Asgjësohen 3 mijë rrënjë hashash, dy në pranga

July 19, 2016 14:53

Asgjësohen 3 mijë rrënjë hashash, dy në pranga

Dy persona kanë përfunduar në prangat e policisë dhe rreth 3 mijë rrënjë të dyshuara hashash janë asgjësuar në një operacion të ndërmarrë në Lezhë e Kurbin.

Shtetasit e arrestuar janë Edmond Bushpepa, 24 vjeç, banues në Mirditë dhe Arjan Ndoj, po 24 vjeç banues në Rubik.

Sipas policisë, këta dy shtetas u ndaluan në flagrancë me akuzën e kultivimit të bimëve narkotike dhe armëmbajtjes pa leje, pasi gjatë kontrolleve të ushtruara nga uniformat blu, u gjet edhe një armë zjarri Kallashnikov.

Policia kreu asgjësimin e bimëve narkotike me anë të djegies dhe po heton për identifikimin e personave të tjerë të mundshëm të përfshirë në këtë aktivitet.

July 19, 2016 14:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim