“Audi” lidh makinat me semaforët për të arritur gjithmonë dritën e gjelbër

May 15, 2019 14:42

“Audi” lidh makinat me semaforët për të arritur gjithmonë dritën e gjelbër

Prodhuesi gjerman i automjeteve , “Audi” kërkon të lidhë modelet e tij të reja me semaforët në qytetin jugor të Gjermanisë në Ingolstadt, duke filluar që nga muaji korrik.

Shërbimi i ndarjes së informacionit u mundëson shoferëve të përshtatin shpejtësinë e tyre për të arritur semaforin e rradhës në dritë të gjelbër, duke qëndruar brenda limiteve të shpejtësisë.

Kjo metodë inovative do u mundësojë shoferëve të kalojnë sa më shumë semaforë që të jetë e mundur.

Prodhuesi gjerman e ofron këtë shërbim prej dy vitesh në disa qytete amerikane si Las Vegas, Los Anxhelos dhe Uashington.

j.l./ dita

May 15, 2019 14:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim