Studentët sot para parlamentit, “aty ku struken përgjegjësit e katastrofës”

December 20, 2018 09:17

Studentët sot para parlamentit, “aty ku struken përgjegjësit e katastrofës”

Protesta e studentëve sot është zhvendosur para parlamentit.

Ndërkohë që sot zhvillohet seanca plenare ku do të diskutohet dekreti i Presidentit për buxhetin, studentët do të kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave të tyre.

Pas grumbullimit nëpër Fakultete, ata kanë njoftuar se në orën 10:00 do të marshojnë për në Parlament.

Bojkotimi i mësimit, mbledhjet koordinuese në fakultete do të jenë të përditshme. Dita e nesërme, kur Kuvendi i Shqipërisë mblidhet në seancë plenare, është vendimtare. Aty do të jenë strukur të gjithë përgjegjësit e katastrofës universitare, të sotmit dhe të djeshmit“, shkruan në FB Lëvizja për Universitetin.

Një ditë më parë studentët e dy fakulteteve, Shkencat Sociale dhe Ekonomiku vendosën që protesta dhe bojkoti mësimor të vijojë edhe pas pushimeve të fundvitit.

 

o.j/dita

December 20, 2018 09:17
Komento

2 Komente

 1. Lili December 20, 16:27

  Bravo studenteve. Kane krye nje pune fisnike me keto protesta per Atdheun.
  Do Zoti te vazhdojne e te jene fisnike edhe te vemenshme per cdo rrugetim tjeter.
  Edhe nje here Nje FLM te madh per sherbimin qe i bete Atdheut. Rrnofi.

  Reply to this comment
 2. Arben December 20, 16:32

  Litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari litari

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim