Atentati me avion, reagimi i Aleksandër Meksit për Izet Haxhinë

March 27, 2016 10:40

Atentati me avion, reagimi i Aleksandër Meksit për Izet Haxhinë

Ish-Kryeministri Aleksandër Meksi reagoi dje nga postimi në FB i Izet Haxhisë.

Në një përgjigje lakonike për gazetën ‘DITA’, Meksi tha:

“Më ka tronditur ky rrëfim i Izet Haxhisë.

Ngjarja është e vërtetë.

Kështu ka ndodhur.

Por nuk i kam ditur dhe nuk jam interesuar asnjëherë për prapaskenat dhe rrethanat se si ka ndodhur.

Nuk mund të flas më tepër për momentin…”./DITA

March 27, 2016 10:40
Komento

32 Komente

 1. Prudentino March 27, 09:55

  Ai burri i malesise,
  asht’ simbol i pabesise.

  Populli.

  Reply to this comment
 2. TJ March 27, 09:59

  Meksi edhe tani ka frike te flase per Berishen! Kaq shume i ka kastruar, keta te PD,qe kane ngelur nje grusht?! Jete te gjate Berishes! Marrte nga ditet tuaja!

  Reply to this comment
 3. tomsojeri March 27, 10:36

  I dashur Leka ! Njifemi bashk e dikur edhe kemi ber shetitje ne ate bulevardin e madh kur te gjith ishim ashtu te barabart ! Je ajo gjenerat qe i besove ndryshimit dhe endres demokraci ashtu si dhe un e ter shoket e asaj kohe ! Te paska shpetuar Zoti nga ky kiler anakond me ftyr njeriu ! Ky vrases i shqiptareve qe akoma nuk tretet cfar ka perpir ne ndergjegjen e tij prek kanibali vrases ! Ju mundi te terve,mundi cdo njeri te mir ,cdo patriot ,cdo atdhetar qe largqoft kishte ideale ,qe donte te bente dicka per shqiptaret dhe Shqiperin ! Ky perbindesh ariti te drejtoj Shqiperin drejt katastrofes Nje Shqiperi aq te paster aq te ndertuar me sakrifica ,qe nje udheheqje e ndershme me nje prijes patriot ,sot ky vend do te ishte zili jo vetem ne Ballkan ! Sa ndryshe rodhen gjerat !!!! Sidoqoft me gezon fakti qe paske shpetuar nga dor e ktij krimineli bastard por nuk shpetoi Shqiperia te cilen e mbushi me politikan afersisht si vetja ,te pabes,mashtrusa,te koruptuar deri ne palc me ne krye drejtesin !! Pa kujtoho Lek keshtu e menduam “apokalipsin” ??? Do jet turpi me i madh e i shemtuar p[er kombin po qe se ky kanibal nuk do jap llogari per ato cka ber dhe nese i shpeton kesaj, ateher nuk esht me faji i tij ……….

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA March 27, 11:14

  Te paska ndihmuar Fati, o Leka,
  Berisha, ky Monster qe ka shkrire jeten e sa shqiptareve, per Pushtet vret edhe Nenen e Baben e vet…!

  Reply to this comment
 5. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. March 27, 11:23

  Meksi edhe tani eshte i tmerruar nga Krimineli Sali, brenda pese rrjeshtave qe ka shkruar eshte kontradiktor dhe bie vete brenda. Ky mi haleje thote se ngjarja eshte e vertete por nuk e kam ditur…. dhe nuk jam i interesuar per prapaskenat ???! Pese rrjeshtat i mbyll: Nuk mund te flas me teper per momentin …… Pra ky tullac burracak, frikacak dhe me musteqe si te miut, di shume gjera per ngjarjen e VERTETE, por per momentin nuk mund te flase. Te na thote ne cilin moment do te flase, kur te kete vdekur Bisha, por ka mundesi qe ky mut buri te shkoje ne ate bote para ish shefit te tij, qe sot e mbron duke heshtur. Turp.

  Reply to this comment
 6. tradita March 27, 11:43

  Per Berishen Meksi ishte thjeshte nje numer, por me e bukura se kaq eshte se. disa idiote e besojne. Po ku mund t’i prishte pune Berishes Meksi. as qe e vinte fare ne kandar. Me e bukura se edhe Meksit i duket veteja i rendesishem. tani. ha..ha..ha.

  Reply to this comment
  • loli March 27, 13:13

   per motren tende kam degjuar qe e shkepnim mengjes drek dark tek PD, por jo vetem motren dhe gruan mami dhe gocen.Se i vetmi shanc te dish se ca behej nga PD-ja ti eshte qe te jeni shkepur keto te tuat mengjes drek dark
   PS: nqs do te them dhe emrin tim qe te pyesesh motren mamin gruan apo gocen

   Reply to this comment
 7. MeteH March 27, 12:29

  Perdite lecojme e degjojme bema per kriminelin SB.Dhe per te nuk veprohet,çuditemi.Dihet se kush e mbron kete HIENE.Ne jemi te denuar te degjojme shpifjet e tij.Tevdjathtet Evropian jan si Ai.Keq e kemi.Nuk ka me Avni Rustem..!Meksi ka frik si te gjithe lakojt e PD se e psojne si Hajdari,Olldashi,Trebicka,Remzi Hocha,Pashko,A.Broci,Xhindi..21 janari,Gerdeci,oh sa shume ka vrare ky njeri

  Reply to this comment
 8. "Horri i Bulevardit" March 27, 12:52

  Duhet urgjent te mblidhet Keshilli i Sigurimit te OKB, qe te vendosin, se a ka bere krim salehu apo jo.
  Inshalla nuk ve veton Rusia dhe Kina, se o problem, nxirrni cdo lloj krimi per salehun, ate vete OKeBE, MUND TA JAPE OKEJ-in.
  Aman Ban Ki Muno, thuj Llalltit tone ta arrestoj salehun.

  Reply to this comment
 9. # March 27, 13:45

  Meksi e kishte seriozisht politikeberjen ne te djathten.Nuk kishte idena dhe koncepte per te mbajte pushtetin me krime dhe pasurime xhepit me korrupsion e mashtrime.Meksi nuk ishte i korruptuar dhe agjent ne sherbim te shkijes Serbe.Pikrisht per kete CIVI Berisha e mbante si numer qe tregon nji komentagji.Edhe Hajdarin e nisi se ishte kunder.Edhe Arbenorin e nisi se dhe ky kunder.Te pakten ishin patriot qe nuk kishin ngjye gishtin ne ndonji blude me corbe komshiut.Sic nuk kish lene blude corbe pa shijuar gishti dhe grykshpella Berisha.

  Reply to this comment
 10. Ani 33 March 27, 14:57

  Kjo histori te bind me shume se Olldashin dhe Azemin i ka hequr qafe ky ustai… mallkimi ketij vendi keto 25 vite…

  Reply to this comment
 11. Bejdo Bejdushi March 27, 15:09

  Berisha kishte parimin (edhe e ka ) , nuk duhet te kishte ferra neper kembe : Ato duhen prere ose shkulur me gjithe rrenje !Meksi Azemi e shume te tjere, ishin ferra ne kembet e Berishes :

  Reply to this comment
 12. sulo Permeti March 27, 15:17

  Kam qene shok e mik partie me Safet Zhulalin.Ne prag te zgjedhjeve 2001,me thote a njef njeri tek Ambasada amerikane,- dua te bej nje interviste ne tv e asaj kohe,per te deklaruar me fakte qe saliu eshte ne fakt thellesisht antiamerikan,por me duhet nje garanci-mbrojtje nga ambasada amerikane,sepse saliu ka “dhuntine” te me vrase, e njoh sh. mire ate dhe inatin e tij.Ne ate kohe Zhulali,jo vetem qe ishte i paftuar ne PD,por anatemoheshe rende nga PD…..Me pat treguar per
  ngjarjet e 1997,ne Permet,se si do e eliminonte kur po shkonte me elikopter nga Permeti ne Korce….Saliu e urdheronte te zbriste ne Kucove,aty pas pak kohe u hapen depot e ushterise,dhe “dikush”do e vriste,duke i faturu atij , ne sy te popullit,hapjen e gazermave dhe ne kete rremuje u” vra” Zhulali.Fati me shpetoi se insistova per te shku ne Korce dhe pasi mbrita ne garnizonin e Korces,me thone ushtaraket e Korces, se jane hapur gazermat e Kucoves…Ne ate kohe ,ai nuk ishte miniser mbrojtje-e drejtonte ushtarakisht gjithcka Gazidede …..e tregova gjithe kete ngjarje per te deshmuar se Izeti ,ka treguar te verteten,ne lidhje me vrasjen e Meksit.

  P.S.Zhulali nuk morri ndonje pergjigje nga ambasada,sepse njerzit e Saliut vepruan me shpejt dhe e helmuan .Naten qe e gdhime xhenazen,ne shtepine e tij nuk erdhi asnje nga Pd… dhe per te mbulu krimin, me vone ,dhendrin e Zhulalit,Aldo Bumci e beri minister.. vajzen…etj

  Reply to this comment
 13. Vici qe doli March 27, 15:36

  Mire Prokurori ose e ligj a gjykate e gjyqtare nuk kemi, por si nuk ka mbetur ndonje libohovit nga fisi i Avni Rustemit?
  Edhe trimeria e Laberise me duket ka perenduar.
  Ku po shkojme?
  Te Serbia apo te Greqia?
  Apo te coptuar te te dyja?
  Vetem Sali hiena e Serbise e di c’plane jane bere per ne.

