Atentat me bombë në qendër të Ankarasë, 25 të vdekur

March 13, 2016 18:30

Atentat me bombë në qendër të Ankarasë, 25 të vdekur

Një shpërthim ka tronditur qendrën e Ankarasë, kryeqytetin e Turqisë. Sipas mediave lokale bëhet fjalë për një atentat.

Shpërthimi ka lënë 25 të vdekur dhe mbi 75 të plagosur.

Numri i lartë i viktimave është për shkak se shpërthimi ka ndodhur në dalje të një stacioni metroje, një nga më të populluarit në qytet.

Sipas dëshmitarëve shpërthimi është dëgjuar në një distancë prej 12 kilometrash. /DITA

 

turqi 1turqiturqiaaaturqii

shperthim 1shperthim 3shpetrthim 2

 

 

March 13, 2016 18:30
Komento

3 Komente

 1. Arben March 13, 19:11

  KAFSHET DO TE MARRIN PERGJIGJEN E MERITUAR

  Reply to this comment
  • anticensurë 25642654 March 14, 12:04

   cilat kafshë mor pjestar i ISISit??
   ata që i krijuan këto kafshë,kafshë si puna tënde,dhe që si kanë më në zotërim??apo ato kafshë si ti që nuk duan të dinë për asgjë??o qën i ISISi,ju kështu jeni!pa tru në kokë!!kafshë në tërë kuptimin e fjalës!!kafshë të tëbuara!!
   po aq të tërbuara sa dhe prijësi juaj erdogan!!

   Reply to this comment
 2. Dulle March 14, 02:31

  Me vjen shume keq per viktimat e pa fajshme ,qe si gjithmone populli I shkret e paguan me jete per lojen e kurvave qeveritere si kurva Erdogan.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*