Ata kanë siguruar jetën e të palindurve

January 17, 2016 13:38

Ata kanë siguruar jetën e të palindurve

Dërguar me SMS

Në numrin e redaksisë

 

Talluni “politikanë” me këtë popull, talluni! Shqiptarët po vuajnë ekonomikisht, shpirtërisht, moralisht. Ata kanë siguruar jetën e të palindurve për 7 breza. Ligjet i bëjnë për vete. I bëjnë elozhe njëri-tjetrit kur janë jashtë parlamentit. Madje “kanë dobësi” për atë që veshi nënat me rroba të zeza, që shkatërroi Shqipërinë etj. Pse? Pse është autor i tragjedisë shqiptare? Urraaa, personazhi i “integrimit”! Vetëm këtë fjalë dëgjojmë të artikulojë ky që admiron halën në sytë e shqiptarëve. Ç’integrim kanë arritur shqiptarët? Varfërinë, pasigurinë, taksat e larta etj.? 25 vite dhe Shqipëria e gjorë ka mbetur pa filluar tranzicionin. Shumica e shqiptarëve këtë e dinë, por… sa shumë halle ka ky popull? Respekte “DITA”! Sh. E.

January 17, 2016 13:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*