Asgjëson 18 parcela me 7009 rrënjë kanabis

August 6, 2016 11:22

Asgjëson 18 parcela me 7009 rrënjë kanabis

Policia e Vlorës ka asgjësuar 18 parcela me rreth 7009 rrënjë bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.

Bimët narkotike u gjetën të mbjella në fshatrat Kudhës, Drashovicë, Kotë dhe Karroq, të cilat ishin të kultivuara nëpër sipërfaqe toke pa pronar. Policia ka arrestuar në flagrancë për “Kultivimin e bimëve narkotike” njërin prej kultivuesve, shtetasin Arband Malaj, 30 vjeç, banues në fshatin Kotë, Vlorë.

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në stallën e tij në fshatin Kotë, Policia ka gjetur të kultivuara brenda rrethimit të saj rreth 70 rrënjë bimë narkotike të llojit Cannabis Sattiva.

Punohet për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve të tjerë.

August 6, 2016 11:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?