Audicioni që i solli Sharon Stone-it rolin në ‘Basic Instinct”

August 11, 2017 09:26

Audicioni që i solli Sharon Stone-it rolin në ‘Basic Instinct”

Sharon Stone është një nga aktoret më të njohura në botën Hollivudiane dhe më gjerë.

Aktorja është bërë e njohur më shumë në saje të shfaqjes në filmin e famshëm ‘Basic Instinct’.

Regjisori Paul Verhoeven i besoi rolin e bukuroshes joshëse me emrin Catherine Tramell.

Por, vetëm pas 25 vjetëve të premierës së filmit, aktorja 58-vjeçare ka publikuar videon e audicionit që i solli rolin dhe më pas famën botërore.

Pjesa filmike kur Sharon e vendos këmbën mbi këngë është zgjedhur si një ndër tre skenat më seksi filmike.

Ndryshe, filmi ka pasur fitime prej 352 milionë dollarëve nga shfaqjet në ekranet e mëdha të kinemave.

August 11, 2017 09:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*