“Audi i verdhë”, identifikohet shqiptari i parë

June 4, 2016 17:52

“Audi i verdhë”, identifikohet shqiptari i parë

Prej disa muajsh historia e “Audit të verdhë” u la në harresë nga mediat italiane. Por hetuesit, pretendojnë se kanë zbuluar një prej tre pjesëtarëve të Audit Rs4.

I dyshuari është një shqiptar i moshës 25-30 vjeç dhe pritet që së shpejti të ketë një urdhër ndalimi për të, raporton “Il Gazzettino”.

Banda e “Audit të verdhë” shkaktoi dhe një të vdekur gjatë ndjekjes nga policia, ku një 58-vjeçare ndërroi jetë pas përfshirjes në aksident.

Banditët e dogjën automjetin tip Audi, por hetimet janë kryer nga analizat e mbetjeve.

Sipas asaj që raporton gazeta italiane, identifikimi i shqiptarit ka ardhur nga shenjat e gishtërinjve që u zbuluan në levën që u gjet në makinë.

June 4, 2016 17:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*