Audio-përgjimi, Basha: Terror policor ndaj dëshmitarit X

May 17, 2018 11:05

Audio-përgjimi, Basha: Terror policor ndaj dëshmitarit X

Në seancën e sotme parlamentare, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u shpreh se prej 72 orësh dëshmitari X, që del në audio përgjimin e publikuar nga PD, dhe familja e tij janë nën presion të tmerrshëm nga banda Xhafaj.

Agron Xhafaj duhet të ishte nën arrest dhe nën hetim nga Prokuroria. Edi Rama dhe Xhafaj janë të zënë me një punë tjetër, se çfarë, do ta marrim vesh shumë shpejt. Prej 9 ditët shqiptarët dhe opinioni ndërkombëtar kanë parë fakte që janë pranuar edhe vetë nga Xhafaj. Agron Xhafaj i ka ikur gjithë këto vite drejtësisë. I ka ikur drejtësisë gjatë gjithë procesit të dënimit. Agron Xhafaj nuk ka vuajtur asnjë ditë dënim. Deri dje, ai ishte në Vlorë. Ai ndërroi identitetin e tij. Është fakt se Agroni vazhdonte aktivitetin e tij në Vlorë. Dje papritur, ai u nis fshehurazi për në Itali, jo si ekstradohen të dënuarit, por me avionin e linjës. Pesë vjet pa i hyrë gjemb në këmbë dhe papritur, pasi u publikuan faktet përcillet me nderime dhe mallëngjim të shtirë për në Itali.

Çfarë fshihet pas kësaj ngjarjeje? Policia duhet ta kishte ndaluar, prokuroria duhet të niste menjëherë hetimet. Por policia ka marrë të tjerë urdhra nga Xhafaj. Banda Xhafaj po bën presion. Policia është vënë pas familjes së dëshmitarit X dhe vetë dëshmitarit, duke ushtruar terror. Policia e ka për detyrë të ndalonte Agron Xhafajn. Prokuroria e ka për detyrë për të hapur hetimet”, tha Basha.

Basha tha se shteti i Edi Ramës ka detyrë të gjejë dhe t’i mbyllë gojën dëshmitarit X dhe t’i mbyllë gojën opozitës.

o.j/dita

May 17, 2018 11:05
Komento

18 Komente

 1. Lexuesi May 17, 11:32

  Ky eshte palle fare. Ku jane mbledhur te gjithe maskarejte ne Shqiperi! Me sa duket Berisha i kllonon keta. Ore ju pisat e PD-se. U kapet me vidio mashtrimi, keni thyer ligjin te miratuar nga vete ju si ligjvenes, duhet te denoheni sipas atij ligji. Perse per mua ai ligj te zbatohet dhe per ju jo!!!

  Reply to this comment
  • Artemisa May 17, 12:10

   Ti edhe lexon si lexues qe pretendon se je , edhe nuk kupton asgje.
   Ti thua ” U kapet me videomashtrim”. Po kush i kapi , more trap? Kush e vertetoi se ishte mashtrim?
   Apo foli i gjati yt dhe pas tij te gjithe duhet te bindemi si ne Korene e Veriut?
   Ti permend edhe fjalen Ligj, pa e ditur fare se cfare do te thote kjo fjale. A u zbatua ndonje pike e ligjit per anen tjeter e cila u akuzua nga pergjimi ?
   A nuk ishte po Edi Rama yt dhe i te gjithe idioteve si ti, qe nuk priti as Ekspertize, as Ligj, as Prokurori dhe as Gjykate per videon e Ilir Metes por te mori ty dhe gjithe kokepalaret , j’u shpuri para Kryeministrise dhe atje j’u mori jeten per te hipur ne pushtet?
   Eshte fatkeqesi e ketij vendi perderisa dele dhe idiote si ti vazhdojne te marrin fryme.
   Dhe po ju kerkoni Europen !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Reply to this comment
   • ela May 17, 12:35

    eh moj artemisa sa larg je se vertetes ,ritu goc,ritu se ne burg do vene te gjithe qe nga meta,basha,moncia jote,beqja.,bode,e shum te tjere.mos u merzit vajz se ske pare gje akoma ARITI VETINGU.ne djall vafshin bushtrat si burat dhe baxhellat se i opine gjakun dhe bredhin kurvat femijet e tyre me paret tona

    Reply to this comment
   • Pune Dreqi May 17, 13:57

    boll derdellise nga haleja e shpellarit ti maj art e miza !

    mir qe jeni kriminele por edhe te neveritshem .

    jeni njerez APO kafshe !

    e verteta ben Muuuuuuuh -jo mbani duart ne bajga .

    sa i takon Videos se Metes se 700.000 € me nji te rene te laspit ,(qe njerez si ty ,s’e shqetesoka aspak )

    ajo Video u vleresuar njelloj si vrasja qe salih Berisha i beri Kosta Trebickes nga X- i FBI-se .
    dhe kjo sdo shume mend per te kuptuar .

    por ju keni dal tashme nga ajo qenie Njerezore ,
    vjedhjet e krimet mosntruoze , frika nga perballja me ligjin ,
    ju ka coroditur e errur shikimin dhe mundoheni te sajoni
    lloj lloj shpifjesj duke u mbajtur me thonje ,zvarritur mbas mashtrimeve ,intrugave ,
    qe per fate te keq , jane teper primitive e te dallushme qarte nga gjithe shqiptaret .

    jeni shndruar ne kafshe te egra qe hiqeni zvarre ne llumin e shpellarit

    Reply to this comment
    • Bureto May 17, 14:37

     Çfarë thotë ajo ‘misi’ më sipër, se katër të vrarët dhe dhjetra të plagosurit në protestën e 22 janarit, i bëri Edi Rama?! Zot na ruaj nga këta budallenj me brirë. Po Bisha, një javë më parë, nga ‘Real Story’ në Vizion+, a nuk deklaroi, me zë e me figurë, se po të afrohej dhe ca Edi Rama, do ta kishte vrarë vetë, edhe atë, me snajper nga dritarja e zyrës së tij!!..E mendoni ndonjë herë se sa poshtë keni rënë, deri aty sa të solidarizoheni me krimin dhe kriminelët me pushtet. Po ç’ti bësh kur kemi këtë shtet e këtë drejtësi. Veçse të durojmë dhe ca.

     Reply to this comment
 2. besmira May 17, 11:32

  Ne kohen e sales vritej kosta trebicka deshmitari kyc i ceshtjes se gerdecit. Kto jane standartet i zbatonte vetem PD

  Reply to this comment
 3. muko May 17, 11:33

  O te mart dreqi ty qe as lider e as mut nuk je ti. Leri kta x dhe y po meru me punet qe te ka votuar populli.

  Reply to this comment
 4. Feniks May 17, 12:14

  Ne shtetin ligjor nuk ka deshmitar X e Y,por me keta merret prokuroria!
  Ju ka hyre tmerri ne bark se po ju vjen ngordhja ne burg,prandaj po beni si qen i terbuar!
  Cojini cfare keni ne prokurori dhe lerini derdellitjet tuaja neper foltore e media!

  Reply to this comment
 5. Kris 1 May 17, 12:34

  Basha eshte djale i mire.(marre nga vepra Kurban shoket e picshkrimtarit Edvin Rama)

  Reply to this comment
 6. Xha Spiroja May 17, 12:54

  Nuk merrem me pd – istat, por kërkoj mendime nga ju të nderuar komentues:
  Dëshmitari x, na thonë pd-istët, po sulmohet nga shteti.
  a) kjo shprehje na lë të kuptojmë se u paska gjetur dëshmitari x. Po apo jo?
  b) nëse nuk është gjetur nga shteti por pd-istat mashtrojnë, atëhere përsëri nuk e kam të qartë se kur PD-ja thotë si audiovedio është autentike, atëhere dëshmitari x gjindet lehtë sepse atë person e njeh ai që ka biseduar dmth Agroni(sipas alibitë e co). Ai e di me cilin ka biseduar nëse është audiovedio e vërtetë, si thoni të nderuar komentues kam apo nuk kam të drejtë: Po apo jo?
  Ja këta janë opozitaret tanë shumë të “zgjuar-dhjetor. ..ë). Nuk po ju pyes për atë kruevoglën që ka apo nuk ka të drejtë kur tha sot se kryeministri i Shqipërisë nuk duhej të shkonte në Samitin e organizuar nga BE-ja. Nuk ju pyes sepse Rama duhej të ishte këtu të merrej me krygomerët. Etj.
  Allah allah

  Reply to this comment
 7. MH May 17, 12:56

  Bashes dhe stanit qe drejton me qe nuk i eci aritmetika e thjeshte,po i versulet algjebres me x dhe y.Kete ia shtrojne te majtes per zgjidhje.A ka bire kurvet qe e gjen x dhe y kur keto vete qe e leshuane ne orbite nuk e gjejn dot.Po te ishte x i njohur,do te bridhnin pa fryme ne dere te prokurorise dhe jo ne gazeta paqavure.Dhe e mbyllin me komedi takimin me prokurorine:Sot nuk vijmë dot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 8. bashas i kan ardhur "Ato" (periodat) kerkon Urgjentisht te dali nga parlamenti ! May 17, 13:49

  bashes po i rrjedh posht

  e therret Urgjencen – putana terroriste

  Reply to this comment
 9. Donald May 17, 14:17

  O lulshit basha . Je shperfytyruar nga frika nga drejtesia. Ah sa Po presim qe Ju bande antishqiptare te paguani krimet.
  Vetem budallenjte e bashkepuntoret e luges se corbes se prishur Ju besojne.
  Po ti more …..vrases hajdut tradhetar Po …….

  Reply to this comment
 10. Donald May 17, 14:28

  O lulshit basha . Je shperfytyruar nga frika nga drejtesia. Ah sa Po presim qe Ju bande antishqiptare te paguani krimet.
  Vetem budallenjte e bashkepuntoret e luges se corbes se prishur Ju besojne.
  Po ti more …..vrases hajdut tradhetar Po …….
  Ju shplafte mortja more horra.
  A mund tu besohet, lul bashuqit, salianjit moralisti haaaa
  Mul nokes etj etj. Cfare behet , Tahiri I lig, Xhafa i lig. Po lazaratin Rama e krijoi.
  Cohuni e bjerini kesaj bande.

  Reply to this comment
 11. Donald May 17, 14:29

  O lulshit basha . Je shperfytyruar nga frika nga drejtesia. Ah sa Po presim qe Ju bande antishqiptare te paguani krimet.
  Vetem budallenjte e bashkepuntoret e luges se corbes se prishur Ju besojne.
  Po ti more …..vrases hajdut tradhetar Po …….
  Ju shplafte mortja more horra.
  A mund tu besohet, lul bashuqit, salianjit moralisti haaaa
  Mul nokes etj etj. Cfare behet , Tahiri I lig, Xhafa i lig. Po lazaratin Rama e krijoi.
  Cohuni e bjerini kesaj bande.
  Mos bllokoni komentet

  Reply to this comment
 12. Bureto May 17, 14:40

  Çfarë thotë ajo ‘misi’ më sipër, se katër të vrarët dhe dhjetra të plagosurit në protestën e 22 janarit, i bëri Edi Rama?! Zot na ruaj nga këta budallenj me brirë. Po Bisha, një javë më parë, nga ‘Real Story’ në Vizion+, a nuk deklaroi, me zë e me figurë, se po të afrohej dhe ca Edi Rama, do ta kishte vrarë vetë, edhe atë, me snajper nga dritarja e zyrës së tij!!..E mendoni ndonjë herë se sa poshtë keni rënë, deri aty sa të solidarizoheni me krimin dhe kriminelët me pushtet. Po ç’ti bësh kur kemi këtë shtet e këtë drejtësi. Veçse të durojmë dhe ca.

  Reply to this comment
 13. vlora May 17, 18:27

  Basha-r!Ka hone e ke tregu veten se je i Hurrit dhe i Litarit.Sepse nga Doker ne Aeroportn e Rinasit,ku ishe pa breke ne b…sot nje miljarder ne Republiken e Berishistanit.Nje evolucion i cuditshem.Jo po ta dish mire;se e gjithe Shqiperia te njeh mire,madje cdo qelize e jotja e konvertuar ne Vrrases, Ne Hadut. Ne Mashtrues,dhe sefundi ne nje Lolo ne duart e Sali kapos qe te pozicionon ne cdo cep te erresirave.Ndaj gri Sallate o ditezi se Ora e shembjes se kulles Berishovicjaneve po afron edhe pse po i jepni Ze korit te kukumjackave…

  Reply to this comment
 14. MH May 17, 20:23

  Ku ne p..h te sateme e pave terrorin policor ndaj hajvanit budallit x.
  Ty duhet me te prere flete arrestin ne sekond.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim