Astrit Patozi: Basha, shkaktari i problemeve të PD-së

March 24, 2018 16:14

Astrit Patozi: Basha, shkaktari i problemeve të PD-së

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi në një intervistë për ABC News ka theksuar teksa krahason këtë parti të 22 marsit 1992  me atë të 25 qershorit 2017, se lëvizja për ringritjen e PD-së është ende e hapur për ndryshime dhe plotësime.

Si një nga zërat më kritik të kreut të opozitës, Lulzim Bashës, Patozi u shpreh mosbesues ndaj përfundimit të procesit të nisur nga PD për ndryshimet statutore.

Sipas tij, kush pretendon se problemet vijnë për shkak të statutit është naiv, ose në mënyrë të vetdijshme maskon problemin e vërtetë.

Lëvizja për ringritjen e Partisë Demokratike filloi 8 muaj më parë me dezivën “Askënd për të humbur dhe gjithkënd për të fituar”, dhe përmban 11 pika bazë.

Ndiqni në videon më poshtë intervistën e tij të plotë:

s.a/dita

March 24, 2018 16:14
Komento

5 Komente

 1. ShkoDrani March 24, 17:11

  Astrit, shkaktari eshte Saliu qe e zgjodhi per marionete se keshtu u urdherua nga e Di Ti se Kush.
  Pret me kot bekimin e Saliut. Po pate kellqe dil ne shesh si burre qe hiqesh.

  Reply to this comment
 2. L.H March 24, 17:13

  KY PATOZI I PD-sePARA SE TE JAPE ‘LEKSIONE’ PER DEMOKRACI DUHET TE DEKLAROJE:Ka qene agjent i sigurimit te shtetit dhe e quan per ‘NDER’ apo ‘TURP’!?Ka vjedhur apo jo 28 vjet!?Po qe se nuk ka vjedhur vrare shqipetare te deklaroje emrat e mbiemrat e hajduteve e vrasesve te shqipetareve…ndryshe mos na e peshtirosni kete te perditeshme me zvarranike te peshtire!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 3. Aliu nga Selenic March 24, 18:00

  Kush mbjell eren Korr Furtunen. Kete Ere Saliu e ka mbjellur qe ma daljen e tije ne skenen politike.
  Saliu ka ber njemije e nje te zeza ketij kombi e ketije vendi. Ja kemi numeruar me mijra here. E gjith stremullari i tije eshte vete Sali Berisha i cili gjithnje e ka mbajtur Partin Demokratike me genjeshtra me mashtrim,e duke marre rreth vetes edhe elemente mjafte te mire dhe duke i perdorur ato si garniture per te mbuluar horlliqet e veta.
  Mirpo gjithmon nuk do te shkjohet keshtu.Ja qe vjen nje dite dhe do te dalin lakrat ne shesh.
  Berisha ne asnje menyre nuk ka asnje mundesi qe Partin Demokratike ta ngej ne nivelet e pranushme per te rimarre pushtetin. Kjo nuk munde te ndodhe me pasi Populli per 27-vjet rrjeshte ja piu lengun dhe e mori vesh se kush eshte Berisha mori vesh se cili eshte qellimi i Berishes dhe ne keto kushte Berisha nuk do te ket mundesi me te grumbulloj elektorat per te rimarre pushtet.
  Berisha perfundimishte ka ngelur me pake se 20 % te elektoratit ku rreth tije tani me jen vetem nje grushte kriminelesh qe i kan lyre duart me gjakun e popullit, nderdsa te tjeret jan distancuar dhe vazhdojen te distancohen nga dita ne dite .
  Edhe nje pjes te persekutuerave politik qe jen vertet te persekutuar edhe ata jane distancuar, nga kjo situate pasi Berisha nuk eshte me personalitet qe u jep zgjidhje problemeve.
  Qe 27 -vjet vazhdon me luften kunder askute kuned Komunistev qe ne faket vete ka qene i tille dhe vazhdon te perdore kete lufte per te rritur ndonje person rreth vetes pore elektorati e dijen mire qe tani me nuke eshte problem ceshtja e komunistev, se at nuk jan pore problem eshte ceshtja ekonomike , ekonomi te cilen Berisha e ka shkatrruar dhe e ka varrosi dhe eshte varrosure beshke me te edhe vete Berisha Prandaj ne keto kushte Beriusha eshte tersishte i pa mundur te drejtoke pore duhet te vije ne krye te Partise me qellim qe te korre furtune qe e mbolli vete.!

  Reply to this comment
 4. valentina March 24, 18:17

  Deri ne momentin kur te andresoni pergjegjesite tek shkaktari kryesore i shkaterrimit te PD_se sali Bisha mos u mundoni ti shisni demokrateve moral prej bythqirash,sepse populli e ka kuptuar fare mire se ashtu si ju dhe basha nuk do guxonte kurre te dilte mbi sali Bishen,nese basha nuk kundershton malokun kjo vjen nga qe ka qene i perkedheluri i shpellarit,po per ju vulehumburit cili eshte shkaku qe nuk guxoni ti kujtoni as me te voglen pergjegjesi ketij nandertali Shpellash? jeni bythlepires dhe frikacake patoz, jeni me te ndyre se basha.

  Reply to this comment
 5. Adih March 24, 18:30

  Z Patosi ,me vjen keq qe akoma mban shprese te lepish prap, duke qene ne politike .Z Basha ,nderimet qe beri ,me te drejte ,,ishte i detyruar te pastronte ish sigurimsat famekeq te diktatures Shembell kokeforte ,vetem ne nje ministri.,.PD ,ne vitet 91 ..96 ,te dy ministrat e brendshem i ka pasur sigurimsa ,njerin ushtar te thjeshte informcioni ,kurse tjetrin ,me pergjegjesi pak me te madhe, kapter informacioni .. Rri ore i uruar Patosi..Pastaj nje pyetje kam personalisht per ju direkt ,mu pergjigj .A keni ju ndryshim ne programin tuaj ,me LSI dhe PS te ripjelljes . E di ,ke te drejte , ske per tmu pergjigjur se jeni te njejte ,pjese e ndare e bajges se pardesyve te bardha te Ramizit .Ju i nderuar politikan i katovices bashke me PS e LSI jeni pa emer ,ku Enveri ,Ducja ,Stalini Kimi ne korene e verit e kane nga nje emer ,sinqerisht ju jeni pa emer ,prandaj ,po ben Amerika dhe BE reformen ne drejtesi dhe Vettingun . Ka ardhur koha ,qe te gjithe ju ,te zevendesoheni me politikane te rinj ,te pa njohur deri me sot dhe me principe perendimore . Me qaf pacin vehten o Patos,plus edhe ata ata , qe se kuptojne .Vetfajtore .

  PS: Ta legalizoi Rama ,me ate Lamashin ,zarin e vet ty o Patos vilen ne toke te vjedhur ne GJIRIN e LALZIT .Po ha dhe ,i ndjer gjygjtar Konomi ,mos e haro,si dihet neser ?Eshte per te miren tende .Dhe ben mire ,te mos komentosh me ,eshte per te miren e personalitetit tend ,qe te ka rene komlet ne hale ,ju lutem na lini rehat ne hallet tona dhe mos na ofendo me tutje ne shqiptaret e ndershem .Tju roje ,juve dhe te tjereve PPSH zPatozi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*