  Reply to this comment
 14. Kola March 27, 15:39

  E kuptoj hutimin e Meksit dhe i jap te drejte. E rendesishme eshte qe po arrin te kuptoj cdo shqiptare se c’bishe kriminale vume ne krye, ne kohet tona me te veshtira. Eshte emergjence per Shqupin te reagoje, per te mos u legenosur prej kesaj kafshe, me shume nga c’po legenoset.

  Reply to this comment
 15. PO,PO March 27, 17:06

  Qe Saliu ka dashur te vrase A.Meksin , Zhulalin etj ,nuk cuditet askush , keto jane veprime rutine per bandite te llojit te tij. Per te mbuluar krimin e bere , sherbimet e fshehta perdorin metoda te sofistikuara , por qe ketu tek ne jane bere bajate . Saliu , qe vrau 4 qytetare te Shkodres,per tia faturuar PS-se , i shpalli heronj ato viktima,qe vrau me doren e tij,kurse te vellane , me kursin e plepave e beri antar te gjykates se larte . Vrau Azem Hajdarin dhe gruan e tij e beri antare te gjykates se larte , vrau Zhulalin dhe dhenderrin e tij e ngriti ne pozita te larta partiake e shteterore . Eshte nje metode pune e felliqur e tij,qe e lan m…n me sh…rre . Ata , te cilet dine shume gjera per te , i heq qafe me cdo mjet ,sic deshi te beje me Izet Haxhine me A.Meksin , qe beri me K.Trebicken , Remzi Hoxhen Ali Spahine , P,. Arbnorin e sa e sa te tjere .

  Reply to this comment
 16. pse March 27, 17:20

  Po Aleksander Meksi e mban mend mire se si fliste me shenja me vartesit e tij,pasi zyren j’a kishte mbushur Sala me mikrofone…kur do beheni burra e t’a denonconi !

  Reply to this comment
 17. A Beqo March 27, 18:01

  MEKSIN DO E VRISTE FIDELI

  PER TI MARRE GRUAN.

  KY MEKSI PERLAU TE GJITHA LEKET E

  PIRAMIDAVE DHE SOT BEN PALLATE E

  BISNESE

  MIRE I THA S GJINUSHI

  HAJDUTI ESHTE ME MUSTAQE,,,

  Reply to this comment
 18. Atdhetari March 27, 19:17

  Une e pranoj maksimen se cdo popull ka qeverine qe meriton.
  Por ne rastin e Shqiperise ajo nuk qendron per arsyen e thjeshte qe Sali Berishen e vuri Ramiz Alia, Elez Biberaj dhe amerikanet (kjo kishte marre fund kur Ramiz Alia e futi delegacionin senatorin amerikan te kryesuar nga senatori De Konsini ne bisedime me Sali Berishen ne gusht 1990 (5 muaj para levizjes te dhjetorit te studenteve).
  Mbledhja qe Ramiz Alia beri ne gusht 1990, dhe shtypi edhe sot e quan “mbledhje me intelektualet”, ne te vertete ishte MBLEDHJE SEKTARE DHE EKSKLUZIVE ME INTELEKTUALET KOMUNISTE (Sali Berisha, Gramoz Pashko, Ylli Popa, Ismail Kadare, Dritero Agolli, Skender Gjinushi, etj.), te cilet ne rastin me te mire perfaqesonin 1 te shtaten e intelektualeve shqiptare, e madje pjesen me karrieriste, te korruptuar e te inkriminuar me regjimin.
  Asnje shans nuk do te kishte Sali Berisha, nje njeri deri ne ate kohe i panjohur ne eliten intelektuale te Tiranes, te zgjidhej ne qofte se Ramiz Alia do te bente nje mbledhje per demokracine ne Shqiperi me perfaqesuesit e tere inteligjences shqiptare (dhe jo vetem inteligjences komuniste).

  Reply to this comment
 19. keli March 27, 20:48

  kur te ngordhu qeni sali berisha sugjeroj qe te shpallet dit fete kombetare

  Reply to this comment
 20. Kariz Matik March 27, 21:43

  Te kete qene z.Meksi vertet kaq i ceket dhe naiv, sa qe pas erresires qe pllakosi aeroportin nga nderrprerja e papritur e energjise elektrike, te mos e kete vrare aspak mendjen, per mundesine e nje “aksidenti ajror” (jo rrugor… !) me qellim likujdimi e tij fizik?

  E pa mundur! Kush ka lexuar shkrimet e shumta te z.Meksi do ta perjashtonte kategorikisht keto mundesi, prandaj sipas mendimit tim, ajo me e mundshmja eshte, se ai duhet ta kishte nuhatur ne mos me pare rrezikun qe i kanosej, por e ka mbajtur te fshehur ate deri ne ditet e sotme, pasi ka pasur tmerr per jeten dhe frike per humbjen e pasurive te vena “me djersen e ballit” nga fitimet qe nxirrte nga biznesi.

  Mqs. z.Meksi na qenka tronditur kaq shume pas ketij pohimi, une personalisht do t’i sugjeroja atij, qe te rrefehet me gjithe sa ka dijeni sa s’eshte vone njelloj si Izeti, pasi si pike kyce, dijet e tij mund t’i sherbenin te gjithe shqiptareve e ndershem, dinjiteti i te cileve ka 25-vjet qe perdhoset dhe shkelet me kembe prej qelbesirave te kombit.

  Reply to this comment
 21. shq March 27, 22:50

  NDJES PER FJALORIN.

  Te nderuar bashkatdhetare. Ne na gjeti tamam si ajo shprehja: “o fol e mba, o dhite dhe ha”

  Vete e shajme e vete e mbahme. Vete e pergojoni e vete e votoni…
  NE SE E SHANI KOMUNISTIN SALI RAM BERISHA PSE E VOTONI? APO JA I JEP AMERIKA ME ZOR..
  JO MOR JO, JENI JU QE E SHISNI VOTEN PER NJE THES MIELL. TANI LEPIJENI. SALEN DHE GJITHE CA KA PJELLE SALA BIOLOGJIKE E SHPIRTERORE.

  Reply to this comment
 22. malo March 28, 07:32

  Izeti sot eshte i vetmi celes i besueshem per te hapur kutine e Pandores.
  Postimi i tij i fundit ne fb eshte trondites. Elimiminimi i kundershtarit me metode te perdorura nga kriminelet me te medhenj te historise boterore si stalini, enveri etj
  Gjithsesi, eshte detyrim i Prokurorise te merret me kete rast, po te kete kellqe?!
  Por eshte eshe nje rast qe i takon Prokurorise Italiane. Atentati vertet do eliminonte A. Meksin por avioni qe do digjej ishte derguar nga Andreoti, ish KM i Italise ne ate kohe.
  Nese Prokuroria Italiane hesht, ather DREJTESIA ka vdekur jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Evropen e Bashkuar.

  Reply to this comment
 23. alti March 28, 07:57

  Pak ka rendesi si erdhi, pse erdhi, kush e solli sali.s. ne krye te Shqiperise. Rendesi ka qe kemi te bejme me nje popull injorant, analfabete, pa logjike, qe e ushqeu me vote, e mbajti ne krye te vendit, duke e pare dite per dite se ai me tere qenjen dhe fuqine e shkaterronte.
  Ju qe keni kontribuar sado pak ne ushqimin e ketij super agjenti, mbylleni tani se po perhapni ere te pa durueshme.
  Populli e mori qmimin qe e meritonte nga ky agjent, por edhe ky me siguri qe do ta merr qmimin qe meriton nga populli.

  Reply to this comment
 24. Genci August 16, 04:08

  Doja te beja nje sqarim ne lidhje me kte incidet qe ka ndodhur me avioni e z.Meksi si deshmitare okular i asaj ngjarje ju them se nuk ka asgje te vertet nga versjoni i cituar nga izet haxhiu nuk dua te zgjatem shum por dua te jap dy fakte te pakundeshtueshme nga askush sepse jan te verteta 1-pista e aeroportit nuk kishta ndriqim te pakten 5muaj nga ngjarja 2-komandanti I regjimentit te rinas i ndieri Idriz Hoxha e kishte njoftuar ministrin e mbrojtjes per mungesen e ndriqimit te pistes dhe per kte arsye avionet luftarak qe ishin ne gadishmeri kuftarake nuk ngriheshin naten dhe ky problem nuk u zgjidh sepse ministria e mbrojtjes dhe ajo e transportit ja faturonin njera tjetres mirmbajtjen e pistes dhe fai ngelte jetim dhe fill pas ksaj ngjarje komndat Idrizi u shkarkua nga detyra duke e mbyllur them se ne kte raste nuk ka pasur gje te para pergatitur sepse pista kishte shum kohe pa ndriqim dhe jo ato tre kater dite

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim