Athina e konfirmon: Kotzias të mërkurën në Serbi

April 10, 2018 17:35

Athina e konfirmon: Kotzias të mërkurën në Serbi

 

Ministria e Jashtme e Greqisë konfirmon vizitën e ministrit të Jashtëm, Nikos Kotzias në Serbi.

Të mërkurën Nikos Kotzias do të takohet me zv/kryeministrin dhe Ministrin e Jashtëm, Ivica Daçiç ndërsa në vijim do të takohet me presidentin Aleksandar Vuçiç.

Vizita synon në fuqizimin e marrëdhënieve bilaterale në prag të Këshillit të Lartë të Bashkëpunimit të dy vendeve, për integrimin europian të vendeve të Ballkanit Perëndimor si dhe do diskutohen çështje rajonale.

Të enjten Kotzias pritet të takohet në Ohër me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, vizitë e konfirmuar nga vetë Dimitrov pak ditë me parë.

l.h/ dita

April 10, 2018 17:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*