Asgjesohen 13 000 bimë kanabis

August 29, 2016 15:19

Asgjesohen 13 000 bimë kanabis

Nga kontrolli i ushtruar nga Shërbimet e Policisë , për goditjen e veprimtarisë kriminale të kultivimit të bimëve narkotike në vendin e quajtur “Mali i Mukaj”, Luftinjë 2 , Njësia Administrative Luftinjë , Memaliaj , u konstatuan dhe u asgjësuan në 7 parcela  13 000 bimë të dyshuara kanabis sativa.

Bimët u asgjësuan në vend me anë të djegies ndërkohë policia po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike

August 29, 2016 15:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?