Ashpërsohet fushata në Gjermani, sot debati televiziv Merkel-Shculz

September 3, 2017 18:16

Ashpërsohet fushata në Gjermani, sot debati televiziv Merkel-Shculz

Qytetarët gjermanë do të gjenden sot përballë një debati të fortë televiziv, i programuar të zhvillohet mes kancelares gjermane, Angela Merkel dhe rivalit të saj për zgjedhjet e 24 shtatorit, Martin Shculz.

Ndërkaq, sipas një sondazhi të zhvilluar nga kanali televiziv ARD, rezulton se gati dy të tretat e gjermanëve të pyetur e shohin që tani Merkelin si fituese të këtyre zgjedhjeve. Ndërsa vetëm 17 % e gjermanëve me të drejtë vote mendojnë se Schulz do të arrijë një rezultat të mirë në 24 shtator.

September 3, 2017 18:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*