Aksident në aksin Kukës–Kalimash, 1 vdekur dhe 2 të plagosur

April 15, 2014 13:59

Aksident në aksin Kukës–Kalimash, 1 vdekur dhe 2 të plagosur

Një person ka humbur jetën ndërsa dy të tjerë u plagosen në një aksident në aksin Kukës –Kalimash.  Ngjarja ka ndodhur pranë Kolshit, në një kthesë ku dhe më parë kanë ndodhur aksidente me pasojë vdekje.  Viktima dhe dy te plagosurit rende Majlind Tirollari dhe Dalip Marku po udhëtonin me një kamion të ngarkuar me lëndë të ndërtimit. Drejtuesi i mjetit ka humbur drejtimin dhe më pas është përplasur me trafikndarsen. Për dy të plagosurit, Ministria e Shëndetësisë dergoi helikopterë me qëllim që ata të marrin ndihmë në Spitalin Ushtarak.

April 15, 2014 13:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*