike
   sidomos kur ti sapo fillon me e mjel lopen
   papritur ndjen se te bei dicka ne koke .

   ngre doren mbi koke dhe dicka e njom e ngrohte
   te ngitet mbas dore .
   ngre koken lart te shikosh mos pikon catia
   e po bie bore e jeshile ,
   por shpejt kupton se nuk eshte catia qe pikon
   por batha e lopes qe me bajga te ,mbulon .
   Erotik organike qe ktij i ngjante si floqe .
   e merr floen dhe tenmton ta fusi kontrabande
   ne stanin e lidhur te hunjve , por pa sukses

   sepse qeni i stanit i kafshon doren dhe bajga fillon te ulerij .
   dua te futen andej nga kam dal

   Reply to this comment
 5. dimer ne zagori June 7, 18:19

  Edhe vjershat e K.TH.Spirit jane erotike, nje prej tyre e ka recituar ne lidhjen e shkrimtareve ne vitin 1972 nga ku e nxoren me shqelma rojet e kryetarit te lidhjes se shkrimtareve, e cila titullohet Dimer.
  Bie bora floqe floqe,
  bora bie permbi vidh,
  ulerin pidhi per loqe,
  ulerin loqja per pidh

  Reply to this comment
 6. dolce poesia .sei nel anima nn ti abandero maaaai maaaai maaaai June 9, 11:13

  perche sei cresciuto dentro di me,
  come un fiore come una rosa bellissima
  sei il profuno piu prezioso ed io nn vivo senza di te

  Ti Amo amor mio – Poesia

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*