Assad-Turqisë: Do ktheheni në arkivol…

February 6, 2016 15:04

Assad-Turqisë: Do ktheheni në arkivol…

Prej ditësh qarkullojnë zëra se Turqia dhe Arabia Saudite po përgatisin një mësymje drejt Sirisë.

Të dy shtetet i kanë mohuar këto spekulime.

Por Assad, presidenti i Sirisë ka lëshuar sinjale të forta ndaj tyre.

“Nëse do të vendosni këmbë në Siri, do t’iu kthejmë në arkivol në shtëpitë tuaja”, ka qenë mesazhi i Assad ndaj Turqisë dhe Arabisë Saudite.

 

February 6, 2016 15:04
Komento

1 Koment

  1. MH February 6, 16:27

    Ti thuashe ne Tabut do ti kisha besue z.Assad.Ne arkivol e pa besushme.
    Pse kur u bane te qytetnuem truqit dhe Arabet?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*