Asgjësohen mbi 2600 rrënjë kanabis në Vlorë

July 8, 2015 08:17

Asgjësohen mbi 2600 rrënjë kanabis në Vlorë

17 parcela me 2672 rrënjë bimë narkotike e llojit kanabis sativa janë asgjësuar gjatë një kontrolli të kryer nga Policia e Vlorës kundër kultivimit të bimëve narkotike.

Policia ka asgjësuar bimët përmes djegies, ndërkohë që ka nisur hetimet për identifikimin dhe arrestimin e autorëve me akuzën e “kultivimit të bimëve narkotike”.

Bima narkotike u zbulua në fshatin Dushkarak të Vlorës në vendet e quajtura Lumi i Dushkarakut”, “Korija e Qazimit”, “Gropa e Dheplrës”. Bimëtkishin një lartësi që varionte nga 10 deri në 130 centimetër.

July 8, 2015 08:17
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*