Ashtu si dëgjojmë breshërin ne gjumë

June 3, 2015 15:03

Ashtu si dëgjojmë breshërin ne gjumë

Letër e nënshkruar
Vasil Puci
“Hajdeni te ne – thotë Lulzim Basha, – hajdeni te shporrim varferine. Te djathte e te majte, hajdeni…” Po
ne ishim te dytet pas Gjermanise e ja kalonim Frances. Si per kaq pak muaj u beme kaq te varfer o Lulzim? Ne kemi qene te varfer o kryetar i opozites ashtu si sot, por me nje ndryshim.  S’kemi paguar fare energjine, s’kemi paguar borxhet edhe firmat na kerkonin parate te dera e parlamentit te dera e kryeministrise te bankat. Thirrja e Bashes me kujton Ismail Kadarene te DASMA kur S.K mediton
keshtu : -Themelet ..zgjaten e zgjaten e ato shtrihen pa fund. Ajo kerkon ushqim. Ajo ka uri. Thirrja e saj eshte e dobet, por çdo njeri e degjon thirrjen e saj, si degjojme bresherin ne gjume. Pse duhet te shkojme me PD kur e kishim dhe nuk e votuam, dhe donim alternative. Ja si i pershtatet Kadareja qe kam shume deshire ta them fraze per fraze. – Pse duhet te kalojme mbi derrasen e ngushte qe eshte vendosur mbi
themelin e hapur thelle, qellon qe te merren mente ? – Eja te une thote ajo (vazhdon Kadareja)
– Zeri i saj vjen i larget dhe i shurdher. Megjithate ti e ndjen terheqjen e saj, rrezikun dhe atehere shpejton te mbash ekuiliber, per te mos rene atje poshte. PD ka uri. Ashtu si legjenda e vjeter kur “Kadarejtë binin” PD ka rene. Nuk ka pse te na marre me vete, ne te tjereve. Do kisha deshire
te rilindte per te bashkejetuar per te miren e te gjitheve.

June 3, 2015 15:03
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*