Atentati në Durrës, nuk vonojnë reagimet politike: Rama foli për ndëshkim, ndëshkimi u krye

November 1, 2019 19:02

Atentati në Durrës, nuk vonojnë reagimet politike: Rama foli për ndëshkim, ndëshkimi u krye

Pas atentatit në Durrës kanë ardhur edhe reagimet e para politike nga opozita.

Atentat mafioz qeveritar i paralajmeruar! Miq, sot pasdite ne Durres u krye ndaj prokurorit Arjan Ndoja nje atentat shteteror mafioz i paralajmeruar. Ai ndodhet ne urgjencen e spitalit te Durresit ne gjendje serioze per jeten” shkruan Sali Berisha, ndërsa ka publikuar videon e kryeministrit Rama teksa e denoncon nga foltorja e Kuvendit prokurorin si të lidhur me bandat.

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar gjithashtu:

“Edi Rama 3 jave me pare deklaroi dhe kercenoi publikisht prokurorin Arjan Ndoja se nuk do ti shpetonte ndeshkimit. Ja se cfare tha Edi Rama ne 7 tetor 2019: “Javën e kaluara një rast flagrant i shkeljes së ligji, por jo vetëm i shkeljes së ligjit por të transformimit të një figure të sistemit të drejtësisë në përfaqësues të interesave të krimit, që sigurisht nuk do t’i shpëtojë ndëshkimit,” deklaroi Rama Sot Arjan Ndoja u qellua me plumb. Edi Rama foli, fala u mbajt,ndeshkimi u krye…..me plumb bile”, shprehet Vasili.

j.l./ dita

November 1, 2019 19:02
Komento

8 Komente

 1. ESHTE DORA E SALIH TERRORISTIT ISLAMIK ATY KU KA GJITHMONE VRASJE ATENNTATE November 1, 19:35

  PO S’U ZHDUK KARKURVA E KOMBIT KRIMET

  S’DO NJOHIN “STOP” NE SHQIPERI

  Reply to this comment
 2. zbrisni ne Tokë November 1, 20:11

  Edi Rama kesaj radhe duhet te falnderohet se doli e verteta: Prokuroi Ndoja ne bashkepunim me kriminela ne nje makine. Atentati e provoi publikisht dhe boterisht se po te ish me foto, video si me Ilir Meten apo fjale, gjykata nuk e merrte parasysh. Bravo Edi Rama, tregon se e njeh gjithe situaten.

  Reply to this comment
 3. Referendum per arrestimin e koleres sali November 1, 20:48

  Eshte fara e keqe qe ke mbjell ti ne keto 30 vjet more kriminel.
  Vrit,plackit,pasurohu se eshte kapitalizem or taj…
  Kjo ishte parrulla jote more kriminel,edhe shpellaret e tu nuk lane gje pa bere,dhe ne vuajme sot duke bredhur edhe per pronat e ligjeshme,kurse familja jote dhe e hajdutave politikane bridhni neper ishuj dhe ja keni kaluar sheikeve…

  Reply to this comment
 4. Arben November 1, 21:43

  PO TE VJEN FUNDI BERISHE,

  NE BURG DO TE PERFUNDOSH, ATJE KU

  E KE HAKUN.

  Reply to this comment
 5. Eno November 2, 07:11

  Prokurori me një kriminel në makinë?! Kujt mund ti prishnin punë me bashkëpunimin midis tyre?! Me këto duhet të merret gazetaria dhe këta palaçot e partive. Apo janë pyetje që ju prishin punë!!!

  Reply to this comment
 6. Rezorsi November 2, 07:19

  SA HERE QE PD LSI SALA PARALAJMËROJNE DHE DALIN MENJËHERË ME DEKLARATË SË FAJIN E KA FISTEKU DIHET QE I DINË SHUME MIRE GJËRAT SË E NJOHIN MIRE LLUMIN KU RRINE DHE VETE AJO. DHE TE GJITHA SHIGJETAT I DERDHIN MBI MAXHORANCEN DHE MBI TE GJITHA KUNDËR KRYEMINISTRIT.

  Reply to this comment
 7. MH November 2, 16:44

  Sa me dhimbesh ore doktor si njeri dhe tjetri
  Ku i pari ka perfundue me ate ngjyre ftyret i vrerosur si minje qenefesh dhe marshalli si minje kotece misrit.

  Reply to this comment
 8. Devolliu November 2, 18:52

  Po, vertete Rama tha se do kete ndeshkim per prokurore te tille te korruptuar, ashtu si kunder do kete se shpejti edhe per ju te dy me te urryerit te ketij vendi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim