Asnjë tërheqje nga anti-korrupsioni

January 16, 2014 14:51

Asnjë tërheqje nga anti-korrupsioni

SMS në DITA

Në 0689073730

Sa herë që ndonjë qeveritar apo ndonjë strukturë shtetërore nuk jep garanci për krimin e organizuar, këta të fundit sulmojnë njëherësh në disa drejtime, kryesisht biznese e familjarë me qëllim të demoralizimit të Policisë dhe trimërimin e atyre segmenteve shtetërore të lidhura me ta. Së dyti, duan të tulatin e të ndalojnë vazhdimin e kontrolleve e përpilimin e dosjeve për ish-ofiqarët e lartë.

Duhet ta dijë mirë kjo qeveri se çdo vonesë apo tërheqje nga kjo betejë do të zhgënjejë mbarë një popull dhe do të dështojë që në zgjedhjet e para. Gjithashtu, kjo qeveri nuk po tregon kujdes me administratën lokale, të cilën po e mbush me të afërm të deputetëve ose më keq akoma, me të fortë. Z. Kryeministër! Nuk bëhet ky vend me të paaftë, servila, familjarë të titullarëve e njerëz që duhet të jenë para drejtësisë.

 

 

 

January 16, 2014 14:51
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*