Atentati i pretenduar, jepet vendimi për Tom Doshin dhe të tjerët

July 4, 2018 12:40

Atentati i pretenduar, jepet vendimi për Tom Doshin dhe të tjerët

Gjykata e Tiranës shpall të pafajshëm deputetin Tom Doshi, për kallëzim të rremë lidhur me atentatin e pretenduar ndaj tij.

Ndërsa me një vit burg është dënuar ish-deputeti Mark Frroku, por ai përfiton nga gjykimi i shkurtuar dhe dënimi përkthehet në 8 muaj burg. Për shkak se këtë periudhë ai e ka shlyer në paraburgim, dënimi ndaj Frrokut pezullohet dhe vihet në shërbim prove.

Ndërsa Durim Bami, në rolin e ekzekutorit të pretenduar, Gjykata ka dhënë 1 vit burg, por edhe këtij të fundit i shuhet dënimi i dhënë pasi ka qëndruar për një kohë të gjatë në paraburgim.

Tom Doshi, Mark Frroku dhe Durim Bami akuzoheshin për kallëzim të rremë për çështjen e atentatit të pretenduar ndaj Tom Doshit dhe deputetit të PD, Mhill Fufi.

o.j/dita

July 4, 2018 12:40
Komento

6 Komente

 1. info analitike July 4, 13:25

  ja dhe nje tjeter sukses i jashtezaakonshem i vettingut. Kjo eshte nje prove tjeter qe vettingu po funksionon sic duhet.
  Me siguri shoku Lu do tu rezervoje edhe ndonje vend ne banketin per Diten e Pavaresise se SHBA-ve.

  Reply to this comment
 2. Arben July 4, 14:28

  RROFTE UDB-JA

  RROFTE BEOGRADI.

  Reply to this comment
 3. perkthyesi July 4, 22:18

  Telekomedia vazhdon, dhe kush mendoi se Doshi do perfundonte ne burg, tani e sheh me se miri se sa “bukur” vepron drejtesia ne kete vend. “A doni me per Belulin? Kjo shprehje do jetoje gjate ne kujtesen e njerezve, per subjektin qe ka! Te na rroje “DEMOKRACIA”!

  Reply to this comment
  • Arben July 5, 05:52

   Kjo ishte nje tentative e UDB-se per grusht shteti.

   Keta duheahin denuar me varje NE litar, Jo

   Te lihen rrugeve te lire, per ,”sherbimi” e rradhes.

   Reply to this comment
 4. Servet July 5, 07:45

  Kjo po qe eshte drejtesi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin