Milano, atentat 27-vjeçarit shqiptar

February 21, 2018 22:20

Milano, atentat 27-vjeçarit shqiptar

Një 27-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur në një atentat me armë në Itali. Ngjarja ka ndodhur në lagjen Busto Garolfo të Milanos rreth orës 20:30.

Sipas mediave italiane, i riu shqiptar u qëllua me armë nga një person, i cili më pas u largua me makinë. Të paktën kështu kanë thënë dëshmitarët për policinë italiane.

27-vjeçari është dërguar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë.

Autoritetet kanë nisur hetimet për të identifikuar autorin dhe për të zbardhur shkaqet e plagosjes.

o.j/dita

February 21, 2018 22:20
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*