Atentati ndaj prokurorit, arrestohet kushëriri i deputetit Rraja

November 5, 2019 11:14

Atentati ndaj prokurorit, arrestohet kushëriri i deputetit Rraja

Katër ditë pas atentatit ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoj në mbikalimin e Shkozetit, policia tashmë e ka një të dyshuar.

Uniformat blu kanë arrestuar shtetasin Redjan Rraja, kusheri deputetit socialist Rrahman Rraja, i dyshuar si i përfshirë në atentat.

Rraja u arrestua në momentin që po largohej nga Shqipëria.

Rraja u identifikua nga pështyma dhe gjurmët e gishtave në një nga maskat e gjetura në makinë.

Atij i janë sekuestruar dy celularë, të cilët nuk janë zhbllokuar.

o.j/dita

November 5, 2019 11:14

Njoftim

Njoftim

Njoftim