Përgjimi/ Salianji e Alibeaj shmangin Prokurorinë: Sot nuk vijmë dot

May 17, 2018 10:20

Përgjimi/ Salianji e Alibeaj shmangin Prokurorinë: Sot nuk vijmë dot

 

Tre zyrtarët e PD-së që janë thirrur nga prokuroria e Krimeve të Rënda nuk do të shkojnë sot për të dhënë shpjegime lidhur me përgjimin misterioz që ata pretendojnë se është bërë ndaj Agron Xhafës.

Deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Saliani janë sot në seancën parlamentare dhe ndaj i kanë kërkuar Prokurorisë caktimin e një dite tjetër.

Duke iu shmangur marrjes në pyetje nga Prokuroria, deputetët edhe eksperti ligjor, ngrenë edhe më shumë pikëpyetje lidhur me autenticitetin e materialit.

Prokuroria e Krimeve të Rënda i kishte thërritur për t’i marrë në pyetje sot tre zyrtarët e PD, dy deputetët Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji si dhe ekspertin për çështjet ligjore, Gazmend Bardhi lidhur me përgjimin ambiental të publikuar prej tyre 4 ditë më parë për Agron Xhafajn dhe që ngriti dyshime të mëdha lidhur me autenticitetin e tij.

Tre opozitarët ishin thërritur për t’u paraqitur para Prokurorisë së Krimeve Të Rënda në orën 10:30 të ditës së sotme.

Ata do pyeteshin lidhur me publikimin e përgjimit ku nga PD pretendohet se Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, bisedon me një trafikant droge për transportimin e një ngarkese me kanabis drejt Italisë i cilësuar si bashkëpunëtori X.

Agron Xhafaj kallëzoi për shpifje të hënën në mbrëmje Alibeajn, Salianjin dhe Bardhin pranë Prokurorisë së Tiranës, duke theksuar se sajuan këtë material në mënyrë të paskrupullt.

Në kallëzimin e bërë në Prokurori, Xhafaj thotë se zëri që dëgjohet në audio nuk është i tij.

Kryeministri Edi Rama, e cilësoi si një manipulim dje materialin e PD-së, duke iu referuar një ekspertize ndërkombëtare për materialin.

o.j/dita

May 17, 2018 10:20
Komento

8 Komente

 1. Amerikani May 17, 10:48

  Ne burrg per shpifje dhe me kryesorja per baltosje te imazhit te Shqiperise perpara procesit jetik per shqiptaret hapjes se negociatave dhe integrimit evropian.

  Po kush jane nje byth Bashibozuk, Alibeaj e Salihan perpara interesit jetik te 2.700.000 shqiptareve per integrim!!!!????

  Reply to this comment
 2. çiftelia e bjeshkeve May 17, 11:03

  Mjaft me stilin e Sali Qenit per te mos u paraqitur para autoriteteve perkatese!
  Me force, me polic ti çoni perpara prokuroreve keta fshatare te qelbur e zgjebarake!
  T’u tregohet qe shteti i rrumpalles ka vdekur e nuk do ngjallet me kurre!

  Reply to this comment
 3. Babuç May 17, 12:22

  He ju q…. mamat cfar ndodhi ju plasi dobiçi ne shesh !? Nuk e di nese vidjo ishte reale apo mashtrim po nje gje di me siguri qe nqs ajo video ishte ashtu si pretendojn kta atehere do ishte Basha ai qe do e deklaronte me krenari jo kta morat dobiçat e ferave . 3 deri ne 5 vjet burg jua kisha dhen duke dredhur zinxhirin ktyre pisave

  Reply to this comment
 4. MH May 17, 12:34

  Sa qesharake.
  Arrestojini qenefet e ndyte te kesaj kohe mjerane.
  Me fakte ne dore per Agron Xhafen.Por mbi kurrizin e Fatmir Xhafes.Justifikojne shtyrjen ne perballjen me Prokurorine.
  Ne vend qe duhet te ishin mprehur mire per te startue sa ma shpejt per nji takima sa ma te mundshem e te domosdoshem me prokurorine.Me iden “koha nuk pret”.
  Keto po te jen vertet korrekt mbi cfare llapin duhet ti conin fakte ne prokurori dhe jo ne gazetat paqavure te kthyera ne Thashetheme.
  Kjo parti ekstra fashiste,kriminel dhe e korruptueme lufton me cdo njeri qe vendoset ne Krye te Ministrise se Brendeshme.

  Reply to this comment
 5. Enver May 17, 17:42

  Kapini prej zhelesh,kllounet dhe nxirini para gjyqit te popullit se gjyqin e ligjit nuk e meritojne keta rrugacer.

  Reply to this comment
 6. fteri May 17, 19:34

  Kujdes !…Ali Bej, Salinjë-erotiku dhe Lul tradhëtari ,vrasësi dhe hajduti !

  …ore kaqola dhe shpifsa PD-istë, autor të çimkave të zeza të Saliut dhe Lulit se ai rregjistrim audio – false që keni publikuar kundër Vllajt F.XHafajt ,është bërë pa autorim të prokurorisë , dhe nuk ka vlerë ligjore .AI përbën krim si shpifje dhe mund të plaseni në kokërr të burgut !…

  Mos paraqitja përpara prokurorve të krimeve sot tregon se ju jeni fajtor ,jeni të pa cipë e njerëz të pa siqert . Doni ti shmangeni përgjegjësisë rëndë penale të shpifjes ,dhe të rregulloni vidjon .

  Reply to this comment
 7. fteri May 17, 19:35

  Kujdes !…Ali Bej, Salinjë-erotiku dhe Lul tradhëtari ,vrasësi dhe hajduti !

  …ore kaqola dhe shpifsa PD-istë, autor të çimkave të zeza të Saliut dhe Lulit se ai rregjistrim audio – false që keni publikuar kundër Vllajt F.XHafajt ,është bërë pa autorizm të prokurorisë , dhe nuk ka vlerë ligjore .AI përbën krim si shpifje dhe mund të plaseni në kokërr të burgut !…

  Mos paraqitja përpara prokurorve të krimeve sot tregon se ju jeni fajtor ,jeni të pa cipë e njerëz të pa siqert . Doni ti shmangeni përgjegjësisë rëndë penale të shpifjes ,dhe të rregulloni vidjon .

  Reply to this comment
 8. absurd dhe.....indinjate.... May 17, 19:48

  po mire; mesazhet porno, midis ketij salinjanit surrat shurre dhe bukuroshes se “burrit” te vete, nuk kane efekt diskreditues te pa shembyllt per ‘ta !?!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